امتیاز :
3 از 3 نظر

عسل شبدر

تولید ، بسته بندی و ارسال توسط شرکت شهدینه گلها

ویژگی های محصول:

1-

وزن خالص : 500  گرم

2-

میزان ساکارز : زیر 3%

3-

جنس ظرف : نشکن

4-

میزان پرولین : بالای 400

  • قیمت: 680,000 ریال

برچسب ها: عسل شبدر, 

عسل تک گیاه چیست

اگر پوشش گیاهی یک مزرعه یا دشت غالبا از یک نوع گیاه باشد، زنبورعسل بیشتر شهد گل های همان گیاه را به عسل تبدیل می کند. این نوع عسل را "عسل تک گل" یا " عسل دارویی " می گویند. هر یک از عسل های تک گل، خواص درمانی شگفت آوری دارد که مختص همان نوع عسل است. 

با صدای ایران عسل با زندگی زنبور عسل آشنا شوید

مشخصات گیاه

شبدر طبق نظر حکمای طب سنتی از نظر طبیعت گرم و تر می‌باشد.  شبدر قرمز به عنوان یک منبع عالی از ویتامین C، کلسیم، منیزیم، کروم، فسفر، پتاسیم، نیاسین، و تیامین در نظر گرفته می شود. همچنین این گیاه یک منبع خوب از فیتواستروژن و ایزوفلاون، یا مواد شیمیایی محلول در آب است که به عنوان استروژن عمل می کند.

با صدای ایران عسل خواص و فرآورده های عسل را بشناسید

شبدر قرمز خوراکی است و دارای ارزش مکملی نیز می باشد. برگ های تازه و گل های آن در سوپ و سالاد استفاده می شود. شبدر سفید و قرمز همچنین تصفیه کننده ی خون هستند. بنابراین، می توان از آنها برای حفظ سلامت کبد و دستگاه گوارش استفاده نمود. این گیاه همچنین در بهبود بیماری های تنفسی نیز بسیار مفید است. دمنوش برگ شبدر تازه و شکوفه ی آن خلط آور است و اسپاسم ناشی از سیاه سرفه را کاهش می دهد. شبدر یک ضد آسم طبیعی است. فیتواستروژن موجود در شبدر قرمز به عنوان یک بهبود طبیعی برای کاهش علائم یائسگی در نظر گرفته می شود.

از آنجا که شبدر یک منبع غنی از بسیاری مواد معدنی است، به عملکرد مناسب هورمون ها در غدد بدن انسان کمک می کند. کلسیم و منیزیم موجود در آن به استراحت سیستم عصبی کمک می کند. همچنین به جریان لنف و ایمنی بدن بهبود می بخشد. شبدر به عنوان یک دیورتیک نظر گرفته می شود و در نتیجه التهابات ناشی از نقرس را کاهش می دهد. خوردن شبدر تازه مسهل است و خوردن خشک آن شکم را بند می‌آورد.

این گیاه مورد توجه زیاد زنبور عسل است. طول جام آن در حدود ۵/۷ میلی متر، و طول خرطوم زنبور عسل در حدود ۲/۶میلی متر است. به همین منظور خرطوم زنبور به نوش جای آن نرسیده و به زحمت شهد آن را جمع آوری می کند. گرده شبدر را از نظر بیولوژیکی تاثیر بسیار زیادی روی زنبور دارد. 

منطقه رویش گیاه

کوه چهار خاتون در غرب ، تبریز ، خوی و کرمان انتشار دارد ، واریته گل درشت آن در غرب و شمال ایران و منطقه تهران می روید . در مناطق معتدل و نیمه حاره ، نزدیک سواحل و کوه های مرتفع و حتی در اقلیم های سرد می روید . در دامنه های البرز منطقه تهران ، در غرب ، دامنه های الوند ، خوی ، اراک ، استارا ، آذربایجان غربی آذربایجان شرقی ، تبریز ، اصفهان ، کرمان ، کوه لاله زار ، خراسان ، قزوین ، بلوچستان و بندر گز می روید .

ترکیبات

عسل طبيعي شبدر (توليد شده از شهد گل هاي شبدر توسط زنبور عسل)

خواص عسل

مقوی مغز و اعصاب

تقویت حافظه

انرژی زا و نشاط آور

بهبود صرع

بهبود تشنج

رفع و بهبود تشویش

بهبود سرفه و گلو درد

ضد میکروب ، باکتری ، قارچ و عفونت

تقویت کننده و بهبود دهنده انواع درد و ناراحتی روده

بهبود دل درد

تقویت بینایی

بهبود دردهای مفصلی

بهبود ناراحتی های تنفسی

بهبود تنگی نفس و آسم

موثر در بهبود و درمان دیابت

بهبود عادت ماهیانه دردناک

رنگ عسل

عقیقی روشن

بهترین طریقه مصرف

مخلوط کردن دو تا سه قاشق عسل شبدر با آب ولرم و سپس اضافه کردن آب یک لیموی ترش تازه به آن. این شربت از بهترین نوشیدنی های طبیعی بوده و علاوه بر ضد سرطان بودن خاصیت ضد عفونی کننده نیز دارد و از تمام خواص عسل مصرف شده به علاوه میزان بالای ویتامین C موجود در آب لیموی طبیعی برخوردار است.
نظرات (3)

نوشتن نظر

    بد           خوب
فروشگاه شهدینه گلها