امتیاز :
5 از 5 نظر

عسل رازیانه

تولید ، بسته بندی و ارسال توسط شرکت شهدینه گلها

ویژگی های محصول:

1-

وزن خالص : 500 گرم

2-

میزان ساکارز : زیر 3%

3-

جنس ظرف : نشکن

4-

میزان پرولین : بالای 400

  • قیمت: 680,000 ریال

برچسب ها: عسل رازیانه, 

عسل تک گیاه چیست

اگر پوشش گیاهی یک مزرعه یا دشت غالبا از یک نوع گیاه باشد، زنبورعسل بیشتر شهد گل های همان گیاه را به عسل تبدیل می کند. این نوع عسل را "عسل تک گل" یا " عسل دارویی " می گویند. هر یک از عسل های تک گل، خواص درمانی شگفت آوری دارد که مختص همان نوع عسل است. 

با صدای ایران عسل با زندگی زنبور عسل آشنا شوید

مشخصات گیاه

رازیانه گیاهی علفی یکساله یا دوساله است که ارتفاع آن تا 5/ 1 متر می‌رسد . ساقه آن دارای شیار های طولی موازی است . برگ های آن با بریدگی عمیق به طوری است که برگ تبدیل به نخ ها می‌شود . دمبرگ ها در نزدیک ساقه حالت غلاف پیدا می‌کند . گل های آن زرد و بدون طبق به صورت چتر گروهی در انتهای شاخه گل‌دهنده ظاهر می‌شود . میوه آن کوچک به طول 12- 6 میلی‌متر و عرض 3- 2 میلی‌متر که طرفین آن ضخیم است .

با صدای ایران عسل خواص و فرآورده های عسل را بشناسید

برگ رازیانه را پس از رشد کامل گیاه و بی‌درنگ قبل از آغاز ظهور گل ها و یا در شروع باز شدن اولین گل برداشت می‌کنند ، یعنی در حدود ماه خرداد . تخم رازیانه را که مهمترین قسمت مکملی آن است ، وقتی که میوه‌ها زرد رنگ شد می‌چینند و برای این کار سرشاخه‌ های میوه‌ دار را ظرف 4 - 3 هفته به تدریج که می‌رسند می‌چینند و تخم آن را می‌گیرند . ریشه رازیانه را که ضخیم و مخروطی‌ شکل به رنگ سفید و معطر است ، پس از خارج کردن از زمین خوب شسته تمیز کرده قطعه‌ قطعه نموده و خشک می‌کنند .

ترکیبات غذایی رازیانه :

روغن لیماراز ، متیل چاویکول ، لیمونن ، انیستون ، تانن ، کینون ، قند ، مس و ویتامین های گروه A آب برگ تازه رازیانه را جوش دهند تا دو سه جوش بخورد و کف آن را با عسل رازیانه در چشم بکشند برای قطع آب آمدن از چشم و تقویت روشنایی و بینایی چشم نافع است.

منطقه رویش گیاه

در شمال ایران، گرگان رحیم آباد بین فارسیان و شاه پسند ،تپه مراوه ،دره هراز ، اصفهان، گل سفید، اطراف شهرکرد، خوزستان، آذربایجان ، تبریز ،کردستان ، کرمان ، ده بکری و خراسان بصورت خودرو می روید .

ترکیبات

عسل طبيعي رازیانه (توليد شده از شهد گل هاي رازیانه توسط زنبور عسل)

خواص عسل

قاعده آور

بهبود عادت ماهیانه دردناک

افزایش میل جنسی در بانوان

تسهیل زایمان

افزاینده شیر مادر (شیر افزا)

ادرار آور (مدر)

بهبود سوء هاضمه و نفخ

خلط آور

بهبود درد ناشی از فتق

بهبود سرفه و گلو درد

به صوت موضعی: ضد عفونی کننده و ضد میکروب

رنگ عسل

عقیقی

زمان برداشت

سال اول رویش اوایل مهرماه می باشد . درحالیکه ، در سال دوم و سوم این زمان به اوایل شهریور تغییر می یابد

بهترین طریقه مصرف

مخلوط کردن دو تا سه قاشق عسل رازیانه با آب ولرم و سپس اضافه کردن آب یک لیموی ترش تازه به آن. این شربت از بهترین نوشیدنی های طبیعی بوده و علاوه بر ضد سرطان بودن خاصیت ضد عفونی کننده نیز دارد و از تمام خواص عسل مصرف شده به علاوه میزان بالای ویتامین C موجود در آب لیموی طبیعی برخوردار است.
نظرات (5)

نوشتن نظر

    بد           خوب
فروشگاه شهدینه گلها