امتیاز :
0 از 0 نظر

عسل زولنگ 500گرمی

مجموعه: عسل تک گیاه

  • قیمت: 500,000 ریال

 

عسل تک گیاه چیست

اگر پوشش گیاهی یک مزرعه یا دشت غالبا از یک نوع گیاه باشد، زنبورعسل بیشتر شهد گل های همان گیاه را به عسل تبدیل می کند. این نوع عسل را "عسل تک گل" یا " عسل دارویی " می گویند. هر یک از عسل های تک گل، خواص درمانی شگفت آوری دارد که مختص همان نوع عسل است. 

با صدای ایران عسل با زندگی زنبور عسل آشنا شوید

 

ترکیبات

عسل طبيعي زولنگ (توليد شده از شهد گل هاي زولنگ توسط زنبور عسل)

مشخصات گیاه

گیاه زولنگ خاردار و از تیره چتریان است ، زولنگ گیاهی است چندساله که اغلب به رنگ آبی آسمانی ، با پراکندگی در شمال ایران در مناطق جلگه ای از رامسر تا گلوگاه و ارتفاعات میانی البرز در شیب های شمالی قابل رویش است .

با صدای ایران عسل خواص و فرآورده های عسل را بشناسید

عمده ترکیبات موجود در زولنگ شامل اسانس‌های مختلفی مانند لیمونن ، آلفا پی نن و اسید فولیک است ، همچنین ریشه گیاه دارای تانن ، قند ساکارز و اسانس زولنگ با بویی مطبوع حدود 88 درصد است.

زولنگ از جمله گیاهان مکملی با پتاسیل های ناشناخته بوده که رو به فراموشی است. این گیاه دارای مصارف متعددی همچون سبزی کاری ، گل کاری و مکملی و از جمله مصارف مکملی این گونه مدر ، مسکن درد ، اشتها آور و خاصیت آنتی اکسیدانی است . محققان به تازگی دریافتند که از گیاه زولنگ می توان برای کاهش آهن خون در بیماران تالاسمی هم استفاده کرد . در مکمل سازی سنتی ایران به بسیاری از خارهای مکملی که تعداد آن ها از ده گونه بیشتر است ؛ قرصعنه گویند ، ولی در اصل منظور همان زولنگ می باشد 

منطقه رویش گیاه

مناطق سردسیر زاگرس مرکزی

خواص عسل

بهبود دردهای مفصلی

بهبود کمر درد

تسکین دهنده رماتیسم

تصفیه کننده خون

تقویت دستگاه گوارش

بهبود دل درد

بهبود بواسیر

مقوی مغز و اعصاب

آرام بخش اعصاب

تقویت کننده و محرک قوای جنسی

رنگ عسل

عقیقی روشن

زمان برداشت

تیرماه

بهترین طریقه مصرف

مخلوط کردن دو تا سه قاشق عسل زولنگ با آب ولرم و سپس اضافه کردن آب یک لیموی ترش تازه به آن. این شربت از بهترین نوشیدنی های طبیعی بوده و علاوه بر ضد سرطان بودن خاصیت ضد عفونی کننده نیز دارد و از تمام خواص عسل مصرف شده به علاوه میزان بالای ویتامین C موجود در آب لیموی طبیعی برخوردار است.
نظرات (0)

نوشتن نظر

    بد           خوب

برچسب ها: عسل زولنگ,