عسل

Rss
نظرات: 0
میوه ی انجیر که از درخت آن حاصل می شود شیرین بوده ودر قرآن به آن قسم خورده شده است. در عربی این میوه را با نام تین صدا می کنند. میوه انجیر منبع بسیار غنی از پتاسیم ، منیزیم  ، کلسیم  ، فسفر  و ویتامین های C  , B , A  است. این میوه کلسترول ندارد برای همین می توان از آن برای رژیم غذایی خود استفاده کرد. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
گیاه آفتاب گردان در اکثر نقاط جهان یافت می شود که اگر در یکی از این مناطق بیش از 70 تا 80 درصد از آن وجود داشته باشد و کندوهای زنبور عسل نیز در همین نواحی قرار داشته باشند، زنبور عسل از شهد این گیاهان که به صورت پوشش گیاهی غالب در این قسمت ها قرار داردند، تغذیه می کند. بنابراین عسلی تهیه می شود که به آن عسل تک گیاه آفتاب گردان می گویند. نام گذاری عسل تک گیاه به دلیل وجود درصد بسیار زیادی از گیاهان آفتاب گردان است. تمام قسمت های این گیاه خواص درمانی بسیار زیادی دارند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل تک گیاه گشنیز تهیه شده از شهد یک نوع گیاه غالب به نام گشنیز توسط زنبور عسل است. این عسل خواص درمانی زیادی دارد از جمله رفع سوء هاضمه، مسکن و آرام بخش.
ادامه مطلب
نظرات: 0
در ناحیه ای که بیشترین پوشش گیاهی آن از نوع گیاه گزانگبین بوده و کندوهای زنبورعسل در آن قسمت مستقر باشند، از شهد این گیاه تغذیه می کنند و عسل تک گیاه گزانگبین را می سازند. این عسل برای درمان کم خونی و تقویت قوای جنسی مفید است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
گاهی اوقات ممکن است کندوهای زنبور عسل در مناطقی مانند دشت یا مزرعه قرار داشته باشند که این مناطق تشکیل شده از یک نوع پوشش گیاهی غالب باشند. در این حالت زنبوران از شهد این گل ها و گیاهان تغذیه می کنند و یک عسل خاص به نام عسل تک گیاه را به وجود می آورند. این نوع عسل در اصل یکنواخت ، یک دست و کاملا طبیعی است. حال ممکن است این گیاه خاص از نوع کَرِک باشد که عسل تک گیاه کَرِک را به وجود می آورد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اگر زنبورعسل در منطقه ای باشد که درصد وجود گیاهان کنار بیشتر بوده و فقط از شهد این گیاه تغذیه کند، عسل تک گیاه کنار به دست می آید. این عسل خواصی از قبیل بهبود زخم های دستگاه گوارش و افزایش توانایی دستگاه گوارش را در بر دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اگر زنبورعسل در منطقه ای که پوشش گیاهی آن بیشتر از نوع گیاه مریم گلی باشد، از شهد این گیاه تغذیه می کند و عسل تک گیاه مریم گلی قابل تولید خواهد بود. این عسل تسکین دهنده ی انواع دردها است. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
 اگر پوشش گیاهی منطقه ای بیشتر از گیاه مریم نخودی باشد، زنبورعسل بیشتر از شهد همان گیاه تغذیه می کند تا عسل را تولید کند. به همین علت آن عسل را عسل تک گیاه مریم نخودی نام گذاری می کنیم. از خواص آن می توان به تقویت ضعف بدن اشاره کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
 درسته که گیاه قنقال به ظاهر بوته ی خارداری بیش نیست  اما عسلی که از آن تولید می شود، صد در صد دارویی بوده و مورد استفاده ی بسیاری از مردم قرار می گیرد. از خواص عسل تک گیاه قنقال می توان به درمان سرفه و گلودرد اشاره کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل تک گیاه شوید از شهد گل های شوید تولید شده است که خواص دارویی بسیار زیادی دارد. شوید خود برای سردمزاج ها بسیار مفید است و می توان آن را به عنوان مسکن درد شکم و روده، هاضم قوی، بازکننده انسداد عروق، اشتها آور استفاده کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل تک گیاه شبدر عسلی است که از شهد گیاه شبدر به دست می آید. این عسل به عنوان یک منبع غنی از مواد معدنی مانند روی، مس، منیزیم و غیره شناخته می شود.خواص دارویی بسیار زیادی دارد که می توان به درمان تنگی نفس و دردهای مفصلی اشاره کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل تک گیاه سیاه دانه برای بسیاری از امراض ازجمله رماتیسم ، فشارخون،بیماری های قلبی و عروقی مفید بوده و تاثیر به سزایی بر اندام های داخلی بدن دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
ایران کشوری است که در هر نقطه آن، شاهد دشت ها و مناطق سرسبز زیادی هستیم و به لطف خداوند انواع گیاهان دارویی و گل های معطر و پر خاصیت در سرزمین ما رشد می دارند. این شرایط زمینه مناسبی را برای ما فراهم آورده است تا از این نعمت های خدادادی استفاده کرده و به بهبود امراض روحی و جسمی خود با استفاده از شفا دهنده های طبیعی کمک کنیم.
ادامه مطلب
نظرات: 1
زنبورهای عسل همیشه به گیاهان اطراف کندو وفا دار تر هستند و از شهد آن ها تغذیه می کنند. بنابراین اگر کندو ها در دشتی قرار گرفته باشند که 70 درصد از پوشش گیاهی آن منطقه را گیاهی خاص تشکیل داده باشد، زنبورعسل بیشتر از شهد همان گیاه استفاده می کند. شاید برخی بر این باور باشند که عسل تک گیاه فقط از شهد یک نوع گیاه تهیه شده است اما باید بگویم که این فرضیه کاملا غلط است! زنبور عسل همیشه به دنبال بهترین شهد گل است و روی همه گل ها می نشیند در نتیجه نمی توان زنبور را مجبور به استفاده از شهد یک نوع گیاه خاص کرد. برای مثال زمانی که می گوییم عسل تک گیاه زنیان، به این معناست که شهد غالب این عسل از گیاه زنیان تهیه شده است نه اینکه شهد جمع آوری شده توسط زنبور عسل فقط از گیاه زنیان گرفته شده است.
ادامه مطلب
نظرات: 1
زمانی که کندوهای زنبور عسل، توسط  زنبور داران به دشتی منتقل شود که پوشش گیاهی آن منطقه  قالبا از یک نوع گیاه باشد، زنبور عسل عمدتا از شهد این گیاه قالب، تغذیه می کند. اما این امر به این معنا نیست که زنبور عسل از شهد و گرده گل دیگر گیاهان روییده در اطراف کندو تغذیه نمی کند چرا که زنبور عسل همواره به دنبال یافتن بهترین شهد هاست. عسل تک گیاه به عسلی گفته می شود که بیشترین مقدار شهد تهیه شده برای آن عسل از یک نوع گیاه خاص باشد؛ بنابراین به این گونه عسل ها عسل تک گیاه گویند. زنبور داران برای تهیه عسل تک گیاه رازیانه کندوهای زنبور عسل را به دشت های با پوشش وسیع رازیانه انتقال می دهند. بوی خوش و معطر این گیاه توجه زنبورهای عسل را به خود جلب کرده، روی گل های گیاه رازیانه می نشینند و از شهد آن برای تولید عسل رازیانه تغذیه می کنند.
ادامه مطلب
نظرات: 1
زمانی که  70 یا 80 درصد از پوشش گیاهی یک دشت وسیع را یک گیاه خاص تشکیل می دهد و کلونی های زنبور های عسل در این مکان قرار داده شده باشند، عمده تغذیه زنبورها بیشتر از این گیاه خاص منطقه است و عسلی که تولید می کنند، طعم و عطر همان گیاه را می دهد. به این عسل تولید شده توسط زنبور عسل، عسل های تک گیاه گفته می شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
زمانی که زنبور های عسل در منطقه ای باشند که پوشش گیاهی منطقه در قالب یک نوع گیاه باشد و بیشترین گیاه روییده شده در منطقه از یک گونه است، زنبور عسل برای تغذیه و تولید عسل، بیشتر بر روی گل های همان گیاه خاص می نشیند. به عنوان مثال در دشت ها و کوهستان های مناطق سردسیر جنوب ایران از جمله کهکیلویه و بویر احمد، گیاه خاصی با نام جاشیر با رشد خوبی همراه است و به آن جهت که بوی مطبوع و دل نشینی دارد، زنبور عسل به این گیاه روی آورده و از شهد و گرده گل های گیاه جاشیر تغذیه می کنند. به طور کلی زمانی که 70 درصد تغذیه زنبور عسل از یک نوع گیاه باشد به عسلی که توسط این زنبور تولید می شود، عسل تک گیاه گفته می شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
در سراسر کشور ما و در هر منطقه، بنا به شرایط آب و هوایی و نوع خاک، گیاهان مختلفی رشد می کنند. زمانی که کندو های زنبور عسل را در دشتی با 70 تا 80 درصد پوشش گیاهی خاص قرار می دهند، زنبور عسل بیشتر از شهد همان گیاه برای تهیه عسل استفاده می کند اما این امر بدین معنا نیست که زنبور روی گیاهان دیگر نمی نشیند. به آن دسته عسل هایی که 70 درصد شهد آن، از گیاه خاصی مانند بهار نارنج تهیه شده باشد، عسل تک گیاه گویند.
ادامه مطلب
نظرات: 1
فروشگاه شهدینه گلها