عسل

Rss
نظرات: 0
سوالی که امروزه ذهن افراد زیادی را به خود مشغول ساخته است این بوده که آیا حرارت دادن عسل بر کیفیت آن تاثیر گذار است و یا این که عسلی که حرارت ببیند خواص خود را از دست می دهد؟این ها سوالاتی است که مکررا برای افراد به وجود می آید و ما در پیاسخ به این قبیل سوالات باید بگوییم که عسل در اثر حرارت دیدن نه تنها خواص خود را از دست می دهد بلکه سمی نیز می شود که این امر تاثیر به سزایی بر سلامت شما خواهد گذاشت!
ادامه مطلب
نظرات: 0
سیر یک حامی فوق العاده در آشپزخانه برای طبخ انواع غذاها و طعم دار کردن آن هاست اما این ماده پیش از آن که یک حامی در آشپزخانه باشد از قدیم الایام برای درمان امراض مختلف و بهبود سلامتی مورد استفاده قرار داشت.از جمله خواص دارویی آن می توان به مبارزه با بیماری های التهابی، مزمن و همچنین انواع عفونت ها اشاره داشت. بسیاری از افراد می توانند برا درمان فشار خون، درمان آسم و همچنین انواع عفونت های قارچی از ترکیب سیر و عسل کمک بگیرند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل یکی از معجزات طبیعت است که به روش های گوناگون به عنوان غذا و یا در جهت درمان بیماری های مختلف به کار گرفته می شود. این ماده از سوی سازمان بهداشت جهانی یک درمانگر طبیعی برای بیماری های گوناگون خصوصا سرفه و سرماخوردگی معرفی شده است چرا که با خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد بدن را در برابر ویروس و باکتری ها ایمن ساخته و اثرات سرما خوردگی را به مرور از بین می برد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
درمانگر طلایی طبیعت لقبی است که تنها می تواند به عسل طبیعی اختصاص داده شود. در رابطه با چگونگی و زمان مصرف عسل نظریات ضد و نقیضی وجود دارد، برخی بر این باوراند که نباید از ساعت 7 شب به بعد عسل خورد ولی برخی محققین و پزشکان اروپایی معتقد هستند که بهترین زمان برای خوردن عسل پیش از خواب است و می گویند با این کار خواب راحت تر و با آرامش بیشتری را تجربه خواهید کرد؛ البته مکزیکی ها و هندی ها نیز بر همین عقیده هستند و توصیه می کنند که حتما قبل از خواب دو قاشق عسل نوش جان کنید. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل از گذشته تا کنون جزو یکی از پرطرفدار ترین خوراکی هایی است که خداوند در دل طبیعت برای ما انسان ها قرار داده است. عسل طبیعی نه تنها در آشپز خانه بلکه در طب و درمان بیماری ها نیز نقش به سزایی دارد به گونه ای که نیاکان ما از این ماده هم به عنوان غذا و هم به عنوان شفا بخشی طبیعی یاد می کردند. مردمان تمامی سرزمین ها به فواید عسل طبیعی واقف هستند و اکنون ما نیز به منظور درمان برخی از بیماری ها مانند گذشتگان از عسل استفاده می کنیم.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل طبیعی تعاریف مختلفی دارد اما بهترین وصفی که تا کنون در باب عسل طبیعی شنیده ایم، فرمایشات ایزد متعال در قرآن کریم است که به زنبور عسل امر کرد از نیک نوش ترین گیاهان که در آن ها شهدی گوارا ودیعت نهاده ایم بنوش و ماده ای شفابخش و لذیذ برای خود و اهل زمین قرار ده تا به جهت شفا و غذا بنوشند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اضافه وزن به نوعی مربوط به تغذیه نامناسب است و از طرف دیگر، مربوط به نارسایی ها و مشکلات غدد درونی می شود. درمان چاقی در بیشتر موارد، با اصلاح رژیم غذایی یعنی خوردن و نوشیدن و فعالیت های ورزشی قابل تحقق خواهد بود و از جمله رژیم های مورد توجه در سال های اخیر، درمان چاقی با عسل طبیعی است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
با استفاده از لوازم ساده تر می توان از تعداد کلونی های کمتر عسل استخراج کرد به این ترتیب که در ابتدا باید به کمک چاقو یا تیغ بلندی که با آب جوش گرم شده است درپوش شان ها را برداشته شوند، یک دستگاه اکستراکتور کوچمک می تواند برای استخراج عسل به شما کمک کند. این دستگاه با 1 تا 4 قاب مکانیکی که با نیروی محرکه دست به حرکت در خواهد آمد بهترین وسیله برای استخراج عسل در مقیاس کم است. در نهایت باید عسل استخراج شده صاف شود ت ناخالصی های عسل مانند گرده گل، باقیمانه پوسته لارو و یا بال های زنبور از عسل جدا شود. برای صاف کردن عسل در مقیاس کم یک بشکه 200لیتری کفایت می کند؛ برای صاف کردن عسل یک توری با بافت درشت روی ظرف پهن می شود، زمانی که عسل را از روی این توری به داخل ظرف منقل می کنید تمام ناخالصی ها و مواد اضافه از عسل جدا خواهد شد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل و دارچین هر دو از قدیم الایام مورد استفاده مردم قرار داشته اند و هر کدام خواص منحصر به فردی دارند، حال ترکیب این دو با هم معجون فوق العاده ای را تشکیل می دهد که می توان در راستای درمان انواع امراض جسمی مورد استفاده قرار داد. اما بگوییم از فواید عسل و دارچین…
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل تقلبی یا عسل طبیعی؟ این سوال اولین و مهم ترین دغدغه مشتریان عسل یا سایر محصولات زنبور است. عسل طبیعی ماده ای است که سرشار از خواص و ویتامین ها و پروتئین بوده و ترکیبات مغذی برای بدن به همراه دارد. در صورتی که اگر این محصول به صورت غیر طبیعی و تقلبی عرضه شود، می تواند ضرر های جدی برای سلامتی به دنبال داشته باشد.برای خرید عسل طبیعی و تشخیص آن از عسل تقلبی و غیر طبیعی، روش های مختلفی پیشنهاد می شوند که البته خیلی از این روش ها مبنای مستند و درست علمی ندارند. به عنوان مثال بسیاری از مردم تصور می کنند که شکرک زدن عسل به معنی تقلبی بودن آن است، که این موضوع هم سندیت علمی زیادی ندارد. بهترین روش عسل تقلبی از طبیعی یا به اصطلاح عسل اصلی، بررسی در آزمایشگاه مجهز است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
امروزه خرید اینترنتی به یکی از روش های معمول و نسبتا رایج برای تبادل کالا و خدمات تبدیل شده. بدون شک خرید و فروش محصولات غذایی و حتی آن هایی که فاسد شدنی هستند هم از این قاعده استثنا نمی شود. عسل طبیعی و به طور کلی محصولات زنبور عسل جزو همین موادی هستند که در سبد فروش کالاهای ایرانی قرار گرفتند و توانسته اند به خوبی  جای خود را در بین گزینه های انتخابی مشتریان و علاقه مندان باز کنند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
بازاریابی اینترنتی امروز حکم یک التزام برای تجارت دارد. در شرایطی که حتی کودکان و خردشالان هم تا حدی یاد گرفته اند چطور با گوشی های هوشمند و دنیای مجازی هر چند کم و سطحی ارتباط بر قرار کنند، برای کسانی که به دنبال روش های جدید تجارت و گسترش حوزه کسب و کار خود هستند، دنیای اینترنت و فعالیت در فضای مجازی تبدیل به یک امر کامل ضروری می شود. شاید برایتان سوال باشد که فروش اینترنتی عسل طبیعی و سایر محصولات زنبور عسل، تا چه اندازه می تواند در چنین فضایی توسعه داشته باشد؟نکته ای که همواره در موضوع خرید و فروش و تجارت حرف اول را می زند، اعتماد دو طرفه است. این خصلت ارتباطی به سیر تکاملی تجارت طی قرن ها از زمان کاروان های بیابان گرد تا فروشگاه های اینترنتی ندارد، همواره آن عامل نهایی که باعث تصمیم گیری می شود، اعتماد به فروشنده برای کالا و خدمات مرغوب و اعتماد به مشتری برای پرداخت هزینه و ادامه خرید در آینده است. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل یک ماده مقوی بوده که تاثیرات شفا بخشی آن از دیرباز تا کنون برای همگان روشن است؛ اما این ماده شفابخش با برخی مواد غذایی ناسازگاری دارد و ترکیب آن با مواد خوراکی همچون خربزه برای بدن بسیار مضر است. اما علت اینکه این دو ماده غذایی با هم ناسازگارند چیست و اگر به طور اتفاقی با هم استفاده شوند، چه آثار مخربی را به دنبال خواهد داشت؟ در این مقاله قصد داریم تا علت را برای شما بازگو کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید ...
ادامه مطلب
نظرات: 0
با شروع فصل تابستان و مصادف شدن ماه پر برکت رمضان با این فصل گرم، روزه داری و فیض بردن از ماه عسل خداوند برای روزه داران کمی سخت شده است. به همین منظور باید در این ماه برنامه تغذیه ای مناسب داشته باشید تا بدون آسیب رساندن به بدنتان، بتوانید این فریضه معنوی را تمام و کمال به انجام برسانید. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
میوه ی انجیر که از درخت آن حاصل می شود شیرین بوده ودر قرآن به آن قسم خورده شده است. در عربی این میوه را با نام تین صدا می کنند. میوه انجیر منبع بسیار غنی از پتاسیم ، منیزیم  ، کلسیم  ، فسفر  و ویتامین های C  , B , A  است. این میوه کلسترول ندارد برای همین می توان از آن برای رژیم غذایی خود استفاده کرد. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسلی که در فرآیند تولید آن از مواد سمی یا شیمیایی استفاده نشود، ارگانیک نام دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
گیاه آفتاب گردان در اکثر نقاط جهان یافت می شود که اگر در یکی از این مناطق بیش از 70 تا 80 درصد از آن وجود داشته باشد و کندوهای زنبور عسل نیز در همین نواحی قرار داشته باشند، زنبور عسل از شهد این گیاهان که به صورت پوشش گیاهی غالب در این قسمت ها قرار داردند، تغذیه می کند. بنابراین عسلی تهیه می شود که به آن عسل تک گیاه آفتاب گردان می گویند. نام گذاری عسل تک گیاه به دلیل وجود درصد بسیار زیادی از گیاهان آفتاب گردان است. تمام قسمت های این گیاه خواص درمانی بسیار زیادی دارند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اگر کندوهای زنبورعسل در مزارع اطراف اصفهان، قم و استان مرکزی مستقر باشند، اغلب پوشش گیاهی موجود در آن قسمت، یونجه است که با مصرف شهد این گیاهان, عسل تک گیاه یونجه را تهیه می کنند. این عسل خواص درمانی زیادی دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل تک گیاه گشنیز تهیه شده از شهد یک نوع گیاه غالب به نام گشنیز توسط زنبور عسل است. این عسل خواص درمانی زیادی دارد از جمله رفع سوء هاضمه، مسکن و آرام بخش.
ادامه مطلب
نظرات: 0
در ناحیه ای که بیشترین پوشش گیاهی آن از نوع گیاه گزانگبین بوده و کندوهای زنبورعسل در آن قسمت مستقر باشند، از شهد این گیاه تغذیه می کنند و عسل تک گیاه گزانگبین را می سازند. این عسل برای درمان کم خونی و تقویت قوای جنسی مفید است.
ادامه مطلب