عسل

Rss
نظرات: 0
خواص عسل که ماده ای سرشار از انواع مواد ارزشمند و مقوی است و نیاز بدن به تمامی ویتامین ها، پروتئین ها، اسید های چرب ضروری و ... را تامین می کند، فراوان است. به طور کلی می توان گفت که عسل، غذایی مقوی و مفید است که در جهت درمان بیماری های مختلف می توان از آن کمک گرفت. اما مبحث داغ امروزه این است که : آیا عسل چاق کننده است یا لاغر کننده؟
ادامه مطلب
نظرات: 0
فواید عسل برای معده از گذشته مورد توجه قرار گرفته است. عسل از گذشته تا کنون جزو یکی از پرطرفدار ترین خوراکی هایی است که خداوند در دل طبیعت برای ما انسان ها قرار داده است. عسل طبیعی نه تنها در آشپز خانه بلکه در طب و درمان بیماری ها نیز نقش به سزایی دارد به گونه ای که نیاکان ما از این ماده هم به عنوان غذا و هم به عنوان شفا بخشی طبیعی یاد می کردند. مردمان تمامی سرزمین ها به فواید عسل طبیعی واقف هستند و اکنون ما نیز به منظور درمان برخی از بیماری ها مانند گذشتگان از عسل استفاده می کنیم.
ادامه مطلب
نظرات: 0
با استفاده از لوازم ساده تر می توان از تعداد کلونی های کمتر عسل استخراج کرد به این ترتیب که در ابتدا باید به کمک چاقو یا تیغ بلندی که با آب جوش گرم شده است درپوش شان ها را برداشته شوند، یک دستگاه اکستراکتور کوچمک می تواند برای استخراج عسل به شما کمک کند. این دستگاه با 1 تا 4 قاب مکانیکی که با نیروی محرکه دست به حرکت در خواهد آمد بهترین وسیله برای استخراج عسل در مقیاس کم است. در نهایت باید عسل استخراج شده صاف شود ت ناخالصی های عسل مانند گرده گل، باقیمانه پوسته لارو و یا بال های زنبور از عسل جدا شود. برای صاف کردن عسل در مقیاس کم یک بشکه 200لیتری کفایت می کند؛ برای صاف کردن عسل یک توری با بافت درشت روی ظرف پهن می شود، زمانی که عسل را از روی این توری به داخل ظرف منقل می کنید تمام ناخالصی ها و مواد اضافه از عسل جدا خواهد شد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
فواید عسل و دارچین شگفت انگیز هستند. عسل و دارچین هر دو از قدیم الایام مورد استفاده مردم قرار داشته اند و هر کدام خواص منحصر به فردی دارند، حال ترکیب این دو با هم معجون فوق العاده ای را تشکیل می دهد که می توان در راستای درمان انواع امراض جسمی مورد استفاده قرار داد. اما بگوییم از فواید عسل و دارچین....
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل یک ماده مقوی بوده که تاثیرات شفا بخشی آن از دیرباز تا کنون برای همگان روشن است؛ اما این ماده شفابخش با برخی مواد غذایی ناسازگاری دارد و ترکیب آن با مواد خوراکی همچون خربزه برای بدن بسیار مضر است. اما علت اینکه این دو ماده غذایی با هم ناسازگارند چیست و اگر به طور اتفاقی با هم استفاده شوند، چه آثار مخربی را به دنبال خواهد داشت؟ در این مقاله قصد داریم تا علت را برای شما بازگو کنیم پس در ادامه با ما همراه باشید ...
ادامه مطلب
نظرات: 0
میوه ی انجیر که از درخت آن حاصل می شود شیرین بوده ودر قرآن به آن قسم خورده شده است. در عربی این میوه را با نام تین صدا می کنند. میوه انجیر منبع بسیار غنی از پتاسیم ، منیزیم  ، کلسیم  ، فسفر  و ویتامین های C  , B , A  است. این میوه کلسترول ندارد برای همین می توان از آن برای رژیم غذایی خود استفاده کرد. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسلی که در فرآیند تولید آن از مواد سمی یا شیمیایی استفاده نشود، ارگانیک نام دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
گیاه آفتاب گردان در اکثر نقاط جهان یافت می شود که اگر در یکی از این مناطق بیش از 70 تا 80 درصد از آن وجود داشته باشد و کندوهای زنبور عسل نیز در همین نواحی قرار داشته باشند، زنبور عسل از شهد این گیاهان که به صورت پوشش گیاهی غالب در این قسمت ها قرار داردند، تغذیه می کند. بنابراین عسلی تهیه می شود که به آن عسل تک گیاه آفتاب گردان می گویند. نام گذاری عسل تک گیاه به دلیل وجود درصد بسیار زیادی از گیاهان آفتاب گردان است. تمام قسمت های این گیاه خواص درمانی بسیار زیادی دارند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اگر کندوهای زنبورعسل در مزارع اطراف اصفهان، قم و استان مرکزی مستقر باشند، اغلب پوشش گیاهی موجود در آن قسمت، یونجه است که با مصرف شهد این گیاهان, عسل تک گیاه یونجه را تهیه می کنند. این عسل خواص درمانی زیادی دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل تک گیاه گشنیز تهیه شده از شهد یک نوع گیاه غالب به نام گشنیز توسط زنبور عسل است. این عسل خواص درمانی زیادی دارد از جمله رفع سوء هاضمه، مسکن و آرام بخش.
ادامه مطلب
نظرات: 0
در ناحیه ای که بیشترین پوشش گیاهی آن از نوع گیاه گزانگبین بوده و کندوهای زنبورعسل در آن قسمت مستقر باشند، از شهد این گیاه تغذیه می کنند و عسل تک گیاه گزانگبین را می سازند. این عسل برای درمان کم خونی و تقویت قوای جنسی مفید است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
گاهی اوقات ممکن است کندوهای زنبور عسل در مناطقی مانند دشت یا مزرعه قرار داشته باشند که این مناطق تشکیل شده از یک نوع پوشش گیاهی غالب باشند. در این حالت زنبوران از شهد این گل ها و گیاهان تغذیه می کنند و یک عسل خاص به نام عسل تک گیاه را به وجود می آورند. این نوع عسل در اصل یکنواخت ، یک دست و کاملا طبیعی است. حال ممکن است این گیاه خاص از نوع کَرِک باشد که عسل تک گیاه کَرِک را به وجود می آورد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اگر زنبورعسل در منطقه ای باشد که درصد وجود گیاهان کنار بیشتر بوده و فقط از شهد این گیاه تغذیه کند، عسل تک گیاه کنار به دست می آید. این عسل خواصی از قبیل بهبود زخم های دستگاه گوارش و افزایش توانایی دستگاه گوارش را در بر دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اگر زنبورعسل در منطقه ای که پوشش گیاهی آن بیشتر از نوع گیاه مریم گلی باشد، از شهد این گیاه تغذیه می کند و عسل تک گیاه مریم گلی قابل تولید خواهد بود. این عسل تسکین دهنده ی انواع دردها است. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
 اگر پوشش گیاهی منطقه ای بیشتر از گیاه مریم نخودی باشد، زنبورعسل بیشتر از شهد همان گیاه تغذیه می کند تا عسل را تولید کند. به همین علت آن عسل را عسل تک گیاه مریم نخودی نام گذاری می کنیم. از خواص آن می توان به تقویت ضعف بدن اشاره کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
 درسته که گیاه قنقال به ظاهر بوته ی خارداری بیش نیست  اما عسلی که از آن تولید می شود، صد در صد دارویی بوده و مورد استفاده ی بسیاری از مردم قرار می گیرد. از خواص عسل تک گیاه قنقال می توان به درمان سرفه و گلودرد اشاره کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل تک گیاه شوید از شهد گل های شوید تولید شده است که خواص دارویی بسیار زیادی دارد. شوید خود برای سردمزاج ها بسیار مفید است و می توان آن را به عنوان مسکن درد شکم و روده، هاضم قوی، بازکننده انسداد عروق، اشتها آور استفاده کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل تک گیاه شبدر عسلی است که از شهد گیاه شبدر به دست می آید. این عسل به عنوان یک منبع غنی از مواد معدنی مانند روی، مس، منیزیم و غیره شناخته می شود.خواص دارویی بسیار زیادی دارد که می توان به درمان تنگی نفس و دردهای مفصلی اشاره کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل یکی از لذیذ ترین و خوشمره ترین خوراکی هایی است که خداوند خلق کرده است. در تولید این ماده شگفت انگیز، زنبور عسل بازیگر نقش اول است و کارهای زیادی برای تولید ان بر عهده دارد. البته زنبور به صورت غریزی این کار را انجام می دهد تا بتواند عسل مورد نیاز کلنی را تامین کند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
عسل تک گیاه سیاه دانه برای بسیاری از امراض ازجمله رماتیسم ، فشارخون،بیماری های قلبی و عروقی مفید بوده و تاثیر به سزایی بر اندام های داخلی بدن دارد.
ادامه مطلب