بره موم

Rss
نظرات: 0
بره موم یکی از قدیمی ترین داروهای مورد استفاده بشر است که می تواند با عفونت ها مبارزه کرده، سیستم ایمنی را تقویت کند و در درمان سرطان، فشار خون و دیابت نوع دو موثر باشد. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
برخی از این روش ها در قالب استعمال موضعی از موادی به شکل پماد یا خمیر یا روغن و عصاره، و برخی دیگر در قالب خوراکی هایی است که از مشتقات گیاهی و جانوری به دست می آیند. به طور کلی باید توجه داشت که استفاده از مواد ارگانیک و محصولات طبیعی اثر کوتاه مدت و فوری نداشته و بیشتر از آن که جنبه درمانی داشته باشد، جنبه پیشگیری و تقویتی آن ها مد نظر قرار می گیرد. از جمله محصولاتی که تاثیر شگفت انگیزی بر سلامت انسان دارند، می توان به محصولات زنبور عسل اشاره نمود. عموم مردم در مورد  تنوع و گوناگونی محصولات زنبور اطلاعی نداشته و فقط فکر می کنند که عسل یا موم خاصیت تقویتی و درمانی دارد. در صورتی که یکی از اصلی ترین و خاص ترین تولیدات زنبور، بره موم است که آن را به نام چسب زنبور نیز می شناسند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اگر از عموم مردم درباره محصولات زنبور عسل سوال کنید، معمولا به جز موم و عسل به محصول دیگری اشاره نمی کنند. این دو ماده پر فایده که گاهی با یکدیگر و گاهی به صورت جداگانه در بازار عرضه می شوند، متداول ترین محصولات زنبور عسل را تشکیل می دهند. با این حال، جالب است بدانید که غیر از موم و عسل، یکی از اصلی ترین تولیدات زنبور های عسل در کندو ها، بره موم است. بره موم بیشتر از آن که مورد توجه افراد عادی باشد، مورد توجه زنبور داران، متخصصین طب سنتی و پژوهشگرانی است که به زندگی و فعالیت زنبور ها علاقه دارند و از این رو، کمتر مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است. با وجود خواص و ویژگی های منحصر به فردی که این ماده شگفت انگیز دارد، هنوز در جامعه مصرف کننده در مقایسه با عسل و موم از جایگاه شناخته شده بسیار کمتری برخوردار است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
بره موم یکی از پر فایده ترین و مغذی ترین محصولات زنبور عسل است که می تواند به عنوان یک مکمل گیاهی عمل کرده و البته ضمن فرآوری و آماده سازی به روش های گوناگون، خواص مختلف خود را نشان می دهد. به طور کلی بره موم را که در اصطلاح به چسب زنبور شناخته می شود، یک ضد عفونی کننده تمام عیار و ارگانیک می دانند. چسب زنبور یا بره موم نقش بسیار مهمی در سلامت و کیفیت زندگی زنبور ها ایجاد می کند و با الهام از همین ویژگی ها، از دیر باز مورد توجه اطبای سنتی و اجداد ما نیز بوده است. 
ادامه مطلب
نظرات: 1
بره موم یکی از پر فایده ترین و مغذی ترین محصولات زنبور عسل است که می تواند به عنوان یک مکمل گیاهی عمل کرده و البته ضمن فرآوری و آماده سازی به روش های گوناگون، خواص مختلف خود را نشان می دهد. به طور کلی بره موم را که در اصطلاح به چسب زنبور شناخته می شود، یک ضد عفونی کننده تمام عیار و ارگانیک می دانند. چسب زنبور یا بره موم نقش بسیار مهمی در سلامت و کیفیت زندگی زنبور ها ایجاد می کند و با الهام از همین ویژگی ها، از دیر باز مورد توجه اطبای سنتی و اجداد ما نیز بوده است. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
کپسول بره موم محصول نام آشنایی برای بسیاری از مردم است. برخی تصور می کنند که این کپسول از موادی تشکیل شده که حاوی موم زنبور عسل می باشند، هر چند این تصور چندان اشتباه نیست، ولی نباید فراموش کنیم که بره موم با موم متفاوت است دو ماده جداگانه می با شند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
استفاده از مواد طبیعی و محصولات ارگانیک در سال های اخیر رواج چشمگیری داشته است. با توجه به عوارض ناشی از مصرف دارو ها، پماد ها و مکمل های صنعتی که باعث نگرانی مصرف کنندگان شده است، این رویکرد تا جایی پیش می رود که طب سنتی و متخصصین و پژوهشگران این رشته را هم به چالش کشیده تا به دنبال روش ها و شیوه های جدیدی برای بسته بندی و توزیع مواد دارویی ارگانیک باشند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
در محیط زیست، مواد و ترکیبات زیادی وجود دارند که هر کدام می تواند برای سلامتی انسان و بهتر شدن کیفیت زندگی مورد استفاده قرار بگیرد. اجداد ما از چند هزار سال پیش با این موضوع آشنا بوده و البته به اندازه امروز در زندگی زندگی شهری و ماشینی اسارت نداشتند. در نتیجه فرصت کافی برای یاد گیری بهتر از ساز و کار های نظام طبیعت در اختیارشان بود. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
بره موم یکی از پر فایده ترین و مغذی ترین محصولات زنبور عسل است که می تواند به عنوان یک مکمل گیاهی عمل کرده و البته ضمن فرآوری و آماده سازی به روش های گوناگون، خواص مختلف خود را نشان می دهد. به طور کلی بره موم را که در اصطلاح به چسب زنبور شناخته می شود، یک ضد عفونی کننده تمام عیار و ارگانیک می دانند.
ادامه مطلب
نظرات: 1
بره موم یکی از فرآورده های زنبور عسل است که توسط این حشره پر خاصیت تولید می شود. بره موم تولید شده در کندو، برای موارد مختلفی در کلونی مورد استفاده قرار می گیرد که مهمترین وظیفه این ماده برای کندو ضدعفونی کردن و همچنین پوشاندن درز هایی است که با ورود گرد و غبار و همچنین آلودگی ها به داخل کندو می شود. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از مشکلات دنیای نوین امروز، مشکلات و اختلالاتی است که شاید در گذشته کمتر شاهد آن بوده ایم. مشکلات کوچک و بزرگی که می تواند زندگی افراد را مختل سازد. یکی از این مشکلات که در سال های گذشته با افزایش مواجه بوده است، مشکلات جنسی در آقایان و بانوان است. این مشکل باعث مشکلات جانبی بسیاری می شود که حتی می تواند بنیاد خانواده را متلاشی سازد. طبق تحقیقات بدست آمده بسیاری از طلاق های صورت گرفته ناشی از مشکلات جنسی است.
ادامه مطلب
نظرات: 1
داشتن انرژی در طول روز می تواند به شما این امیدواری را بدهد که توانایی انجام هر کاری را دارید. انرژی بدن یکی از مهمترین مواردی است که حتما باید به آن توجه شود تا به هیچ وجه افت نکند. در صورت افت انرژی مشکلات عدیده ای برای بدن به وجود می آید که بدترین و شاید شایع ترین آن همان ضعف جسمانی و بی حوصلگی است.انرژی بدن انسان توسط خوراکی های مختلف تامین می شود. تغذیه مناسب و به موقع می تواند انرژی خوبی به انسان داده و فعالیت های روزانه را تنظیم کند. جالب است بدانید که صبحانه آن هم در زمان مخصوص خود یعنی کمتر از 1 ساعت بعد از طلوع آفتاب، نقش بسزایی در افزایش انرژی بدن انسان دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 1
خمیردندان بره موم یکی از جدیدترین محصولاتی است که با این ماده ساخته شده است. این خمیردندان به یک خمیردندان ضد پلاک مشهور است و می تواند به خوبی جرم های دندان را از بین برده و عفونت های دندان و لثه را از بین ببرد. باید دقت کنید که در تولید خمیردندان بره موم باید از بره موم خالص فراوری شده استفاده شده باشد و این یعنی دقت به برند یک خمیردندان بره مومی!
ادامه مطلب
نظرات: 1
باکتری ها ، میکروب ها و قارچ ها از مهمترین عوامل ایجاد و انتقال بیماری هستند. این موجودات ریز می توانند یک فیل را از پا درآورند چه برسد به انسان ضعیف! باکتری ، میکروب و قارچ اثرات مخربی در سلامت محیط و همچنین سلامت انسان دارند که این مشکلات بر هیچ کس پوشیده نیست. به همین علت است که باید تلاش کرد تا از رشد و تکثیر آن در محیط جلوگیری بعمل آورد. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
بره موم از زمان های قدیم مورد استفاده قرار می گرفته است. پیشینیان ما در گذشته از بره موم در درمان بسیاری از بیماری ها و همچنین پیشگیری از بیماری های خطرناک بهره می برده اند. استفاده از بره موم برای درمان را به زمان ارسطو یعنی 300 سال پیش از میلاد حضرت مسیح نسبت داده اند. هرچند پیش از وی اقوام زیادی از بره موم استفاده کرده اند که مهمترین آن ها مصریان هستند.
ادامه مطلب
نظرات: 1
در علم پزشکی نوین درمان قطعی برای رماتیسم وجود ندارد، اما در طب طبیعی می توان درمان مناسبی برای التهاب مفاصل پیدا نمود. بره موم به خاطر خواص ضد التهابی ای که دارد می تواند گزینه ای مناسب برای بهبود و حتی درمان رماتیسم باشد. به نظر می رسد وجود ماده CAPE ( استر فنیل اتیل اسید کافئیک ) باعث ایجاد خواص ضد التهابی در بره موم شده باشد. بره موم با استفاده از روش های مختلف مصرف، باعث درمان آرتریت یا همان رماتیسم خواهد شد.  
ادامه مطلب
نظرات: 0
اهمیت دهان و دندان و همچنین اثرات ضد میکروبی بره موم باعث شده تا انواع محصولات بهداشت دندان با استفاده از بره موم ساخته و راهی بازار شود. بره موم که به عنوان یک ضد عفونی کننده قوی شناخته می شود توانسته نظر کارشناسان علم دهان و دندان را به خود جلب نماید تا انواع محصولات بهداشت دندان با پایه ی بره موم راهی بازار شود. خمیردندان بره موم ، دهانشویه بره موم و ... همگی بر اساس خواص بره موم به منظور بهداشت دهان و دندان ساخته شده اند.
ادامه مطلب
نظرات: 6
صمغ درختان و شیره برگ و ساقه گیاهان به نظر سودی ندارند و گاهی برای انسان مزاحمت ایجاد می کنند. اما همین مواد به ظاهر بی ارزش، توسط زنبور عسل به یکی از شگفت آور ترین مواد طبیعی جهان تبدیل می شود. زنبور عسل صمغ و رزین درختان و شیره گیاهان را جمع آوری کرده و با خود به سمت کندو حمل می کند. این صمغ چسبنده در کندو توسط زنبورها با موم و عسل ترکیب و سپس به وسیله آنزیم های موجود در بدن زنبور عسل به ماده ای به نام بره موم تبدیل می شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
زنبور عسل به صمغ درختان و شیره تراوش شده از آن ها علاقه بسیاری دارد. این حیوان باهوش پس از جمع آوری صمغ درختان ، آن را در حفره ای به نام سبد گرده که در پای عقب زنبور قرار دارد گذاشته و به سمت کندو حمل می کند. پس از ورود به کندو زنبور های دیگر به او کمک می کنند تا صمغ را از بدن خود جدا کند. زنبور ها، مجموعه صمغ جمع آوری شده را به همراه آنزیم های بدن خود و مقداری عسل و موم ترکیب کرده و ماده ای می سازند که نقش بسیار حیاتی در کندو بازی می کند. این ماده شگفت انگیز بره موم یا Propolis نام دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 2
واژه لاتین بره موم Propolis است. این واژه ریشه ای یونانی داشته و از دو قسمت Pro و Polis تشکیل شده است که Pro به معنای در ورودی و Polis به معنای جامعه یا شهر می باشد. در واقع Propolis به معنای "جلوی شهر" یا "ورودی شهر" و در واقع به معنای "دفاع از شهر" یا همان کندو است. نکاتی که در بالا به آن اشاره شد خود گواهی بر انتخاب درست این واژه است.
ادامه مطلب
فروشگاه شهدینه گلها