گرده گل

Rss
نظرات: 0
گرده گل همان دانه های کوچکی است که توسط گل ها برای تولید مثل پراکنده می شود و به پای زنبور ها می چسبد و گاهی مقداری از آن را به کندو می آورند. به همین دلیل که گرده گل حاوی مواد غذایی لازم برای رشد و نمو گل و گیاهان است، می توان در مورد ارزش غذایی بالای آن نتاجی به دست آورد. برای رشد هر موجود زنده، پروتئین ها، ویتامین ها و املاح معدنی لازم هستند. با کمک همین مواد گیاه می تواند مراحل تقویت بافت ها و ایمنی را طی کند و مشکلات محیطی و انواع خطرات ناشی از ویروس و ها و میکروب ها را پشت سر بگذارد. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
گرده گل جزو اصلی ترین و مفید ترین مواد غذایی حاصل از عملکرد زنبور های عسل است که در طبیعت وجود دارد. استفاده از گرده گل در حال حاضر مورد توجه مردم در بسیاری از کشور ها قرار گرفته است. گرده گل را می توان به نوعی دانه های شگفت انگیز مغذی و دارویی نامید. بر خلاف اندازه و ابعاد بسیار کوچکی که این دانه ها دارند، سرشار از مواد لازم به منظور تضمین سلامتی بدن هستند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
گرده گل یکی از جالب توجه ترین محصولات گیاهی برای کسانی است که به دنبال رژیم های خاص با مکمل های ارگانیک و یا دارو های طبیعی هستند. این ماده که گاهی آن را گرده زنبور می نامند، حاوی ذراتی است که سرشار از انواع خواص غذایی بی نظیر و شگفت انگیز هستند. باور این که مقدار زیادی از پروتئین و ویتامین و اسید های آمینه و ... در ذراتی به ابعاد گرده گل متمرکز شده باشند کمی مشکل است، با این حال بد نیست بدانیم که هر دانه از این گرده ها را می توان یک داروخانه تمام عیار کوچک دانست. اما دلیل این که این ذرات به این میزان دارای خواص درمانی و مهم برای سلامت انسان هستند چه می تواند باشد؟
ادامه مطلب
نظرات: 0
بدون شک در نگاه اول این عنوان برای خوانندگان بسیار تعجب بر انگیز و پر از پرسش و ابهام است که مگر چه ارتباطی میان سلامت پروستات و گرده های گل وجود دارد و این گرده ها چطور می توانند به رفع بیماری هایی از این قبیل کمک کنند؟ گرده گل به طور کلی در نظر مردم، همان ذرات ریزی است که تنها برای باروری و تولید مثل گیاهان نقش آفرینی می کنند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
گرده گل از جمله مهم ترین و شناخته شده ترین محصولات زنبور عسل است. البته این موضوع به این معنی نیست که عموم مردم در مورد این ماده اطلاعات کافی دارند، چرا که برخی از محصولات زنبور عسل در جامعه کمتر شناخته شده و تنها متخصصین یا افرادی که پیگیر روش ها و رژیم های غذایی سنتی و طبیعی هستند از وجود چنین گنجینه هایی خبر دارند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
این نکته که هر کدام از اجزای طبیعت از کارآیی و فایده خاصی برخوردار هستند، به هیچ عنوان موضوع مبالغه آمیز و خارج از واقعیتی نیست. بسیاری از مواد موجود در طبیعت از خواص و ویژگی های مهمی برخوردار هستند و می توانند در قالب دارو های گیاهی و ارگانیک مورد مصرف قرار بگیرند. به این ترتیب با مجموعه ای بسیار متنوع و پر از فواید گوناگون مواجهیم که می تواند به عنوان یک داروخانه غنی و شگفت انگیز عمل کند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
به طور کلی برای هر نوع محاسبه قیمت، هزینه های لازم بررسی خواهد شد. این هزینه ها شامل مبالغی است که برای تولید محصول مورد نظر صرف شده اند. زمانی که به عبارت قیمت گرده گل بر می خوریم در مورد چه هزینه هایی ممکن است فکر کنیم؟ قیمت بسته بندی و یا هزینه های مربوط به جمع آوری و فرآوری؟ با این حال، موضوع اصلی که بد نیست مد نظر قرار گیرد، هزینه های نانوشته و تقریبا پنهانی است که تولید یک بسته گرده گل برای طبیعت به همراه دارد. این هزینه ها اصلا قابل چشم پوشی نبوده و البته به هیچ عنوان هم قابل برآورد با واحد پولی رایج نیستند. چرا که ارزش اتفاقاتی که در طبیعت بر روی مواد ارگانیک می افتد تا تبدیل به محصولی مورد مصرف انسان بشود را نمی توان قیمت گذاری کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
گرده گل یا گرده زنبور عسل، از جمله مغذی ترین موادی است که در طبیعت یافت می شود. به طور کلی محصولاتی که حاصل تعامل و فعالیت زنبور عسل باشند را می توان جزو پر فایده ترین و غنی ترین گنجینه های غذایی در نظر گرفت و این گنجینه ها، برای انسان هم منابع خوب غذایی و درمانی به شمار می روند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
درمان یبوست  ، آن هم یبوست های ادامه دار از مهمترین اقداماتی است که باید افراد به انجام آن اصرار ورزند. یبوست عامل بیماری های مختلفی است و به همین علت است که اطبا طب سنتی تاکید دارند که تا جای ممکن این بیماری به سرعت درمان شود. حتی در درمان های ارائه شده در طب سنتی از موادی استفاده می شود تا سریعا سیستم گوارشی را از طریق مدفوع تخلیه نماید تا ماندگی مدفوع درون روده ها مشکلات حادی را به وجود نیاورد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
گرده افشانی از مهمترین و حیاتی ترین فعالیت های زنبور عسل است. در صورتی که گرده افشانی توسط زنبور عسل به خوبی انجام نشود، شاهد خشکسالی های شدید در پهنای گیتی خواهیم بود. تاثیر گرده گل برای طبیعت و درختان و انواع گل ها، کمتر از اثرات آب بر روی آن ها نیست. در صورتی که گرده افشانی به موقع انجام نشود، گویی به درختان آب نرسیده و به هیچ عنوان بارور نمی شوند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
جمع آوری گرده گل یکی از وظایف زنبوران کارگر است. کندو همانطور که به شهد و عسل نیاز دارد ، حتما به گرده نیز نیازمند است و به همین علت زنبورها با جدیت ویژه ای به این کار می پردازند. البته این کار یک فعالیت برای هر دو طرف است. زنبور ها مقداری از گرده گل را با خود به کندو می آورند و در عوض تعداد بسیار زیادی از این گرده ها را در طبیعت پراکنده می کنند تا عملیات جفت گیری گل ها و گیاهان برای تکثیر به جریان بیافتد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
گرده گل یکی از مهمترین مواد تغذیه ای در کندو است که کاربرد فراوانی در تغذیه زنبور عسل دارد. این ماده که در واقع برای باروری گل های ماده از بساک گل نر جدا می شود، در قسمتی از بدن زنبور فشرده شده و به عنوان ماده ای مغذی در کندو ذخیره می شود.
ادامه مطلب
فروشگاه شهدینه گلها