درمان سرطان

Rss
نظرات: 0
سرطان سینه که پس از سرطان ریه دومین سرطان شایع دنیا شناخته می شود، هر ساله بیش از 1 میلیون و هفتصد هزار زن را مورد حمله قرار می دهد. این یک آمار جهانی است و کشور ما نیز جزئی از این آمار محسوب می شود. لازم است بدانید که از هر 8 نفر یک نفر به سرطان سینه مبتلا می شود که عموما در زنان بیشتر از مردان پدید می آید و لازم است تا با تشخیص زود هنگام روند درمان سرطان سینه را در پیش بگیرید تا از پیشرفت آن جلوگیری نمایید.
ادامه مطلب
نظرات: 0
شاید بسیار بعید به نظر برسد که امروزه کسی ادعا کند در مورد بیماری سرطان مطلبی نشنیده است؛ چرا که به عنوان یکی از شایع ترین بیماری های قرن حاضر، سالانه میلیون ها نفر را با مشکل مواجه می کند. روند اصلی این بیماری به بیان بسیار ساده، عبارتست از گسترش سلول هایی خاص تا جایی که سایر سلول ها و حتی بافت های اطراف را دچار مشکل کند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
با شنیدن نام بیماری سرطان در ذهن برخی افراد، چالش وحشتناک و غیرقابل علاجی تداعی می شود که ناخواسته و ناگهانی بروز کرده و تمامی بافت ها و اندام ها را تحت تاثیر قرار می دهد و پس از مدتی بدون استثنا تمام قربانیان خود را از پا در می آورد.  حتی تصور می شود درمان تمامی سرطان ها از جمله درمان سرطان پروستات نیز صرفا به معنای کمتر کردن درد و رنج ناشی از بیماری و به تعویق انداختن زمان فوت بیمار است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
سرطان به عنوان یکی از بیماری های خطرناک شناخته می شود که علم پزشکی نتوانسته راه درمانی برای آن بیابد. البته طب سنتی با استفاده از مواد مختلفی مثل ژل رویال و بره موم توانسته برخی از این سرطان ها را به سمت بهبودی کشانده و حتی با ماده حیات بخش بره موم ، به صورت معجزه آسایی برخی از این افراد را درمان کند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
سرطان به رشد غیرطبیعی سلول های بدن گفته می شود به عبارت دیگر، هر عامل داخلی و خارجی که مکانیسم طبیعی اعضای بدن را بهم بزند سبب می گردد تا رشد آن عضو نامنظم شده و سبب بروز سرطان گردد. وی افزود در حقیقت اگر انسانی از رژیم غذایی صحیح استفاده می کند و از عوامل خطرزای محیطی پرهیز نماید احتمال بروز سرطان در او بسیار اندک می باشد بهتر است بدانیم که چه عواملی سبب بروز انواع مختلفی از سرطان می شوند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
هر چند وقت یکبار صحبت هایی در مورد میزان مبتلا به سرطان در ایران و جهان به گوش می رسد و این نشان دهنده عمق خطر سرطان است. البته دانشمندان توانسته اند برای درمان سرطان راهکار های مناسبی بیابند. استفاده از بره موم در درمان سرطان تا حدودی به اثبات رسیده است. هرچند نیاز به مداومت در مصرف باعث می شود تا بسیاری از مبتلایان از درمان سرطان خود نا امید شوند، اما افرادی که مداومت همراه با نظم داشته اند، توانسته اند موفق باشند. در ادامه دو پست قبلی ، در اینجا به نکات پایانی کارهایی که باید انجام ندهیم تا مبتلا به سرطان نشویم می پردازیم.
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از اولین نشانه های سرطان ریه تنگی نفس است که غالبا این افراد به سختی قادر به حبس نفس خود هستند.  برخی از بیماران مبتلا به سرطان ریه درد در قفسه سینه دارند. درد قفسه سینه و سرف های مزمن میتواند یکی از علائم سرطان باشد. انواع مختلفی از سرطان، من جمله تومورهای سرطان خون و ریه، می تواند نشانه هایی شبیه سرفه بد یا برونشیت داشته باشد.گزارش شده است که برخی از بیماران مبتلا به سرطان ریه درد در قفسه سینه دارند که گستردگی آن تا شانه یا پایین بازوها می رسد
ادامه مطلب
نظرات: 0
استفاده از آب و غذای سالم و عدم مصرف غذاهای فست‌فود و درمان هلیکوباکتر می‌تواند از ایجاد سرطان معده جلوگیری کند. همچنین رعایت مصرف این موارد می تواند در درمان سرطان نیز موثر باشد. شایع‌ترین سرطان گوارش در ایران سرطان معده است که متاسفانه در مراحل اولیه بدون علامت بوده و دیرهنگام تشخیص داده می‌شود. وی عنوان کرد: تاکنون علت مشخص شده و خاصی برای سرطان معده مشخص نشده، اما برخی عوامل در ایجاد آن موثرند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
سرطان به پدیده تلخ این روزهای جهان و ایران بدل شده است. نبود راهکارهای دقیق برای درمان سرطان باعث شده تا افراد گمان کنند که این بیماری راهکاری ندارد و به همین علت ترس از آن و ترس از مرگ باعث ایجاد مشکلات روحی و استرسی به خصوص برای افرادی که در نزدیکان خود فرد مبتلا به سرطان دارند ، زیاد شود. در این مجموعه پست قصد داریم به شما بگوییم که چه کار نکنید تا سرطان نگیرید. در قسمت قبل در مورد نمک صحبت کردیم و حالا به موارد دیگری اشاره می نماییم.
ادامه مطلب
نظرات: 0
امروزه درخت بدریخت سرطان در جامعه ایرانی ریشه دوانیده است و در سرتاسر ایران، باغ هایی از این درخت، سر به فلک کشیده اند و در ابتدا ذکر این مطلب را لازم می دانم که اغلب بیماری ها از جمله، سرطان ها را نباید امتحان الهی دانست بلکه نسیان انسانی دانست چرا که این متولیان سلامت جامعه و اکثریت عامه مردم هستند که نه تنها نسبت به فرمایشات و سیره عملی چهارده معصوم (ع) دچار بیماری نسیان و فراموشی شده اند بلکه نسبت به بخش های از قرآن مجید هم (مثلا، آیه 119 سوره نسا_ کسانی که دست در طبیعت خدا می برند، یاران شیطانند) مبتلا به بیماری گشته اند و در مورد دستکاری نعمت های الهی، بی تفاوت شده اند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
سرطان یکی از بیماری های کشنده شایع در عصر جدید است. متاسفانه این بیماری به صورت ناشناخته باقیمانده و هنوز دلایل ابتلا به آن مشخص نشده است. به همین علت است که درمان آن به صورت مشخص وجود ندارد. البته طب سنتی توانسته با استفاده از بره موم گام هایی را برای درمان این بیماری بردارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
سرطان سینه یکی از شایع ترین بیماری ها در بین زنان است و به همین علت باید به شدت مورد توجه قرار گیرد. این سرطان علائم اولیه ای دارد که باید جدی گرفته شود. در صورتی که سرطان سینه در مراحل ابتدایی تشخیص داده شود ، امکان درمان به شدت افزایش می یابد.هر گونه تغییر در شکل یا بافت سینه ها باید مورد بررسی پزشکی قرار بگیرد. به این ترتیب که هر گونه قرمزی یا بروز فرورفتگی های کوچک در پوست پستان و غیره می تواند نشان دهنده ی وجود بیماری سرطان سینه باشد. خستگی مزمن که پس از استراحت کردن برطرف نشود از نشانه های احتمالی سرطان است
ادامه مطلب
نظرات: 0
سرطان سینه یکی از رایج ترین سرطان ها در دنیاست که علائم خود را دارد، اما اکثر افراد نسبت به برخی از این علائمی که بدن بروز می دهد بی توجه بوده و اعلام خطر بدن را نادیده می گیرند. درست است که نیازی به نگرانی های بی مورد و وسواسی در مورد سلامتی نیست، اما نباید علائم جدی را نادیده گرفت.
ادامه مطلب
نظرات: 0
شایع ترین سرطان در بین زنان و مردان و در واقع شایع ترین نوع سرطان در جهان ، سرطان ریه و نای است. این سرطان به کشنده ترین سرطان جهان لقب یافته و سالانه تعداد بسیار زیادی از افراد را به کام مرگ می کشاند. سرطان ریه در مراحل اولیه هیچ نشانه ای ندارد و بیماران اغلب زمانی به پزشک مراجعه می کنند که بیماری در مراحل پیشرفته قرار دارد. شاید به همین دلیل باشد که سرطان ریه کشنده ترین سرطان در انسان محسوب می شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
معمولا نیاز است که به سلول‌های سرطانی بیش از یک بار حمله شود. ما از کلون‌ها بر علیه کلون‌ها استفاده می‌کنیم و منتظر می‌نشینیم تا ببینیم کدام کلون‌ها برنده می‌شوند. سپس دارو را متوقف می‌کنیم. در این هنگام برنده‌ها کم کم شروع به باختن در برابر بعضی دیگر کلون‌ها می‌کنند. اکنون ما نمي‌دانیم که این تاکتیک در عمل تا چه حد موفق می‌شود. در تابستان ۲۰۱۶ آزمایش بالینی شروع می‌شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
تومور سرطانی مثل درختی با شاخه‌های زیاد است و هر شاخه‌ی جدید یک جهش ژنتیکی است. بعضی از این سلول‌ها ممکن است به صورتی تکامل یافته‌ باشند که در برابر درمان از طریق حمله به یک جهش ژنتیکی پایه‌ای خاص مقاومت کنند. ولی چه می‌شود اگر یک روشی درمانی، همزمان دو جهش ژنتیکی پایه را هدف بگیرد؟ به ندرت می‌توان سلول‌هایی پیدا کرد که بتواند نسبت به این نوع درمان مصون باشد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
تهدید از جانب تعداد کمی از سلول‌هاست که مکانیسم ترمیمی نمی‌تواند آن‌ها را درست کند. در طول زمان یکی از این سلول‌های افسار گسیخته می‌تواند آن‌قدر تقسیم شود که در نهایت غده‌ای متشکل از هزاران سلول را تشکیل دهد. در آخر وقتی تعداد آن‌ها به میلیاردها رسید با یک تومور مواجه می‌شویم. وقتی انباشت سلول‌ها تبدیل به تومور شد، فرد به طور کامل به سرطان مبتلا شده است. تومور باید خارج و همه ی سلول های سرطانی درآورده شوند. حتی اگر چند سلول باقی بماند، خیلی سریع ممکن است دوباره تقسیم شوند و تومورهای جدید بوجود آورند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
طبق آمار رسمی انجمن سرطان آمریکا، مردان در طول زندگی به احتمال ۴۲ درصد و زنان به احتمال ۳۸ درصد به سرطان مبتلا می‌شوند. در انگلستان وضعیت از این هم بدتر است، ۵۴ درصد مردان و ۴۸ درصد زنان ممکن است زمانی در طول زندگی خود به سرطان مبتلا شوند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
وقتی که سلول های طبیعی بدن دچار فرسودگی و یا مردن می شود. به طور طبیعی سلول های نو تولید شده و جایگزین آنها می شود. گاهی پیش می یاید که رشد سلول ها دچار اختلال می شود. اندام‌های خاصی می‌توانند از نظر اندازه بزرگ شوند (هیپرترومی) یا تعداد سلول هایشان را زیاد می کند.(هیپرپلازی) و این در صورتی است که کار خواسته شده از آن اندام بیش از ظرفیت آن باشد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اگر سرطان روده بزرگ به دلیل متاستاز به وجود بیاید، یعنی تخمدان، رحم یا پروستات دچار سرطان شوند و به روده بزرگ متاستاز کنند، در چنین شرایطی درمان سخت تر خواهدبود. چون منشا سرطان روده بزرگ نیست و همه چیز به منشا سرطان بستگی دارد. درمان در چنین شرایطی بسیار متفاوت خواهدبود.
ادامه مطلب
فروشگاه شهدینه گلها