درمان کولیت

Rss
نظرات: 2
درمان کولیت، درمان یکی از مشکل ترین و طولانی ترین بیماری های گوارشی است؛ چرا که حتی در برخی موارد می تواند سرتاسر مسیر لوله گوارش را درگیر و دچار مشکلات حاد کند. این بیماری، در شایع ترین حالت، التهاب و زخم روده است. به بیان دقیق تر، کولیت روده بزرگ را دچار التهاب کرده و البته در روده بزرگ نیز که شامل پس روده یا کولون و راست روده یا رکتوم است، ممکن است هر یک از بخشها جداگانه یا قسمت های وسیع تری درگیر شوند.
ادامه مطلب
نظرات: 2
بیماری خواه ناخواه برای انسان به وجود می آید. این بیماری می تواند از سرماخوردگی ساده تا بیماری هایی که بسیاری از آن ها قابل درمان و علاج نیستند را شامل شود. اما زندگی تا لحظه ای که نفس در سینه باقی است در جریان است و باید با تمامی شرایط زندگی ساخت و گاهی مواقع نیز جنگید. وقتی صحبت از درمان کولیت به میان می آید، افرادی که تجربه این بیماری را داشته اند نگران و هراسان می شوند و گمان می کنند این درمان امکان پذیر نیست. درست است که این بیماری سخت و گاهی زجرآور است و درمان آن هم به این سادگی ها نیست، اما می توان با آن به زندگی ادامه داد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
کولیت به عنوان یک بیماری مزمن در دنیای امروز شناخته می شود، این بیماری اثرات بسیار بدی بر بدن انسان گذاشته و در مواردی باعث کاهش کیفیت زندگی می شود. در صورت رعایت برخی نکات می توان با این بیماری کنار آمد و با تغییر سبک زندگی کمی بهتر با کولیت کنار آمد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از انواع بیماری های التهابی روده کولیت یا کولیت اولسراتیو نام دارد. این بیماری نوعی از بیماری های مزمن است که در صورت پیشرفت می تواند مشکلات حادی را برای فرد مبتلا ایجاد کند. استفاده از موادی مثل بره موم می تواند از پیشرفت کولیت جلوگیری کرده و نگذارد این بیماری به صورت حاد پیشروی کند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
بیماری کولیت یکی از انواع بیماری های مزمن است که روده ها را تحریک و باعث ایجاد التهاب در آن می شود. در مقالات مختلف ایران عسل به موارد مربوط به کولیت پرداخته ایم که توصیه می شود برای اطلاعات بیشتر به این مقالات مراجعه فرمایید. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
همانطور که در قسمت قبل گفته شد، ورزش می تواند در کنترل بیماری کولیت نقش بسزایی داشته باشد. این نقش از انجا مورد اهمیت قرار می گیرد که بیماران مبتلا به کولیت مشکلات عدیده ای در زمینه مفاصل و عضلات پیدا می کنند. بسیاری از افرادی که به کولیت مبتلا شده اند بعد از مدت زمانی به بیماری های التهابی دیگری مثل رماتیسم مبتلا می شوند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
هیچکس ورزش را فعالیت نامناسب ندانسته و قطعا اولین راه حلی که برای درمان انواع بیماری ها،  به ذهن می رسد؛ فعالیت های بدنی است. ورزش، نه تنها راه درمان کولیت بوده بلکه راه پیشگیری هم می باشد. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
شاید بتوان به جرات گفت که یکی از بیماری های شایع در دوران امروز ، بیماری های روده ای است. بیماری هایی که متاسفانه جدی گرفته نمی شود و در مراحل پایانی افراد مبتلا را درگیر می نماید. بسیاری از افراد توجه چندانی به سبک زندگی خود ندارند و هر غذا و خوراکی را بدون در نظر داشتن کیفیت آن، می‌خورند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از بیماری های روده ای  ، کولیت یا کولیت اولسروز است. محققان تاکنون نتوانسته‌اند علت اصلی بروز «کولیت اولسروز» را بدرستی تشخیص دهند، ولی در بررسی‌های خود دریافتند ژنتیک، عوامل محیطی، سیستم ایمنی و مصرف زیاد اسید لینولئیک با ابتلا به این بیماری ارتباط مستقیم دارد. آگاهی از این دلایل ابتلا می توان به درمان کولیت نیز کمک کند. پرهیز از این موارد تا حد زیادی در درمان کولیت موثر بوده است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
بیماری های التهابی روده (IBD) گروهی از اختلالات روده ای هستند که در آن ها روده ملتهب می شود. علت این بیماری ها ناشناخته است، اما دانشمندان معتقدند که IBD می تواند یک بیماری خود ایمنی باشد که در آن سیستم ایمنی بدن به اشتباه به خود حمله می کند. دو شکل اصلی بیماری های التهابی روده، بیماری کرون و کولیت اولسراتیو هستند. 
ادامه مطلب
نظرات: 1
علائم روده ای. پیچش شکم، وجود بلغم در مدفوع، اسهال و به ویژه اسهال خونی از علائم بنیادین بیماری التهابی روده هستند. بسیاری از بیماران ممکن است که تب‌، لرز، کاهش وزن، و عرق شبانه داشته باشند. برخی‌ بیماران کنترل مدفوع را از دست می‌‌دهند. اگر بیمار دچار یبوست شد، باید به انسداد روده فکر کرد، و فورا بیمار را بستری کرد. درد شکم، بیشتر در دور ناف، یا پایین شکم است. فیستول روده در بیماری کراون شایع تر است. وجود آفت دهانی که پیش از این در جزوه "نشانه‌های پوستی‌ بیماری‌های روماتیسمی" نیز به آن پرداخته شد، یکی‌ از علائم شایع بیماری التهابی روده است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
گیاه "شنگ" دارای اثرات شاخص در درمان کولیت و بیماری التهابی روده است. یک متخصص داروسازی‌ سنتی گفت: بر اساس مطالعات فارماکولوژیک، گیاه "شنگ" دارای اثرات شاخص در درمان کولیت و بیماری التهابی روده بوده که از برخی داروهای شیمیایی مورد استفاده در درمان کولیت موثرتر است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
بیماری کولیت روده مزمن بوده، دارای علاج قطعی نمی‌باشد، بنابراین آموزش نحوه زندگی با آن مهم است. بیماران باید تحت نظارت مداوم برای بیماری قرار گیرند، تا به بیمار در جهت جلوگیری از بدتر شدن شرایط وی کمک شود. داروهایی برای به کنترل علایم و بهبود کیفیت زندگی بیمار تجویز می‌شوند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
بیماری التهابی روده عبارت است از التهاب با علت نامعلوم روده که به دو دسته اصلی‌ بیماری کراون، و کولیت زخمی شونده تقسیم می‌‌شود. بیماری کولیت زخمی شونده به طور یک دست سراسر روده بزرگ را درگیر می‌‌کند، حال آن که بیماری کراون به شکل پراکنده، از نشیمنگاه گرفته تا روده کوچک، و دهان را گرفتار می‌‌کند. میزان بروز هر دو بیماری در حال افزایش است، و دیگر یک بیماری نادر به حساب نمی‌‌آید. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
همانطور که می دانید یکی از علائم کولیت روده اسهال است. اسهال به این صورت تعریف می شود که زمانی که تغییر در تعداد و غلظت مدفوع ایجاد شود به طوری که مدفوع آبکی شده و تکرر آن بالا رود فرد مبتلا به اسهال می شود. بزرگترین و اصلی ترین علت اسهال عوامل عفونی است که این عوامل از طریق مختلف وارد بدن می شود. گاهی با خوردن میوه و سبزی که به درستی و کامل شستشو داده نشده باشد اسهال ایجاد می شود. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
داروهای ایرانی هم به زحمت پیدا می‌شود و داروخانه‌ها مصرف یکی دو هفته بیمار را در اختیار او قرار می‌دهند و بیمار مجبور است برای گرفتن داروی بیشتر، تشکیل پرونده دهد و کارهای اداری زیادی انجام دهد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
از هر هزار نفر، یک نفر گرفتار کولیت التهابی روده می‌شود، بیماری که به گفته‌ یک فوق تخصص گوارش، دلیل ایجاد آن هنوز به طور دقیق مشخص نشده است.
ادامه مطلب
نظرات: 1
نخستین و ساده‌ترین درمان، «کولیت» درمانهای پیشگیرانه و نگه‌دارنده هستند. از دیدگاه طب سنتی دو مرحله برای درمان کولیت وجود دارد، نخستین درمان و ساده‌ترین درمان، درمانهای پیشگیرانه و نگه‌دارنده هستند که مهمترین آن اصلاح تغذیه بیمار است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
کولیت اولسراتیو (Ulcerative Colitis) یا کولیت زخمی یکی از بیماری‌های التهابی روده می باشد. عوامل متعددی وجود دارند که باعث بدتر شدن علائم کولیت اولسراتیو می شوند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
کولیت روده به عنوان یک بیماری مزمن ، می تواند عوارض زیادی را برای بدن به همراه داشته باشد . همین موضوع است که اهمیت تشخیص به موقع این بیماری و همچنین درمان آن را بیشتر جلوه گر می کند. البته درمان مشخصی توسط طب نوین ارائه نشده است اما می توان با استفاده از درمان های طبیعی مثل رژیم های غذایی آن را کنترل کرد و با استفاده از بره موم آن را درمان کرد.
ادامه مطلب
فروشگاه شهدینه گلها