درمان ناباروری

Rss
نظرات: 0
 زایمان طبیعی می‌تواند بسیار شیرین و ساده باشد به شرط آن‌که از قبل برای آن آماده شده باشید. به جز نرمش‌های دوران بارداری و آگاهی پیدا کردن در مورد مراحل و شرایط زایمان، یاد گرفتن روش‌های کنترل درد و انرژی در طول زایمان می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. یکی از این روش‌ها تنفس صحیح است و ضمن آن‌که مانع تحلیل رفتن انرژی در طول زایمان می‌شود، سلامت خودتان و نوزاد در راه را تامین می‌کند و به خاطر اکسیژن رسانی به بافت‌های درگیر زایمان، درد را کاهش می‌دهد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
‎اگر شما هم گیج شده اید و نمی دانید کدام روش زایمان را انتخاب کنید این مطلب راهنمای شماست تا با عوارض و مزایای زایمان طبیعی آشنا شوید و با چشم باز انتخاب کنید. در پست آینده نیز در مورد زایمان سزارین و مزایا و معایبش سخن می گوییم. ایران از نظر آمار سزارین در جهان رتبه دوم را دارد. این خبری است که نگرانی ها درباره شیوع بیش از حد سزارین در میان زنان ایرانی را برانگیخت ولی کم نیستند خانم هایی که از عوارض زایمان طبیعی رنج می برند و از اینکه سزارین را به جای روش طبیعی انتخاب نکرده اند، پشیمانند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
زایمان یکی از مهمترین و پراسترس ترین ساعات یک مادر است. به همین علت است که انتخاب نوع زایمان از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و مادر و پدر باید تصمیم بگیرند که چه روشی را برای زایمان برگزینند. در یکی از پست های سایت ایران عسل در مورد عوارض و فواید زایمان طبیعی صحبت کردیم و حالا قصد داریم به سزارین بپردازیم
ادامه مطلب
نظرات: 0
متاسفانه در ایران سزارین افزایش چشمگیری داشته و به همین علت پزشکان متعهد و به خصوص طبیبان طب سنتی بر این باورند که باید افراد به سمت طب سنتی بروند. در واقع طب سنتی بیان می دارد که اولویت با زایمان طبیعی است مگر اینکه مادر و یا کودک دچار مشکلاتی شده باشند. البته اگر آگاهی مردم در مورد زایمان طبیعی بیشتر شود و از داروهای گیاهی مثل برخی از عسل های دارویی برای کاهش درد و عوارض استفاده شود ، قطعا رشد در میزان زایمان طبیعی را شاهد خواهیم بود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از عمده نگرانی های تازه مادران پس از دوره طولانی بارداری، رسیدن به وزن قبلی و حتی تناسب اندام است. خیلی از خانم ها تصور می کنند بارداری فرم طبیعی بدنشان را تغییر خواهد داد و گریزی از آن نیست. به همین دلیل هم با ناامیدی به زندگی ادامه داده و در صدد راهی برای رسیدن به وزن قبلی نیستند. حال آن که تا رسیدن به تناسب اندام راهی نیست. البته رژیم گرفتن را در این دوران هرگز توصیه نمی شود. آنچه شما را در رسیدن به تناسب اندام کمک می کند، فقط تحرک و فعالیت جسمانی در محدوده طبیعی است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اگر خونریزی دوران قاعدگی بیش از حد و زیاد باشد، به آن منوراژی (Menorrhagia) می گویند. خونریزی زیاد قاعدگی باعث می شود دچار کم خونی شوید و گرفتگی عضلانی در شما بوجود آید و نتوانید فعالیت های روزانه خود را انجام دهید
ادامه مطلب
نظرات: 1
یکی از مشکلات شایع در بین دختران ، فقدان قاعده گی است که دو مدل دارد . آمنوره اولیه و ثانویه . آمنوره ثانویه بسیار شایعتر از آمنوره اولیه است بسیاری از علل شایع آمنوره ثانویه شامل موارد زیر است:
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از مشکلات شایع در بین زنان و دختران ، مشکلات قاعده گی است. این مشکل به سادگی با درمان های طبیعی مثل استفاده از برخی از عسل ها قابل حل است. توجه به این مورد بسیار اهمیت دارد تا مشکلات حادی به وقوع نپیوندد. یکی از این مشکلات فقدان قاعده گی است که می تواند مشکلات بسیار زیادی را ایجاد نماید. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از مشکلات شایع در بین دختران جوان ، قاعدگی دردناک است. در واقع قاعدگی دردناک باعث می شود تا دوران سخت قاعدگی و پریود برای بانوان سخت تر از آنچه که هست شود. این مشکل اما راهکارهای مناسبی دارد که یکی از آن ها استفاده از عسل های درمانی با خاصیت کاهش درد های ناشی از قاعدگی دردناک است. قاعدگی دردناک به سادگی با استفاده از عسل آویشن ، عسل رازیانه و یا عسل شبدر بهبود می یابد. بهتر است برای درمان عادت ماهیانه دردناک از دارو استفاده نشود چرا که عوارض بسیار زیادی دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
عده زیادی از مادرانی که برای اولین بار باردار شده اند از ترس درد حین زایمان به سزارین پناه می برند، غافل از این که پس از عمل باید درد زیادی تحمل کنند. ضمن این که هر بار جراحی سزارین به ایجاد چسبندگی هایی داخل شکم منجر می گردد که سرانجام باعث دردهای مزمن طولانی در سال های بعد می شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اگر چرخه ی قاعدگی شما گه گاهی نامنظم می شود ، احتمالاً مسئله ی چندان بزرگی نیست. اما آیا میدانید چه زمان باید نگران این موضوع شوید؟ چرخه ی قاعدگی همواره مثل ساعت دقیق نیست . برای برخی بانوان این چرخه دقیقاً طبق برنامه 28 روزه و برای برخی دیگر اصلاً قابل پیش بینی نیست.
ادامه مطلب
نظرات: 1
مبتلایان به این بیماری نباید هرگز به فکر حذف کامل منابع غذایی کربوهیدراتی از برنامه غذایی خود باشند . انرژی پایه و مورد نیاز بدن فرد مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک نیز باید مانند سایر افراد از کربوهیدرات ها تامین شود، اما نکته مهم، نوع، مقدار و ترکیب کربوهیدرات های دریافتی است. استفاده از رژیم های پر پروتئین و کم کربوهیدرات برای مبتلایان به این سندرم به هیچ وجه توصیه نمی شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
چه بسا از زوجهای جوان تمایلی به داشتن فرزند ندارند، اما پس از ازدواج در چند سال اول ، به دلیل مشکلات تحصیل وشرایط کاری علی رغم میل این زوج جوان ، مسائل باردار شدن همسر همیشه مورد بحث وتجسس است. منظور از تعریف نازایی آن است که زوجین پس از یک سال نزدیکی طبیعی ، باروری وحاملگی در زن صورت نگیرد. هر چند اکثریت زنان پس از سال اول زندگی شرایط باروری وحاملگی را پیدا می کنند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
هنگامي كه يك دختر متولد مي‌شود، تخمدان‌هايش حاوي ميليون‌ها تخمك نابالغ است. به طور معمول در هر ماه تنها يك تخمك، بالغ و رها مي‌شود. هنگامي كه تخمك از تخمدان آزاد مي‌شود، ۱۲ تا ۲۴ ساعت پيش از لقاح احتمالي، مي‌تواند زنده بماند. هر تخمكي كه لقاح پيدا نمي‌كند، بوسيله پوشش رحم جذب مي‌شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
درصد های مختلفی به دلیل و علل نازایی مردان و زنان اختصاص میابد که معلوم نیست هر کدام تا چه حد صحیح باشد. اما آنچه که مشخص است درصد بالایی از علت ایجاد نازایی در بین زوج های جوان به بانوان مربوط می شود. باید دانست که با پیشرفت هایی که صورت گرفته اکثر این مشکلات قابل حل است اما هزینه بالا و یا مشکلات دیگری مانع از برطرف کردن مشکلات نازایی در زوج های جوان می شود. البته راه های طبیعی و سنتی برای این مشکلات وجود دارد که در مقالات بعدی به آن اشاره خواهد شد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
در این مقاله قصد داریم به نکاتی در مورد روش های درمان نازایی با استفاده از پزشکی جدید بپردازیم. البته باید دانست که این روش ها عموما هزینه های زیادی را در پی خواهد داشت. در حال حاضر دنیای مدرن به سمت استفاده از درمان های طبیعی مثل استفاده از ژله رویال در درمان نازایی پیش می رود ، اما دانستن روش های درمان پزشکی جدید نیز خالی از لطف نیست. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
زمانی یک زوج جوان حس کنند که دچار ناباروری هستند و نمی توانند فرزند دار شوند ، استرس ، پرخاشگری و مشکلات عدیده ی بسیار زیادی به سراغ آن ها می آید؛ این مشکلات رااضفه کنید به استرس و سرکوفت های خانواده ان ها که بسیار آزار دهنده است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
در واقع وقتی یك پزشك می تواند بگوید كه شما تازه سه ماه است كه می خواهید بچه دار شوید و نشده اید و فعلا چند ماه دیگر صبر كنید كه ابتدا زوج را ببیند، سوالاتی از آنها بكند، معایناتی انجام دهد و بعد به این نتیجه برسد كه ظاهرا مشكلی نیست و كمی صبر كنید. در حالی كه اگردر همان ملاقات اول با پزشك حتی اگر یك ماه از ازدواج زوج گذشته باشد، معلوم شود كه مثلا شوهر در نوجوانی عملی روی بیضه ها داشته است، صبر كردن معنی ندارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
در آندومتریوزیس یا به اختصار "آندو" بافتی شبیه آندومتر در مناطق دیگر بدن در خارج از رحم یافت می شود. در این مناطق، بافت آندومتریال به آنچه که به نام های ندول­ها، تومورها، لزیون ها (Lesion) کاشته ها (Implants) یا ضایعات (Growths) نامیده می شوند، تبدیل می گردد. این ضایعات می توانند باعث درد، نازایی و مشکلات دیر شوند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
آندو متریوزیس به عنوان یکی از بیماری هایی که باعث می شود تا بانوی مبتلا به آن قادر به باردار شدن نباشد ، اهمیت فراوانی پیدا کرده است. همین موضوع خود باعث شکل گیری سلسله تحقیقات در مورد این بیماری شده است. در این مقاله قصد داریم به روش تشخیص و همچنین درمان ان بپردازیم . البته درمان این بیماری به روش های طبیعی مثل استفاده از ژله رویال و یا حتی گرده گل ، اثرات بهتری خواهد داشت اما در این مبحث قصد داریم تنها به یافته های علم پزشکی به اصطلاح نوین بپردازیم.
ادامه مطلب
فروشگاه شهدینه گلها