درمان آلزایمر

Rss
نظرات: 0
آلزایمر یک بیماری شاید وحشتناک باشد که عمدتا گریبان گیر افراد مسن می شود که در نتیجه آن شخص عزیزترین افراد زندگی خود را از یاد می برند و از اینکه میان آن ها غریبه هستند و در جایی ناشناخته قرار دارند بسیار وحشت زده می گردند. اما این وحشت تنها برای فرد مبتلا نیست! تصورش را بکنید که عزیز ترین فرد زندگیتان اکنون شما را نمی شناسد و هراسان به دنبال راهیست تا از خانه بیرون برود. ازاین رو اعضا خانواده در سدد هستند تا راهی برای درمان آلزایمر پدر یا مادرشان پیدا کنند.با بالا رفتن سن طبیعی است که انسان برخی از مسائل را فراموش کند اما زمانی که این فراموشی به دفعات و برای مدت زمان طولانی تکرار شود برای فرد عذاب آور و کلافه کننده می شود از این رو شما باید نحوه برخورد با بیماران آلزایمری را بدانید و با صبر و بردباری آن ها را همراهی نمایید.
ادامه مطلب
نظرات: 0
آغاز بیماری آلزایمر نشانه هایی دارد اما متاسفانه جدی گرفته نمی شود. این نشانه ها به عنوان نشانه هایی برای شروع بیماری آلزایمر شناسایی می شود. نشانه های آلزایمر هم مثل بیماری های مثل سرطان است . پیشگیری از بیماری هایی مثل آلزایمر و سرطان خیلی بهتر است از اینکه برای درمان سرطان یا درمان آلزایمر در مراحل پیشرفته اقدام نماییم. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
آلزایمر یک بیماری خاموش به حساب می آید. علائم اولیه و آغاز این بیماری باید جدی گرفته شود. علائمی که عموما به سادگی از کنارش عبور می کنیم نشان دهنده بیماری بسیار سختی است که آلزایمر نام دارد. این بیماری مثل مثلا بیماری های کبد نیست که بگوییم برای درمان کبد چرب فلان کار صورت گیرد ، باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
بی‌شک از دست دادن حافظه یکی از علامت‌های اصلی بیماری آلزایمر است، اما علائم دیگری نیز وجود دارد که زنگ خطری برای آغاز ابتلا به این بیماری است؛ در این مطلب به آنها اشاره می‌کنیم.
ادامه مطلب
نظرات: 0
بیماری آلزایمر 2 تا 5 درصد اشخاص مسن را دربر می‌گیرد و گاهی هم بر اشخاص جوانتر حمله می‌کند. به نظر می‌رسد که بیماری آلزایمر در اثر فاسد شدن سلولهای منطقه هیپو کامپ که معمولا مقدار زیادی استیل کولین تولید می‌کنند بوجود می‌آید. سلولهای مغزی یا نرونهایی که آسیب دیده‌اند پلاکهایی جمع می‌کنند و به تعداد زیادی می‌میرند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از مشکلاتی که استرس به عنوان نوعی بیماری همگانی در دنیای امروز برای افراد ایجاد می کند، مشکلات پوستی است. مشکلات پوستی خود نشان دهنده استرس است و استرس باعث بسیاری از بیماری های پوستی می شود. برای درمان بسیاری از بیماری های پوستی مثل جوش ، آکنه و ... باید استرس خود را کاهش دهید. راهکارهای کاهش استرس به تفصیل بیان شده است که می توانید در سایت ایران عسل به آن ها دسترسی داشته باشید.۵ راه حل که نمی گذارد مغزتان هیچ وقت پیر شود
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از مشکلاتی که افراد در پیری با آن مواجه می شوند ، آلزایمر است. الزایمر به عنوان یک عارضه ذهنی با نام زوال عقل نیز شناخته می شوند. در طب سنتی برخی این بیماری را به علت سردی مغز می دانند و برای پیشگیری از آن به مصرف مواد گرم در زمان بروز ترغیب می نمایند. این نظریه بسیار محتمل بوده و به همین علت بسیاری مصرف عسل های تک گیاه گرم را به شدت برای الزایمر مفید می دانند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از بیماری هایی که در دوران پیری به سراغ انسان می آید ، آلزایمر است. این بیماری مشکلات عدیده ای را برای انسان به ارمغان اورده و می تواند روند زندگی انسان را مختل کنید. اما سوال اینجاست که آيا با مصرف چند قرص ويتامين مي‌توان از بيماري آلزايمر خلاص شد؟
ادامه مطلب
نظرات: 0
مهم ترین نکته درباره محافظت از مغزتان در مقابل بیماری فراموشی سالخوردگی این است که از همین امروز شروع کنید. درست است که بیماری فراموشی سالخوردگی و سایر مشکلات حافظه ای (مثل آلزایمر) از ۶۰ سالگی به بالا شروع می شود اما شما برای محافظت از مغزتان باید از همین حالا اقدامات لازم را شروع کنید. شاید فکر کنید برای جلوگیری از دچار شدن به بیماری های حافظه ای هنوز خیلی وقت دارید اما مطالعات پزشکان انجمن ملی بیماری های اعصاب انگلستان نشان داده، اولین نشانه های کاهش عملکرد نوون های عصبی و سرعت و انتقال رشته های عصبی حدود ۳۰ سالگی شروع شده و در ۴۰ سالگی آرام آرام تخریب سلول های مغزی آغاز می شود. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
همانطور که گفته شد بیماری آلزایمر روند بسیار رو به رشدی را در جهان پیش گرفته است و احتمال خطر ابتلا به این بیماری به شدت افزایش یافته است. دانستن نکات در مورد این بیماری همه گیر شده بسیار ضروری به نظر رسیده و باید به صورت جدی به آموزش جوانان و به ویژه میانسالان پرداخت تا در درجه اول از وقوع و شیوع آلزایمر جلوگیری شود و در نهایت اگر فردی به این بیماری مبتلا شد ، نحوه پرستاری و مراقبت از آن چگونه باشد . در این مقاله به بررسی برخی موارد به صورت خلاصه پرداخته ایم .
ادامه مطلب
نظرات: 0
آمارهای سازمان بهداشت جهانی نشان می‌دهد جهان در سال‌های آینده با جمعیت عظیمی از سالمندان روبرو خواهد بود و اگر آمادگی لازم در این زمینه ایجاد نشده باشد، مشكلات و عوارض شایع دوران سالمندی، معضلات بسیار و هزینه‌های سنگینی را برای خانواده‌ها و جامعه به بار خواهند ‌آورد...
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از مهمترین پروتئین‌هایی که در ایجاد آلزایمر نقش دارد، پروتئین پیش ساز آمیلوئید (APP ) نام دارد، این پروتئین در سلول‌های دستگاه عصبی بیان می‌شود و در اتصال سلول‌ها بهم، تماس سلول‌ها و اتصال به ماتریکس خارج سلولی و اسکلت سلولی نقش دارد. پروتئین APP بوسیله سه نوع آنزیم پروتئولیتیک پردازش می‌شود. آنزیم‌های آلفا، بتا و گاما- سکرتاز، به ترتیب پروتئین APP را در اسیدهای آمینه ۶۷۸، ۶۷۱ و ۷۱۱برش می‌دهند. با اثر آنزیم‌های گاما و بتا سکرتاز بر پروتئین APP، به ترتیب، پپتیدهایی بنام آمیلوئیدبتا۴۰ (دارای ۴۰ اسید آمینه)وآمیلوئیدبتا۴۲ (دارای ۴۲ اسیدآمینه)ایجاد می‌شوند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
همه ما در مورد برخی بیماری ها تصورات غلطی داریم که می تواند باعث بدتر شدن شرایط و دریافت استرس های مداوم شود. در مقابل برخی تصورات غلط باعث ایجاد خوشبینی تقلبی در انسان می شود و همین موضوع باعث سهل انگاری افراد می شود. باید تمام توجه را به سمت واقعیات بیماری ای مثل آلزایمر برد تا از بروز مشکلات بیهوده جلوگیری شود. در ادامه به برخی تصورات غلط در مورد بیماری آلزایمر خواهیم پرداخت تا نگاه روشن تری به این بیماری داشته باشیم.
ادامه مطلب
نظرات: 0
از دست دادن حافظه که موجب مختل شدن زندگی روزمره شود، می‌تواند نشانه آلزایمر یا نوعی دیگر از زوال عقل باشد. آلزایمر یک بیماری مغزی است که موجب زوال تدریجی حافظه، مهارت‌های فکر کردن و استدلال می‌شود. در اینجا به ۱۰ نشانه این بیماری اشاره کرده‌ایم. هر فرد ممکن است یک یا چند مورد از این نشانه‌ها را با شدت‌های مختلف تجربه کند. درصورت مشاهده هرکدام از آنها حتماً به پزشک مراجعه کنید.
ادامه مطلب
نظرات: 0
 افراد مراقبت‌کننده‌ از بیمار می‌توانند برخی‌ از مشکلات‌ بیمار را با اجرای‌ بعضی‌ کارها کاهش‌ دهند. مانند تکرار ، برای‌ بیمارانی‌ که‌ مشکلی‌ در حافظه‌ دارند شاید یادآوری‌ مکرر کمک‌کننده‌ باشد. و اطمینان‌دهی‌ که یک‌ گفتگوی‌ صمیمانه‌ مختصر و در عین‌ حال‌ قوی‌ می‌تواند بیمار مضطرب‌ یا آشفته‌ را آرام‌ کند. و منحرف‌ کردن‌ ذهن‌ بیمار ، که قدم‌ زدن‌ با بیمار می‌تواند در این‌ زمینه‌ کمک‌کننده‌ باشد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
درمان آلزایمر با هورمون درمانی درمان جایگزین با هورمون تستوسترون در مردان سالمند می‌تواند موجب بهبودی فرم خفیف آلزایمر شود.  تیمی از پژوهشگران دانشگاه كالیفرنیا به تازگی دریافته‌اند هورمون جنسی تستوسترون به طور مشخصی سبب بهبود كیفیت زندگی در افراد مبتلا به آلزایمر می‌شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اما يکی از بهترين  راههای رفع اين نگرانی داشتن اطلاعات در مورد بيماری است .انجمن آلزايمر يک مرکز جهانی دارد که با استفاده از اينترنت قابل دسترسی برای همه  است . در اين سايت  درباره بيماری و آخرين تحقيقات  مربوط به آن   اطلاعات کامل موجود است. علاوه بر اين مجموعه ای از تست های ساده  قابل دستيابی  است  که می تواند  علايم  اوليه و هشداردهنده را مشخص کند. اين مطالب در سايت  www.alz.org   وجود دارد. با وجود اين  تشخيص آلزايمر  تنها با مشاهده علايم اختصاصی و بررسی دقيق بيمار توسط پزشک  انجام می شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
فرد معمولا بطور اتوماتيک  برای  کاهش  حافظه  نزديک خود  راههای  جبرانی پيدا  می کند.مثلا بيشتر از  واژه های کلی به جای  ذکر  جزييات استفاده می کند يا بجای استفاده از نام  فرد از عنوان  شغلی  يا  اجتماعی  او استفاده می کند.مثلا به جای ناميدن  فرد او را پدر ،پزشک ، پرستار و… صدا می زند.علاوه بر اين فرد  با مشکلات  زبان  روبه رو می شود. بطور کلی  اختلالات  حافظه  منجر به محدود شدن دايره لغات  فرد در گفتار و نوشتار می شود. فرد در پيدا کردن کلمات  برای تکميل جملات خود  مشکل دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
آلزایمر یکی از انواع بیماری هایی است که به شدت با گسترش مواجه شده است و همین موضوع افراد و متخصصان را به فکر برای پیشگیری و یا کنترل پیشرفت آن انداخته است. آشنایی با علائم این بیماری می تواند کمک بسیار زیاید به جلوگیری از روند پیشرفت آن نماید.
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از امراضی که هنوز برای دانشمندان علت ، تشخیص و درمان آن در هاله ای از ابهام و سوال قرار دارد ، آلزایمر است. این بیماری همچنین درمان های مقطعی دارد . البته باید گفت که در طب طبیعی با استفاده از مواد طبیعی مثل شاه انگبین یا همان ژله رویال ، درمان های مشخصی برای این مشکل وجود دارد. اما دانشمندان طب نوین همواره در تلاش برای کشف نکات بیشتری از این بیماری هستند.
ادامه مطلب
فروشگاه شهدینه گلها