درمان کـبـد چرب

Rss
نظرات: 0
کبد یکی از بزرگ ترین اندام های داخلی بدن است که وظایف مختلفی را بر عهده دارد. وظیفه کبد سم زدایی خون، افزایش ایمنی و مقاومت بدن، تنظیم میزان اسید آمینه خون، تنظیم ذخیره چربی و... است. یکی از بیماری هایی که به سبب عادات بد غذایی، عدم تحرک و... ایجاد می شود کبد چرب نام دارد.تجمع چربی و التهاب موجب چرب شدن کبد شده و مانع از فعالیت های این عضو حیاتی از بدن می شود به همین جهت است که بسیاری از افراد برای درمان کبد چرب از هر راهکاری استفاده می کنند اما شما با استفاده از مواد طبیعی می توانید کبد خود را از هر گونه چربی پاکسازی نمایید؛ یکی از این مواد طبیعی دانه های کوچک خاکشیر است.
ادامه مطلب
نظرات: 1
کبد چرب یکی از بیماری های رایج در عصر جدید است. با توجه به گسترش سبک زندگی غلط، از مصرف غذاهای بی کیفیت گرفته تا کمبود تحرک روزانه، افزایش مبتلایان به کبد چرب امری اجتناب ناپذیر است. شاید در حال حاضر یکی از خواسته های بسیاری از مردم، ارائه راهکارهایی برای درمان کبد چرب است. به نظر می رسد بیماری کبد چرب از جمله بیماری هایی باشد که افراد بهتر است بیشتر به فکر پیشگیری از بروز آن باشند تا به مشکلات درمان آن دچار نشوند.
ادامه مطلب
نظرات: 1
کبد را می توان یکی از حیاتی ترین و مهم ترین اندام بدن دانست. انواع نارسایی های کبدی، می توانند باعث بروز انواع مشکلات و بیماری هایی شوند که شاید اصلا تصور نشود که ناشی از اشکال در کار کبد باشند. اختلالات عملکرد کبد نه تنها می تواند ظاهر فرد را دچار تغییر کرده و علایم آن را مشهود بنماید، همچنین می تواند اثرات نسبتا محسوس و باطنی در سیستم گوارش و ایمنی بدن به وجود آورد که چندان جلب توجه نکند اما در بلند مدت منجر به عواقب بسیار خطرناک و جبران ناپذیری شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
کبد چرب، نوعی از بیماری که گفته می شود در قرن اخیر شیوع بیشتری داشته است. شاید علت بروز این بیماری خود گویای جدید بودن آن نیز باشد. بد بودن سبک زندگی افراد باعث بروز چنین مشکلی می شود و به همین علت می توان گفت که این نوعی مشکل جدید برای افراد است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
قبل از اینکه به فکر درمان کبد چرب باشیم، در ابتدای امر باید بتوانیم تعریفی دقیق از این بیماری در ذهن خود به وجود آورده و بدانیم که چرا خود و یا اطرافیانمان دچار این بیماری شده اند و راهکار اینکه از بروز این بیماری جلوگیری کنیم چیست؟ مهمتر از همه این ها این است که درمان کبد چرب باید به چه نحوی انجام شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از بیماری های شایع در دنیای امروز به خصوص در ایران کبد چرب است. کبد دومین عضو بزرگ در بدن انسان است و مسئول به اصطلاح رد کردن تمام مواد غذایی و نوشیدنی مصرف شده از صافی است. یعنی کبد باعث می شود غذاهای ناسالم وارد بدن انسان نشود. کبد به طور طبیعی خود را توسط سلول هایی ترمیم و پاکسازی می کند اما اگر فاکتورهای منفی وارد شده زیاد باشند در این کار اختلال رخ می دهد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
کدام یک از داروهایی که معمولا مردم زیاد مصرف می‌کنند به کبد آسیب می‌رسانند؟ معمولا همه داروها عوارض جانبی خاص خود را دارند و به اعضای مختلف بدن آسیب می‌رسانند که کبد نیز از این امر مستثنی نیست. در این میان می‌توان به داروهای ضددرد و تب‌بر اشاره کرد که مردم خودسرانه مصرف می‌کنند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
با توجه به معرفی عللی (چاقی، دیابت)  که باعث بروز بیماری کبد چرب می شود، در همین ابتدای گزارش مشخص شد که با انجام دادن ورزش می توان از عللی که خطر بروز بیماری کبد چرب را افزایش می دهد ، جلوگیری کرد.در واقع بهترين روش و آسان ترين راه درمان کبد چرب حذف عوامل ايجادکننده بيماري است. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
از ساده‌ترین داروها تا پیچیده‌ترین آنها اگر بدون تجویز پزشک و خودسرانه و غیرمنطقی مصرف شوند می‌توانند عارضه کبدی ایجاد کنند.  کبد به عنوان یکی از اعضای مهم و حیاتی بدن، علاوه بر تأثیر در خون‌سازی، در سم‌زدایی و متابولیسم (سوخت و ساز) مواد در بدن نیز مؤثر است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
با اینکه سیستم‌ایمنی بدن از ما دربرابر خطرات محافظت می‌کند، اما این کبد است که از سیستم ایمنی بدن در مواجهه با پرکار شدن محافظت می‌کند.خودداری از مصرف بی‌اندازه دخانیات، الکل، قهوه و قند سفید و انجام تمرینات ورزشی سبک و نوشیدن مقدار زیادی آب به سالم نگه داشتن کبد کمک می‌کند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
بیماری های مختلف کبدی به دلایل مختلف ایجاد می شوند و امروزه بسیار شایع تر از قبل در حال گسترش در جامعه ما هستند. اشنایی با این عوامل می تواند از بروز این مشکلات جلوگیری نماید. در ادامه قسمت قبل در این بخش موارد دیگری که خطر ابتلا به بیماری های مختلف کبدی را افزایش می دهند بررسی می کنیم.
ادامه مطلب
نظرات: 0
همانند بسیاری دیگر از بیماری ها، ژنتیک نقش چشمگیری در احتمال ابتلا به مشکلاتی که می توانند بر کبد تاثیرگذار باشند، ایفا می کند. در حقیقت، این امکان وجود دارد که یک ژن معیوب به ارث رسیده از والدین به شکل گیری نارسایی حاد کبد یا مزمن منجر شود. صرف نظر از این که طی چند سال یا چند هفته شکل گرفته باشد، نارسایی کبد یکی از خطرناک‌ترین مشکلات سلامت است که در صورت عدم درمان می تواند به مرگ بیمار منجر شود. دو نوع نارسایی کبد وجود دارند: نارسایی حاد کبد که می تواند طی یک بازه زمانی کوتاه شکل بگیرد و نارسایی مزمن کبد که می تواند چند سال ادامه داشته باشد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از شایع ترین بیماری های جهان در دنیای امروز ، بیماری کبد چرب است. این بیماری خطرناک می تواند مشکلات زیادی برای انسان به وجود آورده و حتی منجر به مرگ شود. دانشمندان علت اصلی این بیماری را سبک زندگی غلط افراد می دانند که باید اصلاح شود.قصد داریم در این پست به معرفی انواع بیماری کبد چرب بپردازیم. آشنایی هر چه بیشتر با این بیماری می تواند به پیشگیری و درمان آن کمک کند. بیماری کبد چرب البته در درجه اول باید " جدی " گرفته شود تا هم از بروز آن پیشگیری گردد و هم درصورت ابتلا درمان ساده تری پیش گرفته شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
از آنجایی که بخش اعظم فعالیت های مربوط به کبد در طول شب انجام می پذیرد، بنابراین با وارد کردن حجم فراوانی از مواد غذایی به این ارگان، آن هم در هنگام خوابیدن بیشتر از همیشه کبد را درگیر می کنید. این اتفاق خصوصا زمانی که مواد غذایی بسیار چربی از جمله مارگارین وارد بدن شود، افزایش هم پیدا می کند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
کبد یکی از بزرگ ترین و مهم ترین ارگان های بدن به شمار می آید و با برعهده داشتن بیش از ۵۰۰ کارکرد حیاتی در بدن، این وظیفه مهم را ایفا می کند. از جمله این وظایف می توان به تصفیه خون، از بین بردن سموم، تبدیل مواد غذایی به انرژی و ذخیره ویتامین ها و مواد معدنی اشاره کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اگر در هضم غذا دچار مشکل شده‌اید، نفخ می‌کنید، حالت تهوع دارید و غیره احتمال دارد کبدتان به مشکل برخورده باشد. یعنی اینکه باکش پر شده و دیگر نمی‌تواند مواد زائد را دفع کند. این‌گونه می‌شود که بدن دچار مشکل می‌شود. تمیز کردن کبد کار سختی نیست. برای اینکه احساس سبکی بکنید با چند توصیه‌ی ساده و بدون خطر می‌توانید کبدتان را تمیزکاری کنید. با ما همراه باشید.
ادامه مطلب
نظرات: 0
اگر در هضم غذا دچار مشکل شده‌اید، نفخ می‌کنید، حالت تهوع دارید و غیره احتمال دارد کبدتان به مشکل برخورده باشد. یعنی اینکه باکش پر شده و دیگر نمی‌تواند مواد زائد را دفع کند. این‌گونه می‌شود که بدن دچار مشکل می‌شود. تمیز کردن کبد کار سختی نیست. برای اینکه احساس سبکی بکنید با چند توصیه‌ی ساده و بدون خطر می‌توانید کبدتان را تمیزکاری کنید.
ادامه مطلب
نظرات: 0
بعضي ‌ها اعتقاد دارند که پوست، آينه تمام‌ نماي بيماري ‌هاي داخلي است و اين بيماري ‌ها مشکلات خودشان را روي پوست نمايان مي ‌کنند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از انواع بیماری های کبدی ، سیروز کبد است. این نوع مشکل یکی از حاد ترین انواع مشکلات کبدی محسوب می شود و درمان آن بسیار سخت و در برخی موارد غیر ممکن است. البته برای بهبود عملکرد های کبدی ، طب سنتی با استفاده از منابع طبیعی قادر به بهبود و درمان انواع بیماری های کبدی است اما طب نوین نتوانسته این بیماری ها را به صورت مشخص درمان نماید. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
بیماری های کبد ، به خصوص کبد چرب که این روزها اکثر افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند ، علائم خاصی نداشته و به همین علت است که به بیماری های کبدی ، بیماری های خاموش نیز اطلاق می شود. همین موضوع توانسته مشکلات فراوانی را برای افراد ایجاد کند. قصد داریم به صورت کوتاه به برخی از این علائم بپردازیم.
ادامه مطلب