تقویت حافظه

Rss
نظرات: 0
تقویت حافظه بسیار مهم است. تغذیه های زیادی برای تقویت حافظه است. برای مثال انواع عسل های دارویی مثل عسل شبدر ، عسل گز انگبین ، عسل  سیاه دانه و همچنین بره موم و ژله رویال که همگی از محصولات زنبور عسل هستند برای تقویت حافظه موثرند. تقویت حافظه اما به جز مواد خوراکی راهکارهای ساده ای دارد. در قسمت قبل به دو راهکار اشاره کردیم و حالا در اینجا به ادامه نکات می پردازیم.
ادامه مطلب
نظرات: 0
تا چه حد حافظه شما خوب است؟ اگر شما هم شبیه به بیشتر مردم باشید جواب شما این است که به اندازه ی کافی خوب نیست.یکی از آرزوهای بیشتر انسان ها این است که بتوانند حافظه خودشان را گسترش دهند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
محققان سوئیسی می گویند خواب مناسب شبانه می تواند بهترین روش برای تقویت حافظه باشد. به گفته این محققان، خواب شبانه بر نحوه عملکرد مغز در روز بعد تاثیر زیادی دارد. بر این اساس، به نظر می رسد خواب کافی شبانه با تسهیل ارتباطات عصبی- شیمیایی سلول های مغز، به تقویت حافظه و قدرت یادگیری کمک می کند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
تاکنون با 5 راهکار برای تقویت حافظه آشنا شده ایم و در این قسمت به نکات پایانی می پردازیم. اهمیت حافظه و تقویت آن بسیار زیادتر از آن است که در این پست ها به اتمام برسد؛ به همین علت باید تمامی مطالب حافظه در قسمت دارالشفا سایت ایران عسل مورد بررسی قرار گیرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
حافظه و تقویت آن یکی از نکاتی است کهخ نه دی پیریبلکه از جوانی و میانسالی باید به آن توجه شود. عدم توجه به قویت حافظه در این دوران عوارض بسیار بدی در پیری خواهد داشت . در دو قسمت قبلی به نکاتی در این زمینه اشاره کردیم و با دو راهکار آشنا شدیم و در این قسمت با 3 نکته دیگر آشنا می شویم.
ادامه مطلب
نظرات: 0
تقویت حافظه برای همه افراد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر از جوانی و میانسالی حافظه تقویت نشود ، در دوران پیری با مشکلاتی از قبیل آلزایمر یا مشکلات اختلال حافظه مواجه خواهیم شد و همین موضوع اهمیت بالای توجه به حافظه را بیشتر می کند. در قسمت قبل به یکی از نکات تقویت حافظه اشاره کردیم . این نکته بسیار اهمیت داشته و دارد و آن کار کشیدن از حافظه است. در این قسمت به تکنیک دوم در این زمینه اشاره می کنیم.
ادامه مطلب
نظرات: 0
بسیاری از افراد با ثبت‌نام در باشگاه‌های ورزشی به دنبال عضله‌سازی و تناسب اندام هستند. بسیاری دیگر با اینکه وقت باشگاه رفتن ندارند، هفته‌ای چند بار پیاده‌روی می‌کنند تا استقامت‌شان بالا برود. خیلی‌ها هم اگرچه نه باشگاه می‌روند و نه پیاده‌روی می‌کنند، به شدت در حسرت اندکی وقت اضافه هستند تا هیکل‌شان را روی فرم بیاورند. اما آیا همین‌قدر که در صدد دستیابی به اندام ایده‌آل هستید، به سلامت مغز و تقویت حافظه‌ی‌تان هم فکر می‌کنید؟ 
ادامه مطلب
نظرات: 0
تا جایی که به مواد معدنی مربوط می‌شود، کلسیم مهم‌ترین ماده‌ی معدنی حیاتی برای فعالیت مغز سالم است. کلسیم نقش مهمی به عنوان پیام‌رسان سلول‌های عصبی ایفا می‌کند و همچنین انتقالات عصبی را تنظیم کرده و تحریک‌پذیری عصبی را هم کنترل می‌کند. برای تبدیل بسیاری از ویتامین‌های گروه B به شکل فعال‌شان، منیزیم اهمیت ویژه‌ای دارد. به عبارت دیگر، مصرف هر گونه مکمل ویتامینی به خودی خود، بدون منیزیم و دیگر مواد معدنی بیهوده خواهد بود؛ 
ادامه مطلب
نظرات: 0
مغز انسان اندام پیچیده‌ای است که به مواد مغذی فراوانی نیاز دارد تا بتواند به‌خوبی کار کند. ثابت شده است که کمبود مواد مغذی در ایجاد اختلالات روانی و زوالِ شناختی مرتبط با سن و اختلال در رشد، نقش بسزایی دارد. این ها ۶ ویتامین و ماده‌ی معدنی ضروری برای داشتن مغزی سالم هستند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
برهمی: به احتمال قوی قبلا چیزی در این مورد نشنیده‌اید، ولی کاری که Brahmi (نوعی تقویت‌کننده‌ی مغز آیوروِدا) انجام می‌دهد برای بهبود گردش خون در مغز ضروری است معمولا مردم نظرهای بسیار متفاوتی نسبت به گردو دارند، یا خیلی آن را دوست دارند یا اصلا از آن خوششان نمی‌‌آید. ولی اگر به شما بگوییم گردو و مغزهای مشابه آن نقش بسزایی در داشتن مغزی سالم‌تر و عملکرد حافظه‌ی بهتر ایفا می‌کنند، چطور؟ 
ادامه مطلب
نظرات: 0
همه‌ی ما دائما در تلاش هستیم تا در طول حیات خود ذهنمان را هرچه بیشتر از اطلاعات و دانستنی‌ها لبریز کنیم. هرچه سن بالاتر می‌رود، خرد و دانش ما نیز افزایش می‌یابد. اما بد نیست در این میان به غذاهایی که مصرف می‌کنیم نگاهی بیندازیم تا بهتر درک کنیم چگونه مصرف خوراکی‌های صحیح می‌تواند به داشتن مغزی سالم‌تر کمک کند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
بسیاری از ما احتمالا کمتر به اهمیت غذاهایی که می خوریم در افزایش کارایی ذهن و حافظه مان توجه می کنیم، اما جالب است بدانید که با تغذیه مناسب می توانیم عملکرد مغز خود را افزایش داده و ظرفیت هوشی و حافظه خود را بهبود ببخشیم.
ادامه مطلب
نظرات: 0
در مراحل مختلف حافظه ، ساختار های متعددی در مغز دخالت دارند. تحقیقات نشان می دهد، در جریان خواندن مطالب یا همان مرحله رمزگردانی ، بیشتر نیمكره چپ مغز دخیل است و در جریان فراخوانی و یادآوری اطلاعات ، بیشتر نیمكره راست مغز فعال می‌شود.همچنین بخشی از مغز كه به “هایپوكمپ” موسوم است ، فقط در حافظه بلند مدت نقش دارد اما تاثیری در حافظه كوتاه مدت ندارد. این در حالی است كه فرایند های مربوط به حافظه كوتاه مدت در مناطق پیشانی قشر مغز رخ می دهند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
نیکولاس، از صاحب نظران یادگیری و آموزش، برای استماع موثر و بهره صحیح از حافظه شنیداری 10 مرحله بر می شمارد:
ادامه مطلب
نظرات: 1
کلیدهایم را کجا گذاشته‌ام؟ تا به حال چند بار این سؤال را پرسیده اید؟ بعضی وقت‌ها آنقدر مشغله داریم که واقعا یادمان نیست آنها را کجا گذاشته ایم. اما گاهی فراموشی‌های ما از این مورد خاص، فراتر می رود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
از آن جا که معمولا بلند خواندن و گوش دادن به مطالب به یادگیری می انجامد، بهتر است به جای بلند خوانی زمزمه خوانی تجربه و جایگزین شود تا با مصرف انرژی کم تر اطلاعات بیش تر به دست آید . بلند خوانی، افزون بر مزاحمت، به صرف انرژی بسیار و خستگی زود هنگام می انجامد .
ادامه مطلب
نظرات: 0
افرادی که از راه شنیدن و تمرکز شنیداری به مرحله یادگیری پایدار می رسند، دارای حافظه شنیداری اند . این افراد دقیق تر از بقیه به صدای های جهان پیرامون گوش می دهند و تشخیص صداها نیز برایشان آسان تر است; 
ادامه مطلب
نظرات: 0
مطالبی که به حافظه کوتاه مدت سپرده می شود، معمولا تا 24 ساعت مانایی دارند و سپس محو می شوند . مکانیزم مغزی ما به گونه ای است که بسیاری از محفوظات حافظه کوتاه مدت را تا زمان یاد شده نگه می دارد و سپس حذف می کند . 
ادامه مطلب
نظرات: 0
ما تنها می‌توانیم حدود ۷ قطعه (یا مقدار اندکی) داده در حافظه کوتاه مدت خود نگه‌ داریم. اما پژوهش‌های جدید نشان داده‌اند که عدد واقعی ممکن است از این هم کمتر باشد. احتمال دارد که حافظه کوتاه مدت ما به طور طبیعی در یک زمان مشخص، تنها بتواند ۴ قطعه از اطلاعات را ذخیره کند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
حافظه‌ی حسی، حافظه‌ای فرّار است که کمتر از نیم ثانیه ماندگاری دارد. این حافظه به شما امکان می‌دهد که یک تصویر، صدا یا سایر حس‌ها را به صورت تقریبا تصویری در خاطر حفظ کنید. این تصاویر فوق‌العاده فرّار، بلافاصله به حافظه کوتاه مدت منتقل می‌شوند.
ادامه مطلب
فروشگاه شهدینه گلها