درمان دیـابـت

Rss
نظرات: 0
دیابت را همه به نام مرض قند می شناسیم. بیماری خاصی که بالا رفتن میزان قند خون را به دنبال دارد. با این حال، هنوز بسیاری از ایرانی ها با دیدن شیرینی، دسر و کیک، میل زیادی به خوردن دارند و برخی دیگر هم تصور می کنند فقط با کم خوردن این قبیل خوراکی های لذیذ، می توانند به پیشگیری یا درمان دیابت بپردازند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
دیابت یا مرض قند را نباید بیماری ترسناک و غیر قابل درمانی دانست. طبق نظر برخی از منابع آماری، بیشتر از ده درصد بزرگسالان ایران به دیبات مبتلا هستند. تصور اغلب ما از دیابت، این است که قند خون بالا می رود و سایر اعضای بدن را از کار می اندازد. ولی این تصور لزوما درست نیست و بر اساس شرایط مختلف و سبک زندگی و رژیم غذایی، ممکن است ببینید پیشگیری و درمان دیابت آسان تر از آن چه تصور می کردید باشد.انسولین هورمونی است که در خون مسئولیت کنترل میزان قند برای سوخت سلول ها را دارد. گاهی این هورمون به میزان کافی ترشح نمی شود و گاهی مقدار آن در واحد خون طبیعی است، ولی تاثیر اصلی خود را نمی گذارد. به همین ترتیب می بینیم که دو عامل اصلی برای تنظیم نشدن و بالا رفتن قند خون ایجاد شده که همین دو مورد، عوامل منجر به دیابت نوع یک و نوع 2 هستند.
ادامه مطلب
نظرات: 1
بیماری دیابت که از قدیم به مرض قند معروف بوده، از جمله شایع ترین و شناخته شده ترین بیماری هایی است که حتی از سنین کودکی در مورد آن مطالبی شنیده ایم. ابتلا به این بیماری ممکن است برای افراد گوناگون محتمل باشد و شرایط درگیر شدن با آن به ویژه برای افرادی که در شهرهای بزرگ (و طبق الگوهای نسبتا نادرستی) زندگی می کنند به مراتب بیشتر از دیگران است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
دیابت از جمله بیماری هایی است که در سال های اخیر با رشد فزاینده ای مواجه شده است. این بیماری که در گذشته مرض قند نامیده می شد، امرزو به یک بیماری همه گیر بدل شده است. با توجه به اینکه این بیماری به واسطه ژن و از طریق وراثت نیز منتقل می شود و بسیاری از پدران و مادران نسل گذشته به این بیماری به واسطه سبک اشتباه تغذیه ای دچار شده اند، به نظر می رسد تا چند سال آینده با اپیدمی به نام دیابت مواجه شویم. موضوعی که اهمیت درمان دیابت به روش های مختلف را در درجه بالای اهمیت قرار می دهد.
ادامه مطلب
نظرات: 1
دیابت و درمان دیابت یکی از مهمترین معضلات جامعه کنونی است. این بیماری در بطن جامعه ریشه دوانده و امروزه کمتر خانواده ای را پیدا می کنید که در آن ها یک یا چند فرد مبتلا به دیابت وجود نداشته باشد. همین موضوع نشان دهنده خطر ابتلای نسل های آینده به دیابت است چرا که ژنتیک نقش مهمی در ابتلا به این بیماری دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
زمانی که بدن قادر به ساخت انسولین کافی نباشد، فرد دچار بیماری دیابت می شود. دیابت هم در کودکان و هم در بزرگسالان رخ می دهد. در دیابت نوع اول پانکراس یا لوزالمعده قادر به تولید انسولین نمی باشد ولی در نوع دوم بدن در برابر انسولین مقاومت می کند که با چاقی و بیماری های قلبی همراه خواهد بود.
ادامه مطلب
نظرات: 1
یکی از سوالات و مشکلات اساسی افراد دیابتی ، استفاده از عسل است. در واقع بسیاری از این افراد همچنان نمی دانند که آیا می توانند از عسل استفاده کنند یا خیر و اگر این مجوز را برای مصرف دارند، میزان مصرف روزانه یا ماهانه آن ها چقدر باید باشد. از نظر علمی افرادی که از دیابت نوع 2 رنج می برند در خون خود انسولین کافی ندارند و  قند گلوکز خون این افراد بالاتر از افراد معمولی است. گلوکز برای جذب، به انسولین احتیاج دارد اما قند فروکتوز مکانیزم جذب متفاوتی دارد و به انسولین احتیاجی ندارد و این موضوع بسیار مهم است
ادامه مطلب
نظرات: 0
خار مریم اصالتا بومی منطقه مدیترانه است. این گیاه امروزه در سراسر نقاط دنیا از اروپا تا آسیا و از آفریقا تا آمریکای شمالی گسترده شده است. این گیاه تنومند معمولا در مناطق خشک و آفتابی رشد می کند. این گیاه دارویی موجب افزایش حساسیت سلول ها به انسولین و کاهش قندخون می شود. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
در ایران تنها یک گونه از قره قات وجود دارد که آن هم در جنگل های تالش و نواحی مرطوب رشد می کند که در زبان محلی به آن سیاه گیله می گویند. این گیاه در جنگل های شمال ایران می روید. قره گیله یا سیاه گیله دارای برگ های بیضوی و نوک تیز با گل های صورتی و سفید ریز است و در اواخر تابستان، دانه های سیاه ارغوانی آن برای چیده شدن آماده می شوند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
استفاده از چای سبز با شیرین کننده های طبیعی مثل عسل دیابتی ، می تواند مکانیسم اثر آن را بیشتر کند. البته میزان استفاده از عسل باید به صورت محدود باشد تا مشکلی برای بیماران دیابتی به وجود نیاید. عسل طبیعی مرغوب مب تواند کمک بسیار زیادی به درمان و بهبود دیابت نماید و مشکلات دیابت را به طور کامل برطرف کند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
هندوانه ابوجهل یا خربزه روباه یکی از گیاهان دارویی متعلق به خانواده خیارها و کدوها است. این گیاه بومی ایران بوده و در نواحی جنوبی کشور و مناطقی مانند جنوب استان خراسان یافت می شود. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
درحال حاضر مصرف قند و شکر و مواد قندی مثل مربا، شربت، نوشابه ، نبات، آبنبات، شکلات و شیرینی در کشور ما بالاست و همین زیاده روی در مصرف باعث شده ذائقه کودکان ما از سنین کم به مصرف مواد شیرین آشنا شده و در بزرگسالی تمایل زیادی به مصرف شیرینی جات داشته باشند
ادامه مطلب
نظرات: 0
به گزارش خبرگزاری رویترز دکتر "راب وان دم" از دانشکده بهداشت عمومی هاروارد، که در مورد تأثیرات مصرف قهوه بر دیابت بررسی‌های بسیاری انجام داده است، در این مورد گفت: "البته منظور ما این نیست که قهوه را به عنوان یک غذای سلامت‌بخش جدید تبلیغ کنیم و از مردمی که قهوه را دوست ندارند، بخواهیم که حتماً قهوه بخورند."
ادامه مطلب
نظرات: 0
 بهتر است بیماران مبتلا به دیابت به جای مصرف شیرینی های مصنوعی از عسل و رب سیب استفاده کنند و بهترین میوه ها برای این بیماران سیب رسیده شیرین، گلابی، انار، آلو، زردآلو و شاتوت است که بیماران می توانند از آبمیوه های این میوه ها نیز استفاده کنند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
کارشناسان تغذیه مصرف فلفل دلمه ای را برای کاهش خطر ابتلا به اضافه وزن و دیابت پیشنهاد می کنند. افراد دیابتی باید برنامه غذایی دقیقی داشته باشند . به عقیده متخصصان اضافه کردن فلفل دلمه ای به رژیم غذایی افراد دیابتی نه تنها باعث کنترل سطح گلوکز خون شان می شود بلکه از بروز مشکلات و عوارض حاد برای سلامتی آنها نیز جلوگیری خواهد شد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
بنابر اولین مقالۀ منتشر شده از مطالعات مِتا (گروهی از محققان که تحقیقات ارزشمندشان را گردآوری می‌کنند و مجدداً روی نتیجه اش کار می‌کنند تا به نتیجه ای عملی دربارۀ یک موضوع خاص برسند)، آثار مصرف فزایندۀ میوه، سبزیجات یا هر دوی آنها ارتباط گویایی با دیابت نوع 2 ندارد. در عوض، افرادی که سبزیجاتی که برگ سبز دارند (مانند اسفناج یا چغندر) بیشتر مصرف می‌کنند، 14% کمتر از بقیه در معرض ابتلا به دیابت نوع 2 قرار دارند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
کارلا یکی از سبزیجات معروف آسیای جنوبی است و در آمازون، آفریقای شرقی، جزایر واقع در دریای کارائیب و جنوب امریکا به منظور تأمین غذا و دارو کشت می شود و از خانواده کدوئیان است. گیاهی یکساله و تک پایه و به ظاهر مثل خیار است با تعدادی زگیل که روی سطح میوه آن قرار دارد با وجود اینکه طعم آن تلخ است. از کدوهای مغزی محسوب می شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
خواص درمانی زنجبیل شامل ضد تهوع (به خصوص تهوع حاملگی)، ضد درد (بخصوص دندان درد)، ضد سرماخوردگی، مقوی قلب، لاغر کننده (متعادل کننده، یعنی افرادی که دارای اضافه وزن هستند متعادل می شوند و افراد لاغر نیز متعادل می شوند)،ضد لخته شدن خون و کم کردن خطر سکته قلبی و مغزی است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
افراد دیابتی بهتر است، رژیم غذایی ۱۵ روزه ای را برای پاک سازی بدن از اخلاط فاسد داشته باشند و این افراد در ۳ روز اول رژیم غذایی خود به جای غذا فقط از ماهی کیلکا همراه با دارچین به صورت کبابی یا تنوری استفاده کنند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
ديابت يك اختلال در سوخت و ساز(متابوليسم) بدن است در حالت طبيعي، غذا در معده تبديل به گلوكز يا قند خون مي شود. قند از معده وارد جريان خون مي شود. لوزالمعده (پانكراس) هورمون انسولين را ترشح مي كند و اين هورمون باعث مي شود قند از جريان خون وارد سلول هاي بدن شود. در نتيجه مقدار قند خون در حد نرمال و متعادل باقي مي ماند.
ادامه مطلب