درمان فشارخون

Rss
نظرات: 0
درمان فشار خون روش های مختلفی دارد اما در ابتدا لازم است تا تشخیص دهید که فشارخون شما بالاست یا پایین و اصلا فشار خون چیست؟شاید تعجب کنید اما باید بدانید که همه افراد فشار خون دارند یعنی بدون فشار خون قادر به ادامه حیاط نیستید چرا که خون بر اثر فشار در رگ ها به سایر اندام ها می رسد. اما این فشار خون بالا و یا فشار خون پایین است که خطر آفرین خواهد بود و بایستی هر چه سریع تر به درمان فشار خون بپردازید. حال تفاوت فشار خون بالا و فشار خون پایین را با یکدیگر مرور خواهیم کرد سپس درمان گیاهی فشار خون پایین و درمان گیاهی فشار خون بالا را به شما معرفی می کنیم وبه شما خواهیم گفت که چه عرقیات گیاهی می توانند در این راستا کمک کننده باشند. پس 5 دقیقه از زمان خود را به خواندن این مقاله اختصاص دهید تا با آسان ترین روش ها به درمان فشار خون خود یا عزیزانتان بپردازید.
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از بیماری های شایع در جوامع امروزی و به ویژه در ایران، فشار خون بالا است. این بیماری باعث بروز انواع مشکلات و عوارض جانبی می شود و به همین علت است که پزشکان و طبیبان طب سنتی تاکید دارند که در صورت تشخیص فشار خون باید اقدامات لازمه با سرعت عمل بیشتری انجام پذیرد. البته متاسفانه بیماری فشار خون نوعی بیماری خاموش است که تا علائم آن پیشرفت نکند خبری از مشخص شدن این بیماری نیست؛ مگر در شرایطی که فرد برای بیماری های دیگر مجبور به آزمایش و گرفتن فشارخون شود تا این مشکل نیز مشخص شود. درمان فشار خون اگر در مراحل ابتدایی درمان شروع شود مشکلات به حداقل می رسد اما به هر حال راه درمان برای آن وجود دارد. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
از نام این بیماری می توان به ماهیت آن پی برد و متاسفانه موضوعی شایع در میان افراد جامعه است. البته بیماری فشار خون در دو حالت کلی اولیه و ثانویه وجود دارد که در موارد اولیه درصد قابل توجهی از بیماران را در بر می گیرد، چندان علایمی از خود بروز نداده و ممکن است شخص متوجه بیماری خود نشود و به زندگی معمول خود ادامه دهد؛ اما در حالت ثانویه که درصد کمتری از مبتلایان را شامل می شود، لازم است فرد با مراجعه به متخصص روش های درمان فشار خون را تا قبل از اتلاف فرصت، پیش بگیرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از مشکلاتی که امروزه گریبان گیر بسیاری از افراد در جهان و به ویژه در ایران شده است، فشار خون است. درمان فشار خون آن هم با توجه به تنوع روش های درمانی، حائز اهمیت است. با توجه به زیاد شدن بیماری فشار خون و در کنار آن اهمیت درمان موثر، این مورد از مهمترین اهدافی است که بسیاری از کشورها بر روی آن سرمایه گذاری کرده اند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
بیماری فشار خون، وضعیتی است که با افزایش فشار خون در عروقی که خون را در بدن توزیع می‌کنند، ایجاد می‌شود. به بیان ساده فشار اضافه‌ای که رگ‌ها به عروق می‌آورند باعث بسته ‌شدن آنها می‌شود و راه را برای جریان خون از قلب به اعضای اصلی و بافت‌های بدن و بالعکس، سخت می‌کند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
در فصل زمستان و سردی هوا دمنوش ایرانی حسابی می‌چسبد، اما چیزی که مهم است اینکه بدانیم هر کدام چه خواصی دارد و برای چه فردی مناسب است. از جمله اینکه برخی از این دمنوش ها روی فشارخون تاثیر دارند که به دستور تهیه چند نمونه از آنها اشاره می‌کنیم.
ادامه مطلب
نظرات: 0
هیچ چیز مهمتر از سلامتی شما نیست. شما باید همیشه برای مراقبت از خودتان تلاش کنید. کار خیلی سختی نیست فقط باید اعداد مربوط به خودتان را کنترل کنید. درست است که در حال حاضر، مطمئن هستید که ورزش می‌کنید و درست غذا می‌خورید اما لزوما به این معنی نیست که شما سالم هستید.
ادامه مطلب
نظرات: 0
با افزایش سن چک کردن فشارخون یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای مراقبت از سلامت قلب است. اما خواندن فشارخون صحیح شاید آن‌قدر که به نظر می‌رسد ساده نباشد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
طبق نتایج یک تحقیق جدید، دوره کودکی پراسترس ممکن است زمینه ساز بروز فشارخون بالا در برخی افراد در بزرگسالی باشد.  همچنین محققان دریافتند داشتن والدین مبتلا به فشارخون بالا در سنین نسبتا جوانی نیز موجب افزایش ریسک ابتلا به فشارخون بالا در کودک می شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
انتخاب بین فشارسنج دیجیتال، عقربه ای و یا جیوه ای تقریبا دغدغه ای است که اغلب مصرف کنندگان با آن روبرو هستند.اصولا به دقت فشارسنج دیجیتال شک میکنند، از سنگین بودن فشارسنج جیوه ای نالانند و طرز کار با فشارسنج عقربه ای اشخاص را عاصی کرده است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
فشارسنج های دیجیتالی انواع مختلی دارند. فشارسنج‌های دیجیتال به دو دسته‌ی مچی و بازویی تقسیم‌بندی می‌شوند. در همین ابتدای صحبت بگوییم که فشارسنج‌های بازویی از فشارسنج‌های مچی دقیق‌تر هستند، اما استفاده از فشارسنج‌های مچی راحت‌تر است. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
اسمارتفون‌ها و برنامه‌های درون آنها به جزیی جدا نشدنی از زندگی ما تبدیل شده‌اند، اما واقعا وجود این دستگاه‌ها می‌تواند در زمان نیاز و لحظات اورژانسی به دادمان برسد؟ در زیر 8 برنامه بسیار جالب و مفید را که در زمان روی دادن اتفاقات بد به یاری‌اتان خواهند آمد برایتان معرفی می‌کنیم.
ادامه مطلب
نظرات: 0
سير يکي از گياهان دارويي و به عبارتي مواد غذايي است که فوايد بي شماري براي سلامت انسان دارد، تحقيقات بسياري درباره خواص دارويي سير انجام گرفته و از نظر علمي بسياري از آن ها ثابت شده اند. سير حاوي ماده اي طبيعي به نام آليسين است که داراي خاصيت ضد باکتري بوده و مانند يک پني سيلين ضعيف عمل مي کند و به عنوان يک آنتي بيوتيک طبيعي براي درمان بسياري از مشکلات از آلرژي گرفته تا التهاب لوزه کارايي دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
چندين گروه از داروها، که به طور کلي به آنها داروهاي ضد فشار خون مي‌گويند، امروزه براي درمان پرفشاري خون وجود دارند. در هنگام تجويز دارو، بيماري قلبي-عروقي فرد (از جمله، خطر آنفارکتوس ميوکارد و سکته) و فشار خون در نظر گرفته مي‌شوند. . اگر درمان دارويي آغاز شده است، گزارش هفتم انستيتوي ملي قلب، ريه، و خون، کميته ملي فشار خون بالا (JNC-7) توصيه مي‌کند که پزشک بر پاسخ به درمان نظارت کرده و هر گونه واکنش معکوس ناشي از درمان را بررسي کند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
بسیاری حرکات پایه یوگا به نظرتان آشنا می‌آیند. در زیر به ۱۰ مورد از حرکاتی اشاره می‌کنیم که بااینکه ساده به نظر می‌رسند اما گروه‌های عضلانی اصلی بدنتان را کشش داده و قوی می‌کند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
با شنیدن اسم یوگا افراد، تصوری از ورزشی کششی و سخت به ذهنشان می رسد که همه از پس آن برنمی‌آیند، اما  واقعیت این است که یوگا می‌تواند ساده باشد، اگر امروز صبح بعد از بیرون آمدن از تختخوابتان دست‌هایتان را بالا کشیده باشید، تقریباً یک حرکت یوگا انجام داده‌اید. یوگا هوشیاری نسبت به حرکات کششی ایجاد می‌کند که به هم‌ترازی بدنتان توجه کرده و حرکات را دقیقاً روی بدنتان احساس کنید.
ادامه مطلب
نظرات: 0
گاهي تنها يک دارو، براي يک بيمار دچار پرفشاري تجويز نمي شود و لازم است که از ترکيبي از داروهاي استفاده کند. شايد افراد در کنار بيماري کم خوني، دچار بيماري هاي ديگري هم مي باشند و لازم است که تجويز داروها به درستي انجام گيرد تا مانع از اختلالات و مشکلات بعدي و حتي گاهي بروز ديگر بيماري ها شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
تخم کاهو، گشنیز، کاسنی، خُرفه در درمان فشارخون مؤثرند.فشارخون نیرویی بوده که انقباض قلب ایجاد می‎کند. این نیرو برای برقراری گردش مناسب و مداوم خون در کلیه عروق ضروری است. قلب باید حداقل فشاری را درون دستگاه گردش خون حفظ کند تا بر مقاومت ناشی از کیلومترها عروق کوچک (مویرگ‎ها) پیروز شود و خون نیز هنگام رسیدن به بافت‎ها، از فشار کافی برای انجام مبادله‎های شیمیایی برخوردار باشد. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
براي مقابله با افزايش فشار  خون که سن خاصي ندارد به يوگا بپردازيد.يوگا علاوه بر درمان اين بيماري با روند پيري نيز مقابله مي‌کند. دانشمندان هندي مي‌گويند يوگا ممکن است به کاهش فشار خون در افراد در معرض خطر بيماري پرفشاري خون کمک کند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
در این بخش به ادامه مطالب اصول و تغذیه شماره 1 می پردازیم. در بخش قبلی به بحث درباره برنامه غذایی و گنجاندن مواد مورد نیاز جهت کاهش فشار خون در برنامه غذایی صحبت شد که رژیم غذایی و نوع تغذیه، هم در پیشگیری از ایجاد فشار خون بالا  و هم در کنترل و کاهش فشار خون نقش دارد.
ادامه مطلب