درمان فشارخون

Rss
نظرات: 0
درمان فشار خون روش های مختلفی دارد اما در ابتدا لازم است تا تشخیص دهید که فشارخون شما بالاست یا پایین و اصلا فشار خون چیست؟شاید تعجب کنید اما باید بدانید که همه افراد فشار خون دارند یعنی بدون فشار خون قادر به ادامه حیاط نیستید چرا که خون بر اثر فشار در رگ ها به سایر اندام ها می رسد. اما این فشار خون بالا و یا فشار خون پایین است که خطر آفرین خواهد بود و بایستی هر چه سریع تر به درمان فشار خون بپردازید. حال تفاوت فشار خون بالا و فشار خون پایین را با یکدیگر مرور خواهیم کرد سپس درمان گیاهی فشار خون پایین و درمان گیاهی فشار خون بالا را به شما معرفی می کنیم وبه شما خواهیم گفت که چه عرقیات گیاهی می توانند در این راستا کمک کننده باشند. پس 5 دقیقه از زمان خود را به خواندن این مقاله اختصاص دهید تا با آسان ترین روش ها به درمان فشار خون خود یا عزیزانتان بپردازید.
ادامه مطلب
نظرات: 0
درمان فشار خون یکی ازبیماری های شایع در جوامع امروزی است که انواع مشکلات و عوارض جانبی را برای فردبه همراه دارد. به همین علت پزشکان طب سنتی بر تشخیص و درمان هرچه سریع تر اینبیماری تاکید دارند. فشار خون یک بیماری خاموش است و در مراحل اولیه تنها باآزمایش و گرفتن فشار خون قابل تشخیص خواهد بود. به طور کلی می توان گفت این بیماریقابل درمان است و هرچه سریع تر تشخیص داده شود درمان فشار خون به مراتب آسان ترخواهد بود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
بیماری فشار خون، وضعیتی است که با افزایش فشار خون در عروقی که خون را در بدن توزیع می‌کنند، ایجاد می‌شود. به بیان ساده فشار اضافه‌ای که رگ‌ها به عروق می‌آورند باعث بسته ‌شدن آنها می‌شود و راه را برای جریان خون از قلب به اعضای اصلی و بافت‌های بدن و بالعکس، سخت می‌کند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
هیچ چیز مهمتر از سلامتی شما نیست. شما باید همیشه برای مراقبت از خودتان تلاش کنید. کار خیلی سختی نیست فقط باید اعداد مربوط به خودتان را کنترل کنید. درست است که در حال حاضر، مطمئن هستید که ورزش می‌کنید و درست غذا می‌خورید اما لزوما به این معنی نیست که شما سالم هستید.
ادامه مطلب
نظرات: 0
انتخاب بین فشارسنج دیجیتال، عقربه ای و یا جیوه ای تقریبا دغدغه ای است که اغلب مصرف کنندگان با آن روبرو هستند.اصولا به دقت فشارسنج دیجیتال شک میکنند، از سنگین بودن فشارسنج جیوه ای نالانند و طرز کار با فشارسنج عقربه ای اشخاص را عاصی کرده است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
فشارسنج های دیجیتالی انواع مختلی دارند. فشارسنج‌های دیجیتال به دو دسته‌ی مچی و بازویی تقسیم‌بندی می‌شوند. در همین ابتدای صحبت بگوییم که فشارسنج‌های بازویی از فشارسنج‌های مچی دقیق‌تر هستند، اما استفاده از فشارسنج‌های مچی راحت‌تر است. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
اسمارتفون‌ها و برنامه‌های درون آنها به جزیی جدا نشدنی از زندگی ما تبدیل شده‌اند، اما واقعا وجود این دستگاه‌ها می‌تواند در زمان نیاز و لحظات اورژانسی به دادمان برسد؟ در زیر 8 برنامه بسیار جالب و مفید را که در زمان روی دادن اتفاقات بد به یاری‌اتان خواهند آمد برایتان معرفی می‌کنیم.
ادامه مطلب
نظرات: 0
سير يکي از گياهان دارويي و به عبارتي مواد غذايي است که فوايد بي شماري براي سلامت انسان دارد، تحقيقات بسياري درباره خواص دارويي سير انجام گرفته و از نظر علمي بسياري از آن ها ثابت شده اند. سير حاوي ماده اي طبيعي به نام آليسين است که داراي خاصيت ضد باکتري بوده و مانند يک پني سيلين ضعيف عمل مي کند و به عنوان يک آنتي بيوتيک طبيعي براي درمان بسياري از مشکلات از آلرژي گرفته تا التهاب لوزه کارايي دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
چندين گروه از داروها، که به طور کلي به آنها داروهاي ضد فشار خون مي‌گويند، امروزه براي درمان پرفشاري خون وجود دارند. در هنگام تجويز دارو، بيماري قلبي-عروقي فرد (از جمله، خطر آنفارکتوس ميوکارد و سکته) و فشار خون در نظر گرفته مي‌شوند. . اگر درمان دارويي آغاز شده است، گزارش هفتم انستيتوي ملي قلب، ريه، و خون، کميته ملي فشار خون بالا (JNC-7) توصيه مي‌کند که پزشک بر پاسخ به درمان نظارت کرده و هر گونه واکنش معکوس ناشي از درمان را بررسي کند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
بسیاری حرکات پایه یوگا به نظرتان آشنا می‌آیند. در زیر به ۱۰ مورد از حرکاتی اشاره می‌کنیم که بااینکه ساده به نظر می‌رسند اما گروه‌های عضلانی اصلی بدنتان را کشش داده و قوی می‌کند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
با شنیدن اسم یوگا افراد، تصوری از ورزشی کششی و سخت به ذهنشان می رسد که همه از پس آن برنمی‌آیند، اما  واقعیت این است که یوگا می‌تواند ساده باشد، اگر امروز صبح بعد از بیرون آمدن از تختخوابتان دست‌هایتان را بالا کشیده باشید، تقریباً یک حرکت یوگا انجام داده‌اید. یوگا هوشیاری نسبت به حرکات کششی ایجاد می‌کند که به هم‌ترازی بدنتان توجه کرده و حرکات را دقیقاً روی بدنتان احساس کنید.
ادامه مطلب
نظرات: 0
گاهي تنها يک دارو، براي يک بيمار دچار پرفشاري تجويز نمي شود و لازم است که از ترکيبي از داروهاي استفاده کند. شايد افراد در کنار بيماري کم خوني، دچار بيماري هاي ديگري هم مي باشند و لازم است که تجويز داروها به درستي انجام گيرد تا مانع از اختلالات و مشکلات بعدي و حتي گاهي بروز ديگر بيماري ها شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
تخم کاهو، گشنیز، کاسنی، خُرفه در درمان فشارخون مؤثرند.فشارخون نیرویی بوده که انقباض قلب ایجاد می‎کند. این نیرو برای برقراری گردش مناسب و مداوم خون در کلیه عروق ضروری است. قلب باید حداقل فشاری را درون دستگاه گردش خون حفظ کند تا بر مقاومت ناشی از کیلومترها عروق کوچک (مویرگ‎ها) پیروز شود و خون نیز هنگام رسیدن به بافت‎ها، از فشار کافی برای انجام مبادله‎های شیمیایی برخوردار باشد. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
براي مقابله با افزايش فشار  خون که سن خاصي ندارد به يوگا بپردازيد.يوگا علاوه بر درمان اين بيماري با روند پيري نيز مقابله مي‌کند. دانشمندان هندي مي‌گويند يوگا ممکن است به کاهش فشار خون در افراد در معرض خطر بيماري پرفشاري خون کمک کند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
در این بخش به ادامه مطالب اصول و تغذیه شماره 1 می پردازیم. در بخش قبلی به بحث درباره برنامه غذایی و گنجاندن مواد مورد نیاز جهت کاهش فشار خون در برنامه غذایی صحبت شد که رژیم غذایی و نوع تغذیه، هم در پیشگیری از ایجاد فشار خون بالا  و هم در کنترل و کاهش فشار خون نقش دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
الکل با ورود به بدن مکانیسم های متعددی برای ضربه زدن به سلامت قلب و عروق دارد که با مصرف الکل، شخص خود را مستعد انواع بیماری ها می کند. الکل کالری زیادی دارد که منجر به چاقی و افزایش وزن می‌شود، فشارخون را بالا ‌برده، سطح تری‌گلیسیریدهای را افزایش می‌دهد و سبب سندرم مقاومت به انسولین (یا بیماری دیابت) می شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
بیشتر اقشار جامعه به دلایل مختلف از جمله زندگی پرمشغله کاری، استفاده از غذاهای آماده، نداشتن زمان خواب و استراحت کافی، منجر به داشتن عادت غذایی نامناسب شده اند که در این جا رهنمودهایی فقط برای تغییر عادات ناسالم فعلی و حفظ یک الگوی سالم تغذیه‌ای در طول زندگی در جهت سلامت جسمی ارایه شده است. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
 مواد پروتئینی یکی از پرکاربردترین مواد لازم جهت طبخ انواع غذاهای ایرانی است که ضرورت آن را در مصرف نشان می دهد و افراد بسیار کمی به سمت گیاه خواری و یا مصرف بیشتر سبزیجات می روند. مصرف متعادل مواد پروتئینی مانند گوشت قرمز، گوشت پرندگان و ماهی توانایی تامین آهن و ویتامین های گروه B می باشند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
مواد خوراکی مصرف شده افراد شامل فیبرها، غلات، پروتیئن ها، لبنیات سبزیجات و... می باشد. فیبرهای غذایی گیاهی دو شکل دارند: فیبر قابل‌حل (به این مفهوم که این نوع فیبرگیاهی تا حدی در روده تجزیه می‌شود) و فیبرغیر قابل‌ حل(این نوع فیبرگیاهی بدون تجزیه ازدستگاه گوارش عبور می‌کند). هر دو نوع این فیبرهای گیاهی، جزیی از رژیم غذایی سالم هستند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
لبنیات شامل: شیر، پنیر، کشک، دوغ و... می باشد. لبنیات را می توان از جمله دسته ی مواد غذایی محبوب در بین ایرانی ها دانست چرا که همراه با تناول غذا، بر سر سفره ی رنگین می توان دید. لبنیات، حاوی پروتئین و کلسیم فراوان بوده و مواد مغذی شامل فسفر، نیاسین، ریبوفلاوین و ویتامینهای DوA را برای بدن تأمین می‌کنند. 
ادامه مطلب