درمان کم خونی

Rss
نظرات: 0
درمان کم خونی در مردان مسئله ای است که شاید در ابتدا با شنیدن آن کمی تعجب کنید چرا که عموم افراد بر این باور اند که بیماری کم خونی مختص به زنان است و مردان به این عارضه مبتلا نخواهند شد. مقصود از این مقاله این است که به شما ثابت کنیم خطر ابتلا به بیماری کم خونی در مردان نیز وجود دارد و ممکن است عوارضی خطرناک همچون سرطان را به دنبال داشته باشد. از این رو راه حل، شناخت این بیماری و علائم کم خونی در مردان است تا به موقع و در اسرع وقت در جهت درمان کم خونی اقدام نمایند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
این بیماری نام کاملا واضحی دارد و مشخص است که به چه مشکلی اشاره دارد و کدام نواحی بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. بیماری کم خونی جزو رایج ترین نارسایی ها به ویژه برای زنان و دختران است و دلایل و زمینه های متفاوتی ممکن است باعث بروز آن شوند.می دانیم که خون از اجزا  ترکیبات متفاوتی تشکیل شده که به طور کلی عبارتست از گلبول های قرمز، گلبول های سفید و پلاکت ها که در محلول خاصی به نام پلاسما شناور هستند. رنگ قرمز و تیره خون نشان می دهد که گلبول قرمز شاخص ترین جزء این مایع حیاتی بوده و آن ها هم از ماده اصلی هموگلوبین تشکیل شده اند.
ادامه مطلب
نظرات: 1
یکی از بیماری های شایع در بین افراد مختلف، کم خونی است. کم خونی بیماری ای است که نه مرد و نه زن می شناسد و نه سن و سال! البته زنان با توجه به شرایط فیزیولوژی خود عموما بیشتر از مردان در معرض خطر ابتلا به کم خونی هستند. درمان کم خونی باید در سریع تر ین زمان ممکن و در شرایطی که علائم اولیه آن هویدا می شود اتفاق بیافتد.
ادامه مطلب
نظرات: 1
کم خونی یکی از مشکلات رایجی است که این روزها بسیاری از افراد را درگیر خود کرده است. بانوان به ویژه در سیکل های قاعدگی با این مشکل مواجه می شوند و به همین علت در دختران جوان چه آن هایی که قاعدگی منظم دارند و چه آن هایی که سیکل نامنظمی دارند، درگیر این مشکل هستند. مردان نیز به صورت ژنیتیکی و یا به علت تغذیه نامناسب یا دلایل دیگر به این بیماری مبتلا می شوند. درمان کم خونی از مهمترین درمان هایی است که نباید به این سادگی ها از کنار آن گذشت.
ادامه مطلب
نظرات: 0
خیلی از اوقات پیش آمده که در طول روز دچار برخی مشکلات و نارسایی های جسمی شویم و برای فعالیت های معمول و مشغله های گوناگون، نتوانیم آن گونه که باید سرحال و پر انرژی باشیم. این موضوع شاید در نگاه اول، مشکلات خیلی سطحی و پیش پا افتاده ای باشند که با گذشت زمان و پرداختن به کارهای روزمره، فراموش یا از شدت آنها کاسته شود. برای برخی از افراد، همین مسائل کوچک ممکن است سرنخ ها و علامت های تعجب خاصی برای یک مشکل نسبتا جدی تر باشد. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
کم خونی یکی از بیماری های شایع در بین انسان ها است. زنان و به ویژه دختران جوان بیش از دیگران با این مشکل مواجه هستند. به نظر می رسد تغذیه نامناسب یکی از مهمترین دلایل بروز کم خونی است. البته آنچه در بین مردم جا افتاده این است که کم خونی به علت کمبود آهن در بدن ایجاد می شود . البته این تنها بخشی از این مشکل بزرگ است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
شاید جالب باشد اینکه بدانیم منشاء برخی اتفاقات ناخوشایند در طول روز، مشکلات خیلی ساده بهداشتی یا پزشکی اند که اتفاقا با روشهای ساده براحتی قابل پیشگیری میباشند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
کم خونی یکی از بیماری های شایع در بین افراد مختلف است. این بیماری مرد و زن نمی شناسد، هرچند که بیشتر در زنان دیده می شود. در این بیماری گلبول های قرمز به اندازه نیاز برای اکسیژن رسانی به بافت های مختلف بدن وجود ندارد. در واقع افراد مبتلا به این بیماری با مشکلی مواجه هستند که گلبول های قرمز نمی تواند به وظایف خود برای اکسیژن رسانی به بافت های بدن به خوبی عمل کنند. دلیل اصلی خستگی همراه با کاهش قوای بدن و همچنین بروز مشکلات تنفسی نیز به همین علت است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
کم خونی یکی از مواردی است که بر اثر تغذیه نامناسب ، ارثیه و موارد دیگر در انسان ایجاد می شود. بانوان بیشتر از دیگران در خطر ابتلا به کم خونی هستند ، به خصوص افرادی که پریود نامنظم دارند این خطر را بیشتر در کنار خود احساس می کنند. این کم خونی همچنین می تواند به علت وجود فقر آهن در افراد ایجاد شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
کم خونی یکی از مشکلاتی است که عموما بانوان با آن دست و پنجه نرم می کنند اما سراغ مردان نیز کم و بیش می رود. کاهش گلبول های قرمز خون می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند و باید به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد. بهترین راهکار نیز به جای خورد دارو ها و قرص های شیمیایی ، مصرف مواد طبیعی است که یکی از بهترین گزینه ها مصرف عسل است. البته گرده گل نیز تاثیرات فراوانی بر روند بهبود کم خونی دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
کلم سفید بیشتر از کلم قرمز استفاده می شود ولی کلم قرمز فوایدش خیلی بیشتر از کلم سفید است.کلم قرمز دارای ویتامین و مواد معدنی بیش از حدی است.در واقع، کلم قرمز حاوی ۶-۸ برابر ویتامین C نسبت به کلم سفید و نیز بسیار غنی از کلسیم، پتاسیم، آهن، ویتامین B و بتا کاروتن است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
کافی نبودن آهن می‌تواند به دلیل عدم مصرف مواد غذایی سرشار از آهن و یا مصرف مواد غذایی دیگری باشد که جلوی جذب آهن کافی را می‌گیرد. بیماری سلیاک یا عدم تحمل گلوتن و کولیت‌های مزمن همچنین می‌تواند به جذب آهن آسیب برساند به خاطر اینکه آهن بیشتر از طریق سیستم گوارشی جذب بدن می‌شود.
ادامه مطلب
نظرات: 0
آهن باعث تضمین عملکرد سلول‌های بدن می‌شود، تمرکز و حافظه را بالا می‌برد، انرژی بدن را تأمین می‌کند و به ساخت هموگلوبین‌های سلول‌های خونی کمک می‌کند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
آهن در بدن با جایگزین شدن به جای سایر مواد معدنی، سبب اختلال در تولید آنزیم ها، هورمون ها و ایجاد بیماری های جسمی و روانی مختلفی می گردد. هر ماده معدنی در بدن مانند آهن، روی، منگنز، کروم و غیره، در تولید بخشی از آنزیم ها و هورمون ها نقش دارند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
هموگلوبین پروتئینی است که درسلول های خون موجود است و کمک می کند اکسیژن به اندام های مختلف بدن منتقل شود. علل زیادی مانند کمبود ویتامین C و B12، شیردهی، کاهش تولید گلبول قرمز، بعضی از بیماری ها مثل ایدز، ورم مفاصل و ... در بروز کم خونی نقش دارد. شایع ترین عوارض کم خونی عبارت است از: تنگی نفس، سستی، خستگی مفرط، تپش قلب، تعریق بیش ازحد و حساس بودن به سرما. عوارض نادر نیز شامل سوزش معده، خون در مدفوع، استفراغ و ورم در دست وپاست. با پی بردن به علت و شدت این بیماری می توان آن را درمان کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
گردش در طبیعت و چیدن توت از درخت برای هرکسی لذت بخش است. توت به صورت تر و خشک، محبوب خیلی از مردم است. توت نقش موثری در پیشگیری از سرطان، نابودی سلول‌های سرطانی و افزایش طول عمر ایفا می‌کند. به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛ این روزها به هر میوه‌فروشی که می رویم با ظرف های بزرگی مواجه می شویم که پر از توت‌های سفید و شیرین است. این میوه نوبرانه بهار طرفداران زیاد و خواص درمانی بی‌شماری دارد. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
خون اکسیژن دار کمک می‌کند تا انرژی لازم برای بدن تأمین شود و گرمی و رنگ پوست سالم را ایجاد می‌کند. گلبولهای قرمز محتوی هموگلوبین هستند. هموگلوبین یک پروتئین حاوی آهن است که عامل ایجاد رنگ قرمز خون است. این ماده، عامل اصلی انتقال اکسیژن از ریه‌ها به سایر نقاط بدن است و دی اکسید کربن را نیز از بافتهای بدن به ریه‌ها منتقل می‌کند تا در ریه‌ها از طریق بازدم دفع شوند.
ادامه مطلب
نظرات: 0
بسیاری از افراد کشور به ویژه زنان و کودکان دچار اختلالات کم خونی هستند تا حدی که اختلالات و نگرانی‌های زیادی را در به دنبال داشته است، این در حالی است که طب پایه به خوبی می‌تواند جوابگوی این بیماری گسترده باشد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
تالاسمی مینور : سبب کم خونی کمی می شود و معمولا علامت خاص دیگری ندارد.بتا تالاسمی : بتا تالاسمی خود شامل دو نوع می باشد. بتاتالاسمی اینتر مدیا و بتاتالاسمی ماژور که آنمی کولی هم نامیده می شود. تا ۶ ماهگی اثری از علائم آنمی کولی یا همان بتاتالاسمی ماژور در نوزاد دیده نمی شود. در این نوع از تالاسمی ، کم خونی شدید می تواند زندگی نوزاد را تهدید کند و به همین دلیل نیاز به تزریق خون به شکل منظم لازم می باشد. از علائم دیگر بتاتالاسمی ماژور می توان به رنگ پریدگی ، کاهش اشتها ، عفونت های مکرر ، تحریک پذیری ، یرقان ( سفیدی چشم و زردی پوست) ، اختلال رشد ، اندام بزرگ اشاره کرد.بتا اینترمدیا شدت کمتری دارد وباعث کم خونی متوسط می شود. در این نوع از تالاسمی احتمال انتقال خون وجود دارد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
در ادامه صحبت های آقای دکتر صفایی که به تشریح ارتباط میان خونریزی های غیر طبیعی و دوران قاعدگی  پرداخته شد، اگر درمان موثر نباشد و در مدت کوتاه حدود یک ماه اصلاح نشود، باید منشا خونریزی را پیدا کرد. ممکن است بیمار هنوز مشکل و خونریزی در بدن داشته باشد. به عنوان مثال باید به خونریزی‌های غیرطبیعی دوران قاعدگی توجه کرد.
ادامه مطلب