استرس

Rss
نظرات: 0
اغلب افراد به جنبه بد استرس اشاره دارند در حالی که می‌تواند جنبه خوب نیز داشته باشد و بسیاری از افراد  استرس خوب را نیز تجربه کرده‌اند! هر انسانی در طول زندگی خود، استرس را تجربه می‌کند و چنین به‌نظر می‌رسد که این مقوله، جزو لاینفک زندگی امروزی شده و به ندرت می‌توان از آن دوری کرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
در دو قسمت گذشته با استرس آشنا شده و راهکارهایی را برای درمان آن آموختیم و حالا قصد داریم در این قسمت به نکات پایانی برای کاهش استرس بپردازیم. این ها موارد عملی و بعضا خوراکی در زمینه کاهش استرس هستند ، اما باید بدانید که مواد طبیعی هستند که به سادگی می توانند استرس شما را کنترل کنند. یکی از این مواد گرده گل که از فراورده های زنبور عسل است می باشد. در آینده با نقش گرده گل بر روی کاهش استرس سخن خواهیم گفت.
ادامه مطلب
نظرات: 0
استرس در دنیای امروز به نوعی اپیدمی بدل شده است و افراد زیادی با این مشکل حاد مواجه هستند. این مشکل از آنجا نشات می گیرد که ملاحظات مربوط به کاهش استرس در زندگی به هیچ عنوان رعایت نشده و افراد هیچ مدیریتی برای این موضوع نداشته و ندارند. در قسمت قبل با برخی از راهکارها برای کاهش استرس در زندگی آشنا شدیم و حالا به موارد دیگری می پردازیم.
ادامه مطلب
نظرات: 0
داشتن آرامش برای همه افراد لازم است و دست‌یافتن به آن کار دشواری نیست. برای اینکار نیازی به حمام آبگرم و یا رفتن به خلوتگاه ندارید. با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید استرس خود را کاهش دهید و آسوده خاطر باشید.
ادامه مطلب
نظرات: 0
یکی از مشکلاتی که استرس به عنوان نوعی بیماری همگانی در دنیای امروز برای افراد ایجاد می کند، مشکلات پوستی است. مشکلات پوستی خود نشان دهنده استرس است و استرس باعث بسیاری از بیماری های پوستی می شود. برای درمان بسیاری از بیماری های پوستی مثل جوش ، آکنه و ... باید استرس خود را کاهش دهید. راهکارهای کاهش استرس به تفصیل بیان شده است که می توانید در سایت ایران عسل به آن ها دسترسی داشته باشید.
ادامه مطلب
نظرات: 0
استرس و اضطراب از علل پیری پوست است. افرادی که زندگی پراسترس و سختی دارند، زودتر دچار چین و چروک‌های پوستی می‌شوند و ظاهر پیرتری پیدا می‌کنند. حتما می‌دانید که اگر همیشه چهره‌ای اخمو و نگران داشته باشید، به مرور زمان جای خطوط اخم و پریشانی روی چهره‌تان حک می‌شود. اما موضوع فقط این نیست. استرس باعث می‌شود پوست مشکلات دیگری نظیر خشکی هم پیدا کند. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
همگی انسان ها نیاز به نوعی استرس دارند. اما استرس بیش از اندازه می تواند آسیب های جدی وارد کند. به همین علت است که باید توجه ویژه ای به استرس شود و تا جایی که ممکن است استرس به صورت طبیعی کاهش پیدا کند تا نیاز به قرص های شیمیایی نباشد. در ادامه قصد داریم با برخی از این موارد که به کاهش استرس کمک می کنند اشاره کنیم 
ادامه مطلب
نظرات: 0
آخرین باری كه در یك دوره استرس بوده‌اید، چه موقع بود؟ آیا می‌توانید نحوه واكنش بدنتان را در آن دوره به خاطر بیاورید؟ به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، كارشناسان بهداشتی در نشریه «روز زن» در این باره می‌گویند: استرس می‌تواند با علائم بسیار عجیبی از فراموشی گرفته تا تهوع یا خارش‌های پوستی همراه باشد. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
استرس مثبت بر تازگی و ابتهاج زندگی می‌افزاید. همه ما با تحمل میزان معینی از استرس زندگی می‌كنیم. سر رسیدن مهلت ، رقابتها ، برخوردها و حتی ناكامی‌ها و نگرانی‌ها به زندگی‌ها عمق و غنا می‌بخشد. هدف مدیریت استرس ،‌حذف استرس نیست، بلكه فراگیری چگونگی استفاده از آن به منظور كمک به خود است.
ادامه مطلب
نظرات: 0
استرس فشار و فرسایش بدن به هنگامی است كه با محیط پیوسته در حال تغییر سازگار شویم. چنین تغییراتی آثار جسمانی و هیجانی بر ما می‌گذارد و می‌تواند احساسات مثبت یا منفی ایجاد كند. در صورت مثبت بودن ، اثرات استرس ما را ناگزیر به عمل می‌كند، هوشیاری تازه و چشم انداز مهیج جدیدی برای ما به ارمغان می‌آورد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
شايد شما هم اسم ريلكس راشنيده باشيد. در آموزش ريلكس (=آرميدگي) فرد ياد مي‌گيرد تا ماهيچه‌هاي بدن خود را به آرامش كامل درآورد. به اين ترتيب كه ابتدا يك دسته از ماهيچه‌هاي بدن خود را به حال انقباض(جمع كردن، فشرده كردن) در آورد و بعد آنها را شل كند، تا اين كه احساس شل شدن را در آن دسته عضلات احساس نمايد. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
اصولاً شما به يكي از دو طريق مي‌توانيد زندگي كنيد: يكي اين كه بگذاريد مغزشما به ترتيب سابق كار كند.  راه ديگر اين است كه به اختيار و آگاهانه فعاليت‌هاي مغزي خود را اداره كنيد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
درباره‌ي نقش باورها صحبت كرديم. محكم، قوّي، مسلّط، شجاع و باحوصله و جدّي باشيد تا اضطراب از شما دورشود اگر هر كاري را كه مي‌توانستيد انجام دهيد، انجام داده‌ايد و با اين همه مضطرب هستيد، بگذاريد بدون تعارف بگوييم، ترسوييد! 
ادامه مطلب
نظرات: 0
اضطراب به خودي خود بد نيست و حتي وجود آن براي زندگي لازم است. انسان بدون اضطراب، انسان بي‌خيال و شايد بي‌تفاوت خواهدبود. اضطراب زماني مشكل محسوب مي‌شود كه روند زندگي را با دشواري همراه سازد و در فعاليت‌هاي انسان مانع ايجاد كند. اضطراب زياد موجب كاهش عملكرد مي‌شود و در اين حالت بايد با آن مقابله كرد.
ادامه مطلب
نظرات: 0
با تحت نظر گرفتن رژیم غذایی‌‌مان، استفاده از مواد غذایی‌ که استرس را کاهش می‌دهند و کنار گذاشتن موادی که استرس را تشدید می‌کنند، در مورد خود و سلامت‌مان، احساس بهتری خواهیم داشت. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
 وعده‌های غذایی زیاد و کوچک میل کنید. این کار باعث می‌شود، میزانِ سوخت‌و‌ساز بدن در تمام طول روز، تقریبا ثابت بماند و تغییرات شدید در سطحِ انرژی بدن به حداقل برسد. حتما صبحانه میل کنید، حتی اگر احساس گرسنگی نمی‌کنید و یا فکر می‌کنید وقتتان برای این کار تنگ است. 
ادامه مطلب
نظرات: 0
قرار گرفتن در شرایط پُراسترس برای بسیاری از ما اجتناب‌ناپذیر است. فشارهای کاری، درسی و اجتماعی باعث می‌شود بسیاری از ما هر روز استرس را تجربه کنیم. هنگامی که استرس را تجربه می‌کنیم، بدن ما واکنش‌های مختلفی نشان می‌دهد.
ادامه مطلب
فروشگاه شهدینه گلها