امتیاز :
5 از 1 نظر

عسل مریم گلی 500 گرمی

مجموعه: عسل تک گیاه

  • قیمت: 500,000 ریال

 

عسل تک گیاه چیست

اگر پوشش گیاهی یک مزرعه یا دشت غالبا از یک نوع گیاه باشد، زنبورعسل بیشتر شهد گل های همان گیاه را به عسل تبدیل می کند. این نوع عسل را "عسل تک گل" یا " عسل دارویی " می گویند. هر یک از عسل های تک گل، خواص درمانی شگفت آوری دارد که مختص همان نوع عسل است. 

با صدای ایران عسل با زندگی زنبور عسل آشنا شوید

ترکیبات

عسل طبيعي مریم گلی (توليد شده از شهد گل هاي مریم گلی توسط زنبور عسل)

مشخصات گیاه

مریم گلی گیاهی است علفی چندساله با ساقه چهارگوش کرکدار. بلندی گیاه زیاد نیست و در حدود 5/ 0 متر می‌باشد. برگ های آن متقابل پوشیده از کرک به رنگ سبز مایل به سفید است. برگ های پایین ساقه دراز ، بیضی ، به طول 5- 4 سانتی‌متر و نوک‌تیز است . کناره برگ ها دارای دندانه‌های منظم با دمبرگ ولی برگهای واقع در قسمت بالای ساقه بدون دمبرگ و کوچک است.

با صدای ایران عسل خواص و فرآورده های عسل را بشناسید

 

گل ها به رنگ آبی کمرنگ یا ارغوانی معمولا در تابستان سال دوم ظاهر می‌شود. گونه دیگری از این گیاه که از نظر طبی چندان مورد توجه نیست دارای گلهای قرمز زیبایی است که به نام سلوی در گل‌کاری کاشته می‌شود .

این گیاه مکملی (مریم گلی) در تمام مناطق معتدله رویش دارد. گلهای سفید زیبایی می دهد، بصورت خوشه ای است و جزء گیاهان معطر و خوشبو است که طعم بسیار تلخی دارد.

منطقه رویش گیاه

آذربایجان شرقی ، گیلان، صحنه ، خرقان

خواص عسل

مقوی مغز و اعصاب

آرام بخش اعصاب

بهبود سوء هاضمه و نفخ

برطرف کننده اسهال

کاهش قند خون

کاهش فشار خون

برطرف کننده آفت دهان

ضد میکروب ، باکتری ، قارچ و عفونت

بند آورنده خون

مسکن و بهبود دهنده انواع دردها

قاعده آور

قطع ترشح شیر مادر

رنگ عسل

کهربایی روشن یا تیره زرین

زمان برداشت

تابستان (اوایل مرداد) و پائیز (مهر)

بهترین طریقه مصرف

مخلوط کردن دو تا سه قاشق عسل مریم گلی با آب ولرم و سپس اضافه کردن آب یک لیموی ترش تازه به آن. این شربت از بهترین نوشیدنی های طبیعی بوده و علاوه بر ضد سرطان بودن خاصیت ضد عفونی کننده نیز دارد و از تمام خواص عسل مصرف شده به علاوه میزان بالای ویتامین C موجود در آب لیموی طبیعی برخوردار است.
نظرات (1)

نوشتن نظر

    بد           خوب

برچسب ها: عسل مریم گلی,