امتیاز :
از 0 نظر

مشاهده روند درمان آلزایمر با ...

یکی از بیماری های شایع در دوران کهنسالی و میانسالی آلزایمر است. آلزایمر یا فراموشی مشکلی بسیار حاد و سخت است که می تواند زندگی فرد را به سمت نابودی سوق دهد. به همین علت عموماً توصیه می ‌شود تا از راهکارهایی برای پیشگیری از بروز آلزایمر در میانسالی و کهنسالی استفاده شود. البته راهکارهای نیز برای درمان آلزایمر وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان علائم و عوارض به وجود آمده در فرد را کاهش و یا درمان کرد. 

باید گفت که درمان آلزایمر نوعی درمان خاص به حساب می آید که طب نوین به صورت کامل توانایی ورود به آن را نداشته و عموماً طب سنتی راهکارهایی برای درمان آلزایمر ارائه می دهد. با استفاده از مواد طبیعی می‌ توان به کاهش علائم در بیماران مبتلا به آلزایمر امیدوار بود و در نهایت و البته در صورت مداومت در مصرف مواد گیاهی و مواد طبیعی، شاهد درمان بیماری آلزایمر خواهیم بود. بیماری آلزایمر بیماری ای نیست که درمان نشود اما روند درمان بسیار طولانی خواهد داشت و ممکن است فرد یا خانواده فرد مبتلا به آلزایمر از روند درمان آلزایمر خسته شده و آن را رها سازند.

یکی از مشکلات بیماری آلزایمر پیشروی این بیماری است. همانطور که می دانید این بیماری در ابتدای کار بسیار خفیف و غیر قابل تشخیص است اما به مرور زمان باعث از دست رفتن تدریجی حافظه در فرد شده و مغز برای ذخیره سازی اطلاعات جدید بسته می شود. در واقع این بیماری آسیب های بسیار زیادی را به مغز وارد می نماید و در طول زمان پیشرفت های به وجود آمده در بیماری آلزایمر کارایی مغز را به شدت کاهش می دهد.

درمان آلزایمر

افراد در مراحل ابتدایی این بیماری بسیاری از توانایی های خود را در انجام کارهای روزمره خود از دست می دهند. البته ممکن است در بسیاری از افراد این اتفاق در مراحل پیشرفته بیماری به وقوع بپیوندد؛ اما در هر صورت اتفاقی است که برای اکثر افراد مبتلا به آلزایمر دیر یا زود اتفاق می افتد.

بیماری آلزایمر به عنوان یک بیماری برای افراد بالای ۶۰ سال به حساب می آید اما درست است که این بیماری در سنین بالای ۶۰ سال اتفاق می ‌افتد منتها باید از سال ‌ها قبل و در دوران جوانی برای پیشگیری از این بیماری اقداماتی انجام شود. در صورتی که اقدامات پیشگیرانه برای آلزایمر اتخاذ شود هیچگاه نیاز به درمان آلزایمر وجود نخواهد داشت و فرد هیچگاه به این بیماری مبتلا نخواهد شد.

ناگفته نماند که هنوز دلیل خاص و مشخصی که طب و پزشکی نوین آن را تایید کرده باشد برای بروز بیماری آلزایمر به دست نیامده است؛ اما آنچه که مشخص است این بیماری در بسیاری از افراد که در سابقه خانواده آنها نیز افراد مبتلا به آلزایمر وجود داشته اند بیشتر اتفاق می افتد.

همچنین بیماری آلزایمر در بانوان نمود بیشتری پیدا می کند و بانوان بیشتر از آقایان در معرض بیماری آلزایمر قرار دارند. در واقع برای افرادی که بالای ۶۰ تا ۶۵ سال سن دارند باید برخی آزمایش ها و تست ها صورت پذیرد تا در صورت داشتن علائم اولیه آلزایمر از پیشرفت آن به سرعت جلوگیری شود. در صورتی که آلزایمر پیشرفت خود را تا حدی انجام دهد درمان آلزایمر به سختی انجام می شود.

علائم آلزایمر

علائم و نشانه های ابتلا به بیماری آلزایمر متعدد و متفاوت هستند. از علائم اولیه این بیماری می ‌توان به کاهش شنوایی اشاره کرد. عموما افرادی که مبتلا به بیماری آلزایمر هستند در ابتدای امر مشکلاتی در شنوایی آنها ایجاد می شود به این علت که شنوایی رابطه بسیار مستقیمی با حافظه و مغز دارد.

علاوه بر این ایجاد اثر انگشت به صورت غیر طبیعی یکی از علائم آلزایمر است. در واقع این نوع بیماری بر روی اثر انگشت فرد تاثیرات مخربی می گذارد. این تاثیرات عموما پس از درمان آلزایمر نیز مرتفع نشده و همچنان باقی می ماند. یکی از مشکلاتی که تاکید می شود بیشتر از موادی استفاده شود که پیشگیری از آلزایمر صورت پذیرد، اثرات برگشت ناپذیر آلزایمر پس از درمان است. 

ناگفته نماند که حس بویایی و حس بینایی نیز در بسیاری از بیماران مبتلا به آلزایمر و در اوایل بروز بیماری دچار اختلال می شود. اختلال ممکن است بسیار زیاد و در برخی موارد بسیار ناچیز باشد اما به مرور زمان امکان پیشرفت این علائم بسیار زیاد و محتمل است. 

درمان آلزایمر

از دیگر علائم اولیه ابتلا به بیماری آلزایمر افسردگی است. گفته می‌شود در حدود ۵۰ درصد از بیماران مبتلا به آلزایمر قبل از اینکه حافظه خود را از دست بدهند، دچار افسردگی می ‌شوند. 

پس از اینکه بیماری آلزایمر پیشرفت کند مشکلات بسیار حادتر از آنچه که گفته شد نمایان می ‌شود. فرد در تصمیم گیری دچار مشکل خواهد بود. روزهای هفته ماه و ساعت را تشخیص نمی دهد و مکان هایی که قبلا با آنها به خوبی آشنا بوده را فراموش کرده و ممکن است در خیابان و یا شهر و محله خود گم شود.

علاوه بر این فرد در مراحل پیشرفته بیماری آلزایمر در یادگیری و یا به یاد آوردن اطلاعات قدیمی دچار مشکل می‌ شود. همچنین ممکن است نتواند لغات جدید را تلفظ نمایند. البته مشکلات بسیار زیاد دیگری نیز برای بسیاری از افراد در مراحل پیشرفته تر بیماری آلزایمر ایجاد می‌شود که ممکن است در برخی وجود داشته و در برخی دیگر ایجاد نشود. 

با جدی گرفتن علائم بیماری آلزایمر می توان خیلی سریع روند درمان آلزایمر را آغاز کرده و از مشکلاتی که ممکن است در آینده به وجود آید پیشگیری کرد. در صورتی که درمان آلزایمر خیلی زود آغاز شود احتمال موفقیت و غلبه بر این بیماری بسیار زیاد خواهد بود. یکی از نکاتی که باید در راستای جلوگیری از آلزایمر به آن توجه کنید، مراقبت از مغزتان است! بهتر است از همین حالا مراقب ها را آغاز کنید تا در سنین بالا دچار این عارضه نشوید.

در این راستا توصیه هایی برای شما داریم پس با ما همراه باشید.

1- سالم زندگی کردن، کلید مراقبت از مغز برای آسیب هایی همچون آلزایمر است. 

  برای اینکه در آینده دچار بیماری فراموشی نشوید از حالا اقدام کنید و با این طرز فکر که آلزایمر بیماری افراد سالخورده است خود را فریب ندهید. سبک زندگی امروز شما ارتباط مستقیمی با وضعیت آینده تان دارد. مواد مخدر، دارو هایی با عوارض بالا، چاقی و کلسترول بالا و البته ورزش نکردن احتمال ابتلا به آلزایمر به مرور زمان افزایش می یابد که در این صورت ممکن است راهی برای درمان آلزایمر پیدا نکنید.

  2- مراقبت از مغز را از سنین جوانی آغاز کنید.

   با این فکر که برای جلوگیری از ابتلا به بیماری آلزایمر هنوز وقت زیادی دارید خود را گول نزنید زیرا برخی متخصصان اعصاب به این نکته دست یافته اند که اولین نشانه های آلزایمر و کاهش عملکرد سیستم عصبی در سنین 30 سالگی پدیدار می شوند و در 40 سالگی تخریب های سلول های مغز آغاز می شوند. بنابراین با رعایت نکات لازم و تغییر سبک زندگی از بروز این بیماری پیشگیری کنید.

   درمان آلزایمر

   3- عضلات مغزتان به ورزش نیاز دارند.

    راهکار هایی به شما پیشنهاد میدهیم تا از زوال مغز و بروز بیماری آلزایمر جلوگیری کرده تا در آینده نیازی به درمان آلزایمر خود نداشته باشید.

    روزانه 15 دقیقه از وقت خود را به پیاده روی با سرعت بالا اختصاص دهید، پس از گذشت مدت زمات 5 دقیقه از پیاده رویتان، سرعتتان را بیشتر کرده و از همراهانتان بخواهید کلماتی همچون عضله، تعریق، خسته، تمرین کردن، تردمیل، دونده، سرعت، ریه ها، لاغر تر، پایان، آسیب دیدن، ضربان قلب، استراحت و.. را برایتان تکرار کنند؛ پس  از اتمام پیاده روی تمام لغاتی که برایتان گفته شد را به خاطر بسپارید.

    4- برای جلوگیری از آلزایمر ماهیچه های مغز را حرکت دهید.

    بی شک هر چقدر که بدن سالم تری داشته باشید، سلامت مغز شما افزایش یافته و کمتر دچار بیماری های مختلفی می شوید. اما یک راه دیگر که مغز شما را بیمه می کند، ورزش دادن ماهیچه های مغز است! اما چگونه؟ از مغزتان کار بکشید؛ هرچقدر که مغز را بیشتر درگیر کنید کمتر به بیماری هایی همچون آلزایمر گرفتار خواهید شد. نقاشی بکشید، جدول حل کنید، مطالعه داشته باشید و بازی های ذهنی انجام دهید؛ این کارها به سلامت مغز و تحریک ماهیچه های آن کمک زیادی می کند.

    همیشه پیشگیری بهتر از درمان است از این رو بهتر است اعمال پیشگیرانه را به کار ببرید تا در آینده نیازی به درمان آلزایمر نداشته باشید.

    5- سلامت قلب رابطه مستقیمی با سلامت مغزتان دارد.

    درمان آلزایمر امروزه به یکی از رویاهای افراد بدل شده است اما چرا باید زمانی که به این بیماری مبتلا می شویم به فکر می افتیم؟ اگر از سنین پایین تر اقدام به پیشگیری کنیم، در آینده درمان آلزایمر یکی از دغدغه های بزرگ زندگیمان نخواهد بود. در این رابطه باید بدانید که سالم بودن قلب چگونه بر سلامت مغز و پیشگیری از آلزایمر تاثیر گذار خواهد بود.

    قلب عضله ای است که خون سالم را به تمام اجزا بدن می رساند، و کار انتقال اکسیژن به بافت های مختلف بدن را بر عهده دارد. قطع به یقین، اگر اختلالی در عملکرد قلب رخ دهد، اکسیژن و خون کافی به مغز نرسیده و اختلالاتی از قبیل آلزایمر و مشکلات ذهنی را در پی خواهد داشت. افرادی که دچار دیابت و چاقی هستند باید بیشتر از دیگران مراقب سلامت قلبشان باشند چرا که آلزایمر زودتر از بقیه به سراغشان خواهد آمد و شاید بعد ها نتوانند به راحتی روند درمان آلزایمر را طی کنند. تحرک کافی، مصرف مایعات زیاد و البته دوری از دخانیات شما را در این راستا یاری می رساند.

    6- هشدار های لثه ای را جدی بگیرید.

    بسیاری از افراد با مشاهده خونریزی در لثه ها بی تفاوت از این مساله عبور می کنند اما نمی دانند این عارضه ممکن است سر آغازی برای ابتلا به بیماری آلزایمر باشد و نوعی هشدار دهنده محسوب شود. سلامت لثه ها در گرو سلامت قلب است و زمانی که سلامت قلب تضمین نشود امکان ابتلا به آلزایمر افزایش پیدا می کند. پس اگر مشکلات دهان و دندان در شما پدیدار شده است به سرعت اقدامات لازم را برای درمان خود انجام دهید.

    با این 4 عملکرد از پیری مغزتان جلوگیری کنید:

    • با قدرت دست بدهید: با قدرت دست دادن نه تنها نشانه قدرت شماست بلکه حاکی از آن دارد که خطر ابتلا به آلزایمر در آینده شما را تهدید نخواهد کرد. برای سنجیدن قدرت دست هایتان می توانید از یک دمبل کمک گرفته و با آن شروع به ورزش دادن دست هایتان کنید. اگر قادر به طی کردن مسیر 25 متری با این دمبل ها نبودید یعنی باید تمرینات قدرتی را در پیش بگیرید. 
    • درمان آلزایمر

    • از شوک دادن به مغزتان غافل نشوید: بی شک سورپرایز شدن یکی از تجربه هایی است که به صورت آنی فرد را در شوک فرو خواهد برد. برخی سورپرایز شدن را دوست دارند و برخی خیر، اما باید بگوییم که اکثر افراد از سورپرایز شدن لذت می برند، این مساله می تواند تا حد زیادی مانع از تخریب پروتئین های خاص در مغز باشد که بی شک خطر ابتلا به آلزایمر را در فرد کاهش می دهد. به چالش کشیدن مغز هم راه کار دیگری است که با کمک گرفتن از جدول سودوکو و دیگر بازی های ذهنی امکان پذیر خواهد بود.
    • مصرف سبزیجات را فراموش نکنید: خوردن سبزیجاتی که حاوی مقادیر زیادی فولات و ویتامین ب هستند به تقویت مغز کمک کرده و خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد. دیگر مواد غذایی همچون ماهی، قهوه و زردچوبه نیز سرشار از مواد مغذی هستند که شما را در این امر یاری رسانده تا در آینده نیازی به درمان آلزایمر نداشته باشید.


    مراحل مختلف بیماری آلزایمر

    مرحله اول؛ بدون اختلال: این مرحله را مرحله آغازین گویند و در آن بیماری آلزایمر قابل تشخیص نخواهد بود.

    مرحله دوم؛ زوال بسیار خفیف: در این مرحله فراموشی در حد بسیار خفیف نمایان می شود و ممکن است فرد چیز های کوچک را به فراموشی بسپارد. البته لازم به ذکر است که کاهش حافظه در اثر افزایش سن ارتباطی با آلزایمر ندارد و نباید این دو را با هم اشتباه بگیرید.

    مرحله سوم؛ زوال خفیف: فرد در این مرحله با مشکلاتی بیشتر از مرحله قبلی روبرو خواهد شد که از جمله آن ها گم کردن لغات در حین صحبت کردن، عدم به خاطر آوردن نام افراد جدید، عدم توانایی در برنامه ریزی است. افرادی که در این مرحله قرار دارند وسایل شخصی خود را به کرات گم می کنند.

    مرحله چهارم؛ زوال متوسط: علائم بیماری آلزایمر در این مرحله کاملا مشاهده می شود. مشکلاتی که در مرحله چهارم گریبان گیر افراد می شود شامل موارد زیر است:

    - مشکل داشتن در انجام محاسبات ساده
    - به خاطر نیاوردن خاطرات شخصی
    - بروز اختلال در حافظه کوتاه مدت

    مرحله پنجم؛ زوال نسبتاً شدی: در این مرحله زوال نسبتا شدید است و فرد برای انجام کار های روزمره به کمک احتیاج دارد موارد زیر از جمله تجربیاتی است که بیماران با آن مواجه خواهند بود. 

    به خاطر داشته باشید که کنترل و درمان آلزایمر چندان دور از ذهن نیست پس نا امید نشوید و در ادامه با ما همراه باشید.

    علائمی که در مرحله چهارم بروز می دهند شامل موارد زیر است:

    - سردرگمی و گیجی شدید

    - به خاطر نیاوردن مسائل جزئی حتی شماره تلفن

    درمان آلزایمر

    - عدم توانایی در پوشیدن لباس و....

    مرحله ششم؛ زوال شدید

    در این مرحله بیمار به مراقب بیشتری نیاز داشته و باید تحت مراقب های حرفه ای قرار گیرد.

    مرحله هفتم؛ زوال بسیار شدید

    آخرین مرحله آلزایمر زوال شدید است. در این مرحله با یک بیمار لاعلاج روبرو هستیم که چند قدمی با مرگ فاصله دارد. در این مرحله بیمار توانایی خود را برای واکنش به محرک های محیطی از دست می دهد. اما سوالی که ذهن همه اشخاص را به خود درگیر می کند این است که آیا درمان آلزایمر امکان پذیر است؟ چه راهکار طبیعی و بدون عوارضی برای درمان آلزایمر وجود دارد؟

    در این بخش از مقاله می خواهیم به این سوال شما پاسخ داده و راهکاری ویژه برای درمان آلزایمر پیش روی شما قرار دهیم.


    درمان آلزایمر با عسل طبیعی

    شاید با فواید مهم عسل طبیعی برای تقویت بدن و مبارزه با انواع بیماری ها آشنا باشید اما چیزی در رابطه با خاصیت آن برای آلزایمر نمی دانید اما ما می خواهیم به شما ثابت کنیم که درمان آلزایمر با عسل امکان پذیر است پس تا انتها با ما همراه باشید.

    مطالعات بسیاری در این زمینه انجام شده است تا به این نتیجه برسند که عسل طبیعی به تقویت مغز و افزایش حافظه کمک زیادی می کند؛ آزمایشاتی در دانشگاه بابل عراق به روی عده ای انجام پذیرفت تا مزایای عسل در رابطه با درمان آلزایمر و جلوگیری از زوال عقلی را بیابند. عده ای که میانگین سنی 65 سال به بالا داشتند را به طور تصادفی انتخاب نموده، به نیمی از آن ها روزانه مقداری عسل و به نیمی دیگر فقط دارو نما می دادند.

    پس از اتمام تحقیقات به این نتیجه دست یافتند که کسانی که روزانه مقداری کمی عسل مصرف می کردند احتمال ابتلا به آلزایمر و زوال عقل در آن ها نسبت به گروه دوم کمتر دیده می شود و توانستند خواص عسل را در رابطه با جلوگیری و درمان آلزایمر ثابت کنند.

    همچنین خواص پلی فنول موجود در عسل طبیعی سبب کاهش استرس در فرد می شود و خواصیت آنتی اکسیدانی عسل سلول های آسیب دیده را بازسازی و عملکرد ذهنی افراد را تقویت می کند. 

    بدن خانم های مسن به کاهش استروژن واکنش نشان داده و آسیب پذیر تر می شود که نتیجه آن تاثیر در یادگیری و تضعیف حافظه کلامی است؛ از این رو به خانم ها پس از یائسگی مصرف روزانه مقداری عسل طبیعی جهت جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی توصیه می شود.

    درمان آلزایمر با عسل طبیعی


    تاثیر ژل رویال بر درمان آلزایمر

    ژل رویال مهم ترین فرآورده زنبور عسل و تنها غذای ملکه است که خواص بی شماری دارد. یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده ژل رویال استیل کولین است؛ این ماده که به نوعی اولین انتقال دهنده عصبی است برای تقویت حافظه است و مسئولیت انتقال پیام های عصبی میان سلول ها را بر عهده دارد که در نتیجه عملکرد مغز را بهبود بخشیده و به تقویت و البته درمان آلزایمر کمک شایانی می کند.

    اگرچه بسیاری از اهالی طب اذعان دارند که درمان آلزایمر امکان پذیر نیست، اما ژل رویال به این باور ها پشت کرده و خواص زیادی در این راستا به بیماران عرضه داشته است.

    اگر بخواهیم دلایل بروز آلزایمر را از لحاظ پاتولوژی بررسی کنیم باید بگوییم که علت بروز این عارضه، حضور دسته ای از سلول های عصبی مرده و در حال مرگ هستند که فیبر ها و بافت مغز را درگیر کرده و سبب ایجاد اختلال در خطوط ارتباطی در مغز می شوند که سبب می شوند استیل کولین موجود در مغز از بین برود. این امر موجب اختلال در گفتار، ایجاد اضطراب و تحریک پذیری در فرد می شود. در درمان های سنتی و باستانی در جهت درمان آلزایمر در درجه اول به دنبال افزایش سطح استیل کولین در مغز بیماران مبتلا به آلزایمر هستند. برای درمان آلزایمر با ژل رویال به طور طبیعی می توان این ماده را در بافت های عصبی مغز افزایش داده و بر خلاف دارو های شیمیایی هیچ گونه عوارضی را در پی نخواهد داشت.


    درمان آلزایمر به کمک بره موم

    بره موم یکی دیگر از محصولات زنبور عسل است که اکثر افراد به خواص بیشمار آن واقف هستند. یکی از خواص بره موم در زمینه بیماری فراموشی و البته درمان آلزایمر است. این ماده سلول های آسیب دیده و ضعیف شده مغز را ترمیم نموده و به تقویت آن ها می پردازد. خاصیت آنتی اکسیدانی بره موم سیستم عصبی مغز و رشته های انتقال دهنده پیغام ها را تقویت می کند که در این صورت حافظه افراد روال عادی را طی کرده و کمتر دچار آسیب می شوند.

    مصرف روزانه مقداری عسل بره موم یا کپسول بره موم البته با مشورت پزشک، می تواند شما را در مقابل این بیماری ایمن کند و در افراد مبتلا موجب درمان آلزایمر می گردد. تاثیر بره موم در درمان آلزایمر فوق العاده است. 

    درمان آلزایمر با بره موم


    گرده گل و درمان آلزایمر

    گرده گل فرآورده دیگری است که توسط زنبور عسل تولید شده و غذای زنبور های جوان است که البته یکی از کامل ترین خوراکی های طبیعی به شمار می رود. این ماده از آن جهت کامل ترین خوراکی طبیعی محسوب می شود که سرشار از مواد مغذی است که بدن انسان به آن احتیاج دارد. گرده گل حاوی مقادیر زیادی پروتئین، اسید آمینه های آزاد و ویتامین های بی شماریست که همه برای سلامت بدن ضرورت دارند و موجب تقویت سیستم عصبی می گردند. گرده گل را می توان بلافاصله پس از جمع آوری مصرف نمود و از خواص آن بهره برد. 

    گرده گل به عنوان دارویی موثر دامنه وسیعی از بیماری ها را درمان می کند؛ یکی از این بیماری ها آلزیمر است که امروزه افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند. گرده گل برای درمان آلزایمر می تواند به کمکتان بیاید و راهکاری موثر باشد. برای بهره بردن از خواص گرده گل در راستای درمان آلزایمر بهتر است این فرآورده زنبوری را با مواد غذای دیگر مانند سالاد و انواع غذا ها میل کنید.

    با تداوم استفاده در طولانی مدت البته تحت نظر پزشک می توانید از بروز این عارضه جلوگیری کرده و در نهایت اگر به بیماری فراموشی مبتلا هستید می توانید برآن غلبه کنید. تنها راه اثربخشی این دارو های طبیعی، صبوری و استفاده طولانی مدت می باشد؛ در این صورت است که می توانید بدون عارضه و در سلامت کامل به درمان آلزایمر بپردازید.

    محصولات مرتبط

    عسل آویشن 500گرمی

    عسل آویشن 500گرمی

    قیمت :535,000 ریال
    عسل ریحان 500گرمی

    عسل ریحان 500گرمی

    قیمت :415,000 ریال
    گرده گل 100

    گرده گل 100گرمی

    قیمت :240,000 ریال
    عسل بره موم 250 گرمی

    عسل بره موم 250 گرمی

    قیمت :385,000 ریال

    مقالات مرتبط

   • آغاز بیماری آلزایمر نشانه هایی دارد اما متاسفانه جدی گرفته نمی شود. این نشانه ها به عنوان نشانه هایی برای شروع بیماری آلزایمر شناسایی می شود. 
    ادامه مطلب
   • آلزایمر یک بیماری خاموش به حساب می آید. علائم اولیه و آغاز این بیماری باید جدی گرفته شود. علائمی که عموما به سادگی از کنارش عبور می کنیم نشان دهنده بیماری بسیار سختی است که آلزایمر نام دارد.
    ادامه مطلب
   • نظرات (0)

        بد           خوب