درمان آلزایمر + روش های ساده برای رهایی از آلزایمر

امتیاز : از 0 نظر

درمان آلزایمر را جدی بگیرید. یکی از بیماری های شایع در دوران کهنسالی و میانسالی آلزایمر است. آلزایمر یا فراموشی مشکلی بسیار حاد و سخت است که می تواند زندگی فرد را به سمت نابودی سوق دهد. به همین علت عموماً توصیه می ‌شود تا از راهکار هایی برای پیشگیری از بروز آلزایمر در میانسالی و کهنسالی استفاده شود.
راهکار هایی برای درمان قطعی آلزایمر وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان علائم و عوارض به وجود آمده در فرد را کاهش و یا درمان کرد. سعی کنید در هر سنی که احساس کردید در حال ابتلا به این درد هستید درمان آن را جدی بگیرید در غیر این صورت خود و اطرافیانتان را دچار مشکل خواهید کرد.


آیا در معرض ابتلا به آلزایمر هستید؟

در کلیپی که در ادامه برای شما به نمایش گذاشته شده است می توانید در مورد آلزایمر، راه های پیشگیری از آن و درمان آلزایمر بیشتر بدانید:


باید گفت که درمان آلزایمر نوعی درمان خاص به حساب می آید که تاکنون طب نوین نتوانسته داروی قوی برای آلزایمر معرفی کند و عموماً طب سنتی راهکار هایی برای درمان آلزایمر ارائه می دهد.

با استفاده از مواد طبیعی می‌ توان به کاهش علائم در بیماران مبتلا به آلزایمر امیدوار بود و در نهایت و البته در صورت مداومت در مصرف مواد گیاهی و مواد طبیعی، شاهد درمان بیماری آلزایمر خواهیم بود.

بیماری آلزایمر بیماری ای نیست که درمان نشود اما روند درمان بسیار طولانی خواهد داشت و ممکن است فرد یا خانواده فرد مبتلا به آلزایمر از روند درمان آلزایمر خسته شده و آن را رها سازند.

یکی از مشکلات بیماری آلزایمر پیشروی این بیماری است. همانطور که می دانید این بیماری در ابتدای کار بسیار خفیف و غیر قابل تشخیص است اما به مرور زمان باعث از دست رفتن تدریجی حافظه در فرد شده و مغز برای ذخیره سازی اطلاعات جدید بسته می شود. در واقع این بیماری آسیب های بسیار زیادی را به مغز وارد می نماید و در طول زمان پیشرفت های به وجود آمده در بیماری آلزایمر کارایی مغز را به شدت کاهش می دهد.


درمان آلزایمر


بیماری آلزایمر چگونه زندگی فرد را تحت شعاع قرار می دهد؟

افراد در مراحل ابتدایی این بیماری بسیاری از توانایی های خود را در انجام کارهای روزمره خود از دست می دهند. البته ممکن است در بسیاری از افراد این اتفاق در مراحل پیشرفته بیماری به وقوع بپیوندد؛ اما در هر صورت اتفاقی است که برای اکثر افراد مبتلا به آلزایمر دیر یا زود اتفاق می افتد.

بیماری آلزایمر به عنوان یک بیماری برای افراد بالای ۶۰ سال به حساب می آید اما درست است که این بیماری در سنین بالای ۶۰ سال اتفاق می ‌افتد منتها باید از سال ‌ها قبل و در دوران جوانی برای پیشگیری از این بیماری اقداماتی انجام شود. در صورتی که اقدامات پیشگیرانه برای آلزایمر اتخاذ شود هیچگاه نیاز به درمان آلزایمر در افراد مسن وجود نخواهد داشت و فرد هیچگاه به این بیماری مبتلا نخواهد شد حتی در سن سالمندی و پیری!

ناگفته نماند که هنوز دلیل خاص و مشخصی که طب و پزشکی نوین آن را تایید کرده باشد برای بروز بیماری آلزایمر به دست نیامده است؛ اما آنچه که مشخص است این بیماری در بسیاری از افراد که در سابقه خانواده آنها نیز افراد مبتلا به آلزایمر وجود داشته اند بیشتر اتفاق می افتد.

همچنین بیماری آلزایمر در بانوان نمود بیشتری پیدا می کند و بانوان بیشتر از آقایان در معرض بیماری آلزایمر قرار دارند. در واقع برای افرادی که بالای ۶۰ تا ۶۵ سال سن دارند باید برخی آزمایش ها و تست ها صورت پذیرد تا در صورت داشتن علائم اولیه آلزایمر از پیشرفت آن به سرعت جلوگیری شود. در صورتی که آلزایمر پیشرفت خود را تا حدی انجام دهد درمان آلزایمر به سختی انجام می شود.

 • اثر آلزایمر بر شنوایی فرد مبتلا

علائم و نشانه های ابتلا به بیماری آلزایمر متعدد و متفاوت هستند. از علائم اولیه این بیماری می ‌توان به کاهش شنوایی اشاره کرد. عموما افرادی که مبتلا به بیماری آلزایمر هستند در ابتدای امر مشکلاتی در شنوایی آنها ایجاد می شود به این علت که شنوایی رابطه بسیار مستقیمی با حافظه و مغز دارد.


 • رابطه آلزایمر با اثر انگشت چیست؟

 ایجاد اثر انگشت به صورت غیر طبیعی نیز یکی از علائم آلزایمر است. در واقع این نوع بیماری بر روی اثر انگشت فرد تاثیرات مخربی می گذارد. این تاثیرات عموما پس از درمان آلزایمر نیز مرتفع نشده و همچنان باقی می ماند. یکی از دلایل تاکید پیشگیری از آلزایمر، اثرات برگشت ناپذیر آلزایمر پس از درمان است. 


درمان آلزایمر

 • آلزایمر چه حس هایی را دچار اختلال می کند؟

ناگفته نماند که حس بویایی و حس بینایی نیز در بسیاری از بیماران مبتلا به آلزایمر و در اوایل بروز بیماری دچار اختلال می شود. اختلال ممکن است بسیار زیاد و در برخی موارد بسیار ناچیز باشد اما به مرور زمان امکان پیشرفت این علائم بسیار زیاد و محتمل است در آلزایمر شدید بیشتر این حس ها دچار اختلال می شود.


 • چرا فرد ابتلا به آلزایمر افسردگی می گیرد؟

از دیگر علائم اولیه ابتلا به بیماری آلزایمر افسردگی است. گفته می‌شود در حدود ۵۰ درصد از بیماران مبتلا به آلزایمر قبل از اینکه حافظه خود را از دست بدهند، دچار افسردگی می ‌شوند. 

پس از اینکه بیماری آلزایمر پیشرفت کند مشکلات بسیار حادتر از آنچه که گفته شد نمایان می ‌شود. فرد در تصمیم گیری دچار مشکل خواهد بود. روزهای هفته ماه و ساعت را تشخیص نمی دهد و مکان هایی که قبلا با آنها به خوبی آشنا بوده را فراموش کرده و ممکن است در خیابان و یا شهر و محله خود گم شود.


درمان آلزایمر

 • آیا یادگیری در بیماری آلزایمر کاهش می یابد؟

فرد در مراحل پیشرفته بیماری آلزایمر در یادگیری و یا به یاد آوردن اطلاعات قدیمی دچار مشکل می‌ شود. همچنین ممکن است نتواند لغات جدید را تلفظ نمایند. البته مشکلات بسیار دیگری نیز برای بسیاری از افراد در مراحل پیشرفته تر بیماری آلزایمر ایجاد می‌شود که ممکن است در برخی وجود داشته و در برخی دیگر ایجاد نشود.

با جدی گرفتن علائم بیماری آلزایمر می توان خیلی سریع روند درمان کامل آلزایمر را آغاز کرده و از مشکلاتی که ممکن است در آینده به وجود آید پیشگیری کرد. در صورتی که درمان آلزایمر خیلی زود آغاز شود احتمال موفقیت و غلبه بر این بیماری بسیار زیاد خواهد بود. یکی از نکاتی که باید در راستای جلوگیری از آلزایمر به آن توجه کنید، مراقبت از مغزتان است! بهتر است از همین حالا مراقبت ها را آغاز کنید تا در سنین بالا دچار این عارضه نشوید.


فایل صوتی

 • پادکست درمان آلزایمر

  درمان آلزایمر

 • در این پادکست می خواهیم در مورد آلزایمر صحبت کنیم که از جمله هولناک ترین بیماری ها است که ممکن است از سن میانسالی به سراغ ما آید. علت به وجود آمدن آلزایمر می تواند سردی مغز باشد. برای درمان آلزایمر با ما همراه باشید....

6 توصیه موثر و کارساز برای پیشگیری و درمان آلزایمر

در این راستا توصیه هایی برای شما داریم پس با ما همراه باشید تا نیازی به درمان آلزایمر وجود نداشته باشد.

 • سالم زندگی کردن، کلید مراقبت از مغز برای آسیب هایی همچون آلزایمر است. 

برای اینکه در آینده دچار بیماری فراموشی نشوید از حالا اقدام کنید و با این طرز فکر که آلزایمر بیماری افراد سالخورده است خود را فریب ندهید. سبک زندگی امروز شما ارتباط مستقیمی با وضعیت آینده تان دارد. مواد مخدر، دارو هایی با عوارض بالا، چاقی و کلسترول بالا و البته ورزش نکردن احتمال ابتلا به آلزایمر به مرور زمان افزایش می یابد که در این صورت ممکن است راهی برای درمان آلزایمر پیدا نکنید.

 • مراقبت از مغز را از سنین جوانی آغاز کنید.

با این فکر که برای جلوگیری از ابتلا به بیماری آلزایمر هنوز وقت زیادی دارید؛مراقبت از مغز را فراموش نکنید زیرا برخی متخصصان اعصاب به این نکته دست یافته اند که اولین نشانه های آلزایمر و کاهش عملکرد سیستم عصبی در سنین 30 سالگی پدیدار می شوند و در 40 سالگی تخریب های سلول های مغز آغاز می شوند. بنابراین با رعایت نکات لازم و تغییر سبک زندگی از بروز این بیماری پیشگیری کنید.


درمان آلزایمر

 • عضلات مغزتان به ورزش نیاز دارند.

راهکار هایی به شما پیشنهاد می دهیم تا از زوال مغز و بروز بیماری آلزایمر جلوگیری کرده تا در آینده نیازی به درمان آلزایمر خود نداشته باشید.

روزانه 15 دقیقه از وقت خود را به پیاده روی با سرعت بالا اختصاص دهید، پس از گذشت مدت زمات 5 دقیقه از پیاده رویتان، سرعتتان را بیشتر کرده و از همراهانتان بخواهید کلماتی همچون عضله، تعریق، خسته، تمرین کردن، تردمیل، دونده، سرعت، ریه ها، لاغر تر، پایان، آسیب دیدن، ضربان قلب، استراحت و.. را برایتان تکرار کنند؛ پس  از اتمام پیاده روی تمام لغاتی که برایتان گفته شد را به خاطر بسپارید.


درمان آلزایمر

 • برای جلوگیری از آلزایمر ماهیچه های مغز را حرکت دهید.

بی شک هر چقدر که بدن سالم تری داشته باشید، سلامت مغز شما افزایش یافته و کمتر دچار بیماری های مختلفی می شوید. اما یک راه دیگر که مغز شما را بیمه می کند، ورزش دادن ماهیچه های مغز است! اما چگونه؟ از مغزتان کار بکشید؛ هرچقدر که مغز را بیشتر درگیر کنید کمتر به بیماری هایی همچون آلزایمر گرفتار خواهید شد. نقاشی بکشید، جدول حل کنید، مطالعه داشته باشید و بازی های ذهنی انجام دهید؛ این کار ها به سلامت مغز و تحریک ماهیچه های آن کمک زیادی می کند.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است از این رو بهتر است اعمال پیشگیرانه را به کار ببرید تا در آینده نیازی به درمان آلزایمر نداشته باشید.

 • سلامت قلب رابطه مستقیمی با سلامت مغزتان دارد.

درمان آلزایمر امروزه به یکی از رویا های افراد بدل شده است اما چرا باید زمانی که به این بیماری مبتلا می شویم به فکر می افتیم؟ اگر از سنین پایین تر اقدام به پیشگیری کنیم، در آینده درمان آلزایمر یکی از دغدغه های بزرگ زندگیمان نخواهد بود. در این رابطه باید بدانید که سالم بودن قلب چگونه بر سلامت مغز و پیشگیری از آلزایمر تاثیر گذار خواهد بود.

قلب عضله ای است که خون سالم را به تمام اجزا بدن می رساند، و کار انتقال اکسیژن به بافت های مختلف بدن را بر عهده دارد. قطع به یقین، اگر اختلالی در عملکرد قلب رخ دهد، اکسیژن و خون کافی به مغز نرسیده و اختلالاتی از قبیل آلزایمر و مشکلات ذهنی را در پی خواهد داشت. افرادی که دچار دیابت و چاقی هستند باید بیشتر از دیگران مراقب سلامت قلبشان باشند چرا که آلزایمر زودتر از بقیه به سراغشان خواهد آمد و شاید بعد ها نتوانند به راحتی روند درمان آلزایمر را طی کنند. تحرک کافی، مصرف مایعات زیاد و البته دوری از دخانیات شما را در این راستا یاری می رساند.

 • هشدار های لثه ای را جدی بگیرید.

بسیاری از افراد با مشاهده خونریزی در لثه ها بی تفاوت از این مساله عبور می کنند اما نمی دانند این عارضه ممکن است سر آغازی برای ابتلا به بیماری آلزایمر باشد و نوعی هشدار دهنده محسوب شود. سلامت لثه ها در گرو سلامت قلب است و زمانی که سلامت قلب تضمین نشود امکان ابتلا به آلزایمر افزایش پیدا می کند. پس اگر مشکلات دهان و دندان در شما پدیدار شده است به سرعت اقدامات لازم را برای درمان خود انجام دهید.

چگونه می توانید به سادگی از پیری مغزتان جلوگیری کنید؟

 • با قدرت دست بدهید: با قدرت دست دادن نه تنها نشانه قدرت شماست بلکه حاکی از آن دارد که خطر ابتلا به آلزایمر در آینده شما را تهدید نخواهد کرد. برای سنجیدن قدرت دست هایتان می توانید از یک دمبل کمک گرفته و با آن شروع به ورزش دادن دست هایتان کنید. اگر قادر به طی کردن مسیر 25 متری با این دمبل ها نبودید یعنی باید تمرینات قدرتی را در پیش بگیرید. 
 • درمان آلزایمر

 • از شوک دادن به مغزتان غافل نشوید: بی شک سورپرایز شدن یکی از تجربه هایی است که به صورت آنی فرد را در شوک فرو خواهد برد. برخی سورپرایز شدن را دوست دارند و برخی خیر، اما باید بگوییم که اکثر افراد از سورپرایز شدن لذت می برند، این مساله می تواند تا حد زیادی مانع از تخریب پروتئین های خاص در مغز باشد که بی شک خطر ابتلا به آلزایمر را در فرد کاهش می دهد. به چالش کشیدن مغز هم راه کار دیگری است که با کمک گرفتن از جدول سودوکو و دیگر بازی های ذهنی امکان پذیر خواهد بود.
 • مصرف سبزیجات را فراموش نکنید: خوردن سبزیجاتی که حاوی مقادیر زیادی فولات و ویتامین ب هستند به تقویت مغز کمک کرده و خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد. دیگر مواد غذایی همچون ماهی، قهوه و زردچوبه نیز سرشار از مواد مغذی هستند که شما را در این امر یاری رسانده تا در آینده نیازی به درمان آلزایمر نداشته باشید.

درمان آلزایمر


7 مرحله بیماری آلزایمر تا زوال شدید

 • مرحله اول؛ بدون اختلال: این مرحله را مرحله آغازین گویند و در آن بیماری آلزایمر قابل تشخیص نخواهد بود.
 • مرحله دوم؛ زوال بسیار خفیف: در این مرحله فراموشی در حد بسیار خفیف نمایان می شود و ممکن است فرد چیز های کوچک را به فراموشی بسپارد. البته لازم به ذکر است که کاهش حافظه در اثر افزایش سن ارتباطی با آلزایمر ندارد و نباید این دو را با هم اشتباه بگیرید.
 • مرحله سوم؛ زوال خفیف: فرد در این مرحله با مشکلاتی بیشتر از مرحله قبلی روبرو خواهد شد که از جمله آن ها گم کردن لغات در حین صحبت کردن، عدم به خاطر آوردن نام افراد جدید، عدم توانایی در برنامه ریزی است. افرادی که در این مرحله قرار دارند وسایل شخصی خود را به کرات گم می کنند.
 • مرحله چهارم؛ زوال متوسط: علائم بیماری آلزایمر در این مرحله کاملا مشاهده می شود. مشکلاتی که در مرحله چهارم گریبان گیر افراد می شود شامل موارد زیر است:

- مشکل داشتن در انجام محاسبات ساده
- به خاطر نیاوردن خاطرات شخصی
- بروز اختلال در حافظه کوتاه مدت

 • مرحله پنجم؛ زوال نسبتاً شدی: در این مرحله زوال نسبتا شدید است و فرد برای انجام کار های روزمره به کمک احتیاج دارد موارد زیر از جمله تجربیاتی است که بیماران با آن مواجه خواهند بود. 

به خاطر داشته باشید که کنترل و درمان آلزایمر چندان دور از ذهن نیست پس نا امید نشوید و در ادامه با ما همراه باشید.

علائمی که در مرحله چهارم بروز می دهند شامل موارد زیر است:

- سردرگمی و گیجی شدید

- به خاطر نیاوردن مسائل جزئی حتی شماره تلفن


درمان آلزایمر


- عدم توانایی در پوشیدن لباس و....

 • مرحله ششم؛ زوال شدید

در این مرحله بیمار به مراقب بیشتری نیاز داشته و باید تحت مراقب های حرفه ای قرار گیرد.

 • مرحله هفتم؛ زوال بسیار شدید

آخرین مرحله آلزایمر زوال شدید است. در این مرحله با یک بیمار لاعلاج روبرو هستیم که چند قدمی با مرگ فاصله دارد. در این مرحله بیمار توانایی خود را برای واکنش به محرک های محیطی از دست می دهد. اما سوالی که ذهن همه اشخاص را به خود درگیر می کند این است که آیا درمان آلزایمر امکان پذیر است؟ چه راهکار طبیعی و بدون عوارضی برای درمان آلزایمر وجود دارد؟


درمان آلزایمر


سازمان غذا و داروی آمریکا، دو نوع دارو را که شامل مهار کننده های کولین استراز و ممانتین هستند، برای درمان آلزایمر در سالمندان یا جوانان، تایید کرده است. این داروها می توانند علائم شناختی ناشی از بیماری، مانند از دست دادن حافظه، پریشانی و مشکلات موجود در زمینه تفکر و منطق را کاهش داده و درمان کنند. 

با پیشرفت بیماری آلزایمر، سلول های مغزی می میرند و اتصالات بین آنها از دست می رود. این موضوع، علائم شناختی این عارضه را بدتر و بدتر می کند. با اینکه تاکنون درمان کامل آلزایمر یافت نشده و روش ها و داروهای شایع، نمی توانند جلوی آسیب آلزایمر به سلول های مغزی را بگیرند، اما کاهش یا تثبیت علائم ناشی از این بیماری برای مدت زمان محدود، امکان پذیر است. این کار با اثرگذاری یک داروی قوی برای آلزایمر، که در رساندن پیام های میان سلول های عصبی مغز دخالت می کنند، صورت می گیرد. گاهی اوقات پزشکان، هر دو نوع داروی گفته شده را با هم، برای درمان آلزایمر تجویز می کنند. 
امنیت دارو های استفاده شده برای درمان آلزایمر

اولین و مهم ترین نکته ای که برای مصرف هرگونه دارو برای درمان آلزایمر باید در نظر داشته باشید، این است که پزشک متخصص باید از تمامی داروهایی که تاکنون توسط شما یا فرد بیمار مد نظرتان استفاده شده است، خبر داشته باشد. اهمیت این موضوع به دلیل احتمال تداخل دارو های خاصی با یکدیگر و بروز عوارض جانبی در بیمار است. 

درمان آلزایمر در سطوح اولیه تا متوسط بیماری

تمامی تجویزات دارویی که تاکنون برای درمان آلزایمر و علائم آن در سطوح اولیه تا متوسط به اثبات رسیده اند، در دسته ای از دارو ها به نام مهار کننده های کولین استراز قرار می گیرند. این گونه دارو ها برای درمان آلزایمر در افراد مسن و گروه های سنی دیگر و مهار علائم این بیماری که مرتبط با حافظه، تفکر، زبان، قضاوت و دیگر فرایند های فکری و استدلالی می باشد، استفاده می شوند. به علاوه، مهار کننده های کولین استراز:

• مانع از کار افتادن استیل کولین می شوند که یک پیام رسان شیمیایی مهم برای یادگیری و سپردن به حافظه است. این دارو ها، با نگه داشتن استیل کولین در سطح بالا، از ارتباطات میان سلول های عصبی پشتیبانی می کنند. 

• بدتر شدن علائم آلزایمر را به تاخیر انداخته یا روند آن را آهسته می کنند. البته اثربخشی این داروها بر روی افراد مختلف با هم تفاوت دارد. 

• افراد مختلف به خوبی این دسته از دارو ها را تحمل می کنند. در صورت بروز عوارض جانبی، این مشکلات شامل تهوع، استفراغ، کاهش اشتها و تکرر مدفوع هستند. 

چه داروهایی اصولا برای درمان آلزایمر در سالمندان تجویز می شود؟

سه داروی مهار کننده کولین استراز، برای درمان آلزایمر در سالمندان و افراد مبتلا در سنین دیگر، به صورت رایج تجویز می شوند:

• دونپزیل

• ریواستیگمین

• گالانتامین

درمان آلزایمر


داروی قوی برای درمان آلزایمر در سطوح متوسط تا شدید 

ممانتین و ترکیب این دارو با دونپزل، توسط سازمان غذا و دارو برای درمان آلزایمر شدید و آلزایمر متوسط، مورد تایید قرار گرفته اند. ممانتین برای درمان آلزایمر در افراد مسن و جوانان و بهبود حافظه، توجه، منطق، زبان و توانایی انجام وظایف ساده در آنها، تجویز می شود. این دارو ممکن است به تنهایی و یا همراه با دیگر دارو ها برای درمان آلزایمر استفاده شود. شواهدی وجود دارند که نشان می دهند افراد مبتلا به آلزایمر شدید و متوسط، که از مهار کننده های کولین استراز استفاده می کنند، احتمالا از گرفتن ممانتین هم بهره خواهند برد. همچنین دارویی که از ترکیب ممانتین و مهار کننده های کولین استراز برای درمان آلزایمر درست شده نیز موجود است. 

جدید ترین روش درمان آلزایمر

دارو های تازه ای که به تازگی مورد مطالعه قرار گرفته اند، ممکن است قادر باشند که بیماری آلزایمر را پیش از بروز علائم شدید آن، درمان کنند. محققان مشغول کار بر روی دو تحقیق هستند که در آنها، افرادی که ریسک بروز بیماری آلزایمر در آنها بالاست، پیش از بروز علائم این عارضه، تحت درمان قرار می گیرند. این دارو های جدید، ژن APOE4  را هدف قرار می دهند. متخصصان باور دارند که این ژن، یکی از عوامل اساسی ایجاد کننده بیماری آلزایمر است. به این دلیل که درمان کامل آلزایمر در سطوح متوسط تا شدید به طور قطعی امکان پذیر نیست، دانشمندان به دنبال راهی هستند که با این بیماری مغزی، پیش از بروز علائم آن مقابله کنند. محققان در تلاش هستند تا میزان اثربخشی دو نوع داروی مهار کننده آلزایمر را بر روی افرادی که در سنین 60 تا 75 سال بوده و حامل ژن APOE4  هستند، تست کنند. 

از سوی دیگر، در پروژه ای که توسط محققان دانشگاه کمبریج و سوئد در حال انجام است، یک فرمول دارویی تازه برای درمان آلزایمر و هدف گیری ذرات سمی موجود در مغز، که مسبب بیماری هستند، مورد مطالعه قرار گرفته است. اگر این پروژه پیشرفت مثبتی داشته باشد، تست های بالینی بر روی این دارو، که از جدیدترین روش درمان آلزایمر به شمار می رود، در سال 2020 قابل انجام خواهد بود و این یک قدم مهم برای درمان آلزایمر در سالمندان محسوب می شود. 


درمان آلزایمر


مقابله با علائم آلزایمر با ایجاد یک محیط امن 

تطبیق محیط زندگی با نیاز های فرد مبتلا، یک بخش مهم از هر رویکردی برای درمان آلزایمر به شمار می رود. در پیش بردن روند درمان آلزایمر در سالمندان و دیگر گروه های سنی، برقراری و تقویت عادت های روتین و به حداقل رساندن وظایفی که به حافظه نیاز دارند، می توانند زندگی را بسیار ساده تر کنند. شما می توانید قدم های زیر را برای حفاظت از شخص مبتلا و مراقبت از عملکرد های او بردارید:

 • کلید ها، کیف پول، گوشی های موبایل و دیگر موارد مهم را در یک جای مشخص نگهداری کنید تا گم نشوند. 
 • دارو ها را در یک مکان امن قرار دهید. از یک چک لیست روزانه برای پیگیری دوز دارو های مصرفی استفاده کنید. 
 • موارد مالی را طوری برنامه ریزی کنید که از یک روند پرداخت و ذخیره خودکار پیروی کنند. 
 • گوشی موبایل شخص مبتلا به آلزایمر را مجهز به قابلیت مکان یابی کنید تا در هر لحظه امکان پیدا کردن شخص بیمار را داشته باشید. تمامی شماره های مهم را بر روی گوشی موبایل فرد مبتلا به آلزایمر ذخیره نمایید. 
 • تا حد امکان مطمئن شوید که قرار ملاقات های مهم، همیشه در یک روز و یک ساعت برگزار می شوند. 
 • از یک تقویم یا تخته وایت برد برای پیگیری کار های روزانه استفاده کرده و عادت کنید که موارد تکمیل شده را تیک بزنید. 
 • اسباب اضافی و وسایل زائد را از خانه خارج کنید. 
 • نرده های محکمی را در کنار پله ها و درون حمام نصب کنید. 
 • مطمئن شوید که کفش ها و دمپایی های موجود در خانه به قدر کافی راحت و محکم هستند. 
 • تعداد آینه ها را به حداقل برسانید. افراد مبتلا به آلزایمر ممکن است تصاویر گیج کننده یا ترسناکی را در آینه ببینند. 
 • همیشه چک کنید که فرد مبتلا به آلزایمر کارت شناسایی به همراه داشته باشد یا گردن بند مخصوص را انداخته باشد. 


درمان کامل آلزایمر

تاثیر ژل رویال بر درمان آلزایمر

ژل رویال مهم ترین فرآورده زنبور عسل و تنها غذای ملکه است که خواص بی شماری دارد. یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده ژل رویال استیل کولین است؛ این ماده که به نوعی اولین انتقال دهنده عصبی است برای تقویت حافظه است و مسئولیت انتقال پیام های عصبی میان سلول ها را بر عهده دارد که در نتیجه عملکرد مغز را بهبود بخشیده و به تقویت و البته درمان آلزایمر کمک شایانی می کند.


درمان آلزایمر


اگرچه بسیاری از اهالی طب اذعان دارند که درمان آلزایمر امکان پذیر نیست، اما ژل رویال به این باور ها پشت کرده و خواص زیادی در این راستا به بیماران عرضه داشته است.

اگر بخواهیم دلایل بروز آلزایمر را از لحاظ پاتولوژی بررسی کنیم باید بگوییم که علت بروز این عارضه، حضور دسته ای از سلول های عصبی مرده و در حال مرگ هستند که فیبر ها و بافت مغز را درگیر کرده و سبب ایجاد اختلال در خطوط ارتباطی در مغز می شوند که سبب می شوند استیل کولین موجود در مغز از بین برود. این امر موجب اختلال در گفتار، ایجاد اضطراب و تحریک پذیری در فرد می شود. در درمان های سنتی و باستانی در جهت درمان آلزایمر در درجه اول به دنبال افزایش سطح استیل کولین در مغز بیماران مبتلا به آلزایمر هستند. برای درمان آلزایمر با ژل رویال به طور طبیعی می توان این ماده را در بافت های عصبی مغز افزایش داده و بر خلاف دارو های شیمیایی هیچ گونه عوارضی را در پی نخواهد داشت.


درمان آلزایمر


درمان آلزایمر به کمک بره موم

بره موم یکی دیگر از محصولات زنبور عسل است که اکثر افراد به خواص بیشمار آن واقف هستند. یکی از خواص بره موم در زمینه بیماری فراموشی و البته درمان آلزایمر است. این ماده سلول های آسیب دیده و ضعیف شده مغز را ترمیم نموده و به تقویت آن ها می پردازد. خاصیت آنتی اکسیدانی بره موم، سیستم عصبی مغز و رشته های انتقال دهنده پیغام ها را تقویت می کند که در این صورت حافظه افراد، روال عادی را طی کرده و کمتر دچار آسیب می شوند.

مصرف روزانه مقداری عسل بره موم یا کپسول بره موم البته با مشورت پزشک، می تواند شما را در مقابل این بیماری ایمن کند و در افراد مبتلا موجب درمان آلزایمر می گردد. تاثیر بره موم در درمان آلزایمر فوق العاده است. 


درمان آلزایمر


گرده گل و درمان آلزایمر

گرده گل فرآورده دیگری است که توسط زنبور عسل تولید شده و غذای زنبور های جوان است که البته یکی از کامل ترین خوراکی های طبیعی به شمار می رود. این ماده از آن جهت کامل ترین خوراکی طبیعی محسوب می شود که سرشار از مواد مغذی است که بدن انسان به آن احتیاج دارد. گرده گل حاوی مقادیر زیادی پروتئین، اسید آمینه های آزاد و ویتامین های بی شماریست که همه برای سلامت بدن ضرورت دارند و موجب تقویت سیستم عصبی می گردند. گرده گل را می توان بلافاصله پس از جمع آوری مصرف نمود و از خواص آن بهره برد. 

گرده گل به عنوان دارویی موثر دامنه وسیعی از بیماری ها را درمان می کند؛ یکی از این بیماری ها آلزیمر است که امروزه افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند. گرده گل برای درمان آلزایمر می تواند به کمکتان بیاید و راهکاری موثر باشد. برای بهره بردن از خواص گرده گل در راستای درمان آلزایمر بهتر است این فرآورده زنبوری را با مواد غذای دیگر مانند سالاد و انواع غذا ها میل کنید.

با تداوم استفاده در طولانی مدت البته تحت نظر پزشک می توانید از بروز این عارضه جلوگیری کرده و در نهایت اگر به بیماری فراموشی مبتلا هستید می توانید بر آن غلبه کنید. تنها راه اثربخشی این دارو های طبیعی، صبوری و استفاده طولانی مدت می باشد؛ در این صورت است که می توانید بدون عارضه و در سلامت کامل به درمان آلزایمر بپردازید.


درمان آلزایمر

محصولات مرتبط

عسل آویشن 500گرمی

عسل آویشن 500گرمی

قیمت :535,000 ریال
عسل ریحان 500گرمی

عسل ریحان 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
گرده گل 100

گرده گل 100گرمی

قیمت :240,000 ریال
عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :385,000 ریال

مقالات مرتبط

 • آغاز بیماری آلزایمر نشانه هایی دارد اما متاسفانه جدی گرفته نمی شود. این نشانه ها به عنوان نشانه هایی برای شروع بیماری آلزایمر شناسایی می شود. 
  ادامه مطلب
 • آلزایمر یک بیماری خاموش به حساب می آید. علائم اولیه و آغاز این بیماری باید جدی گرفته شود. علائمی که عموما به سادگی از کنارش عبور می کنیم نشان دهنده بیماری بسیار سختی است که آلزایمر نام دارد.
  ادامه مطلب
 • نظرات (0)

      بد           خوب