درمان آلزایمر + روش های ساده برای رهایی از آلزایمر

امتیاز : 4.7 از 10 نظر

درمان آلزایمر را جدی بگیرید. یکی از بیماری های شایع در دوران کهنسالی و میانسالی آلزایمر است. آلزایمر یا فراموشی مشکلی بسیار حاد و سخت است که می تواند زندگی فرد را به سمت نابودی سوق دهد. به همین علت عموماً توصیه می ‌شود تا از راهکار هایی برای پیشگیری از بروز آلزایمر در میانسالی و کهنسالی استفاده شود.

راهکار هایی برای درمان کامل آلزایمر وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان علائم و عوارض به وجود آمده در فرد را کاهش و یا درمان کرد. سعی کنید در هر سنی که احساس کردید در حال ابتلا به این درد هستید درمان آن را جدی بگیرید در غیر این صورت خود و اطرافیانتان را دچار مشکل خواهید کرد.

آیا در معرض ابتلا به آلزایمر هستید؟

در کلیپی که در ادامه برای شما به نمایش گذاشته شده است می توانید در مورد آلزایمر، راه های پیشگیری از آن و درمان آلزایمر بیشتر بدانید:


باید گفت که درمان آلزایمر نوعی درمان خاص به حساب می آید که تاکنون طب نوین نتوانسته داروی قوی برای آلزایمر معرفی کند و عموماً طب سنتی راهکار هایی برای درمان آلزایمر ارائه می دهد.

با استفاده از مواد طبیعی می‌ توان به کاهش علائم در بیماران مبتلا به آلزایمر امیدوار بود و در نهایت و البته در صورت مداومت در مصرف مواد گیاهی و مواد طبیعی، شاهد درمان بیماری آلزایمر خواهیم بود.

یکی از مشکلات بیماری آلزایمر پیشروی این بیماری است. همانطور که می دانید این بیماری در ابتدای کار بسیار خفیف و غیر قابل تشخیص است اما به مرور زمان باعث از دست رفتن تدریجی حافظه در فرد شده و مغز برای ذخیره سازی اطلاعات جدید بسته می شود. در واقع این بیماری آسیب های بسیار زیادی را به مغز وارد می نماید و در طول زمان پیشرفت های به وجود آمده در بیماری آلزایمر کارایی مغز را به شدت کاهش می دهد.


درمان آلزایمر


بیماری آلزایمر چگونه زندگی فرد را تحت شعاع قرار می دهد؟

افراد در مراحل ابتدایی این بیماری بسیاری از توانایی های خود را در انجام کارهای روزمره خود از دست می دهند. البته ممکن است در بسیاری از افراد این اتفاق در مراحل پیشرفته بیماری به وقوع بپیوندد؛ اما در هر صورت اتفاقی است که برای اکثر افراد مبتلا به آلزایمر دیر یا زود اتفاق می افتد.

بیماری آلزایمر به عنوان یک بیماری برای افراد بالای ۶۰ سال به حساب می آید اما درست است که این بیماری در سنین بالای ۶۰ سال اتفاق می ‌افتد منتها باید از سال ‌ها قبل و در دوران جوانی برای پیشگیری از این بیماری اقداماتی انجام شود. در صورتی که اقدامات پیشگیرانه برای آلزایمر اتخاذ شود هیچگاه نیاز به درمان آلزایمر در افراد مسن وجود نخواهد داشت و فرد هیچگاه به این بیماری مبتلا نخواهد شد حتی در سن سالمندی و پیری!

ناگفته نماند که هنوز دلیل خاص و مشخصی که طب و پزشکی نوین آن را تایید کرده باشد برای بروز بیماری آلزایمر به دست نیامده است؛ اما آنچه که مشخص است این بیماری در بسیاری از افراد که در سابقه خانواده آنها نیز افراد مبتلا به آلزایمر وجود داشته اند بیشتر اتفاق می افتد.

همچنین بیماری آلزایمر در بانوان نمود بیشتری پیدا می کند و بانوان بیشتر از آقایان در معرض بیماری آلزایمر قرار دارند. در واقع برای افرادی که بالای ۶۰ تا ۶۵ سال سن دارند باید برخی آزمایش ها و تست ها صورت پذیرد تا در صورت داشتن علائم اولیه آلزایمر از پیشرفت آن به سرعت جلوگیری شود. در صورتی که آلزایمر پیشرفت خود را تا حدی انجام دهد درمان آلزایمر به سختی انجام می شود.


 • اثر آلزایمر بر شنوایی فرد مبتلا

علائم و نشانه های ابتلا به بیماری آلزایمر متعدد و متفاوت هستند. از علائم اولیه این بیماری می ‌توان به کاهش شنوایی اشاره کرد. عموما افرادی که مبتلا به بیماری آلزایمر هستند در ابتدای امر مشکلاتی در شنوایی آنها ایجاد می شود به این علت که شنوایی رابطه بسیار مستقیمی با حافظه و مغز دارد.


 • رابطه آلزایمر با اثر انگشت چیست؟

 ایجاد اثر انگشت به صورت غیر طبیعی نیز یکی از علائم آلزایمر است. در واقع این نوع بیماری بر روی اثر انگشت فرد تاثیرات مخربی می گذارد. این تاثیرات عموما پس از درمان آلزایمر نیز مرتفع نشده و همچنان باقی می ماند. یکی از دلایل تاکید پیشگیری از آلزایمر، اثرات برگشت ناپذیر آلزایمر پس از درمان است. 


درمان آلزایمر

 • آلزایمر کدام حواس بدن را دچار اختلال می کند؟

ناگفته نماند که حس بویایی و حس بینایی نیز در بسیاری از بیماران مبتلا به آلزایمر و در اوایل بروز بیماری دچار اختلال می شود. اختلال ممکن است بسیار زیاد و در برخی موارد بسیار ناچیز باشد اما به مرور زمان امکان پیشرفت این علائم بسیار زیاد و محتمل است در آلزایمر شدید بیشتر این حس ها دچار اختلال می شود.


 • چرا فرد ابتلا به آلزایمر افسردگی می گیرد؟

از دیگر علائم اولیه ابتلا به بیماری آلزایمر افسردگی است. گفته می‌شود در حدود ۵۰ درصد از بیماران مبتلا به آلزایمر قبل از اینکه حافظه خود را از دست بدهند، دچار افسردگی می ‌شوند. 

پس از اینکه بیماری آلزایمر پیشرفت کند مشکلات بسیار حادتر از آنچه که گفته شد نمایان می ‌شود. فرد در تصمیم گیری دچار مشکل خواهد بود. روزهای هفته ماه و ساعت را تشخیص نمی دهد و مکان هایی که قبلا با آنها به خوبی آشنا بوده را فراموش کرده و ممکن است در خیابان و یا شهر و محله خود گم شود.


درمان آلزایمر

 • آیا یادگیری در بیماری آلزایمر کاهش می یابد؟

فرد در مراحل پیشرفته بیماری آلزایمر در یادگیری و یا به یاد آوردن اطلاعات قدیمی دچار مشکل می‌ شود. همچنین ممکن است نتواند لغات جدید را تلفظ نمایند. البته مشکلات بسیار دیگری نیز برای بسیاری از افراد در مراحل پیشرفته تر بیماری آلزایمر ایجاد می‌شود که ممکن است در برخی وجود داشته و در برخی دیگر ایجاد نشود.

با جدی گرفتن علائم بیماری آلزایمر می توان خیلی سریع روند درمان کامل آلزایمر را آغاز کرده و از مشکلاتی که ممکن است در آینده به وجود آید پیشگیری کرد. در صورتی که درمان آلزایمر خیلی زود آغاز شود احتمال موفقیت و غلبه بر این بیماری بسیار زیاد خواهد بود. یکی از نکاتی که باید در راستای جلوگیری از آلزایمر به آن توجه کنید، مراقبت از مغزتان است! بهتر است از همین حالا مراقبت ها را آغاز کنید تا در سنین بالا دچار این عارضه نشوید.


فایل صوتی

 • پادکست درمان آلزایمر

  درمان آلزایمر

 • در این پادکست می خواهیم در مورد آلزایمر صحبت کنیم که از جمله هولناک ترین بیماری ها است که ممکن است از سن میانسالی به سراغ ما آید. علت به وجود آمدن آلزایمر می تواند سردی مغز باشد. برای درمان آلزایمر با ما همراه باشید....


6 توصیه بسیار موثر و کارساز برای پیشگیری و درمان آلزایمر :

در این راستا توصیه هایی برای شما داریم پس با ما همراه باشید تا نیازی به درمان آلزایمر وجود نداشته باشد.

 • سالم زندگی کردن، کلید مراقبت از مغز برای آسیب هایی همچون آلزایمر است. 

برای اینکه در آینده دچار بیماری فراموشی نشوید از حالا اقدام کنید و با این طرز فکر که آلزایمر بیماری افراد سالخورده است خود را فریب ندهید. سبک زندگی امروز شما ارتباط مستقیمی با وضعیت آینده تان دارد. مواد مخدر، دارو هایی با عوارض بالا، چاقی و کلسترول بالا و البته ورزش نکردن احتمال ابتلا به آلزایمر به مرور زمان افزایش می یابد که در این صورت ممکن است راهی برای درمان آلزایمر پیدا نکنید.

 • مراقبت از مغز را از سنین جوانی آغاز کنید.

با این فکر که برای جلوگیری از ابتلا به بیماری آلزایمر هنوز وقت زیادی دارید؛مراقبت از مغز را فراموش نکنید زیرا برخی متخصصان اعصاب به این نکته دست یافته اند که اولین نشانه های آلزایمر و کاهش عملکرد سیستم عصبی در سنین 30 سالگی پدیدار می شوند و در 40 سالگی تخریب های سلول های مغز آغاز می شوند. بنابراین با رعایت نکات لازم و تغییر سبک زندگی از بروز این بیماری پیشگیری کنید.


درمان آلزایمر

 • عضلات مغزتان به ورزش نیاز دارند.

راهکار هایی به شما پیشنهاد می دهیم تا از زوال مغز و بروز بیماری آلزایمر جلوگیری کرده تا در آینده نیازی به درمان آلزایمر خود نداشته باشید.

روزانه 15 دقیقه از وقت خود را به پیاده روی با سرعت بالا اختصاص دهید، پس از گذشت مدت زمات 5 دقیقه از پیاده رویتان، سرعتتان را بیشتر کرده و از همراهانتان بخواهید کلماتی همچون عضله، تعریق، خسته، تمرین کردن، تردمیل، دونده، سرعت، ریه ها، لاغر تر، پایان، آسیب دیدن، ضربان قلب، استراحت و.. را برایتان تکرار کنند؛ پس  از اتمام پیاده روی تمام لغاتی که برایتان گفته شد را به خاطر بسپارید.


درمان آلزایمر

 • برای جلوگیری از آلزایمر ماهیچه های مغز را حرکت دهید.

بی شک هر چقدر که بدن سالم تری داشته باشید، سلامت مغز شما افزایش یافته و کمتر دچار بیماری های مختلفی می شوید. اما یک راه دیگر که مغز شما را بیمه می کند، ورزش دادن ماهیچه های مغز است! اما چگونه؟ از مغزتان کار بکشید؛ هرچقدر که مغز را بیشتر درگیر کنید کمتر به بیماری هایی همچون آلزایمر گرفتار خواهید شد. نقاشی بکشید، جدول حل کنید، مطالعه داشته باشید و بازی های ذهنی انجام دهید؛ این کار ها به سلامت مغز و تحریک ماهیچه های آن کمک زیادی می کند.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است از این رو بهتر است اعمال پیشگیرانه را به کار ببرید تا در آینده نیازی به درمان آلزایمر نداشته باشید.

 • سلامت قلب رابطه مستقیمی با سلامت مغزتان دارد.

درمان آلزایمر امروزه به یکی از رویا های افراد بدل شده است اما چرا باید زمانی که به این بیماری مبتلا می شویم به فکر می افتیم؟ اگر از سنین پایین تر اقدام به پیشگیری کنیم، در آینده درمان آلزایمر یکی از دغدغه های بزرگ زندگیمان نخواهد بود. در این رابطه باید بدانید که سالم بودن قلب چگونه بر سلامت مغز و پیشگیری از آلزایمر تاثیر گذار خواهد بود.

قلب عضله ای است که خون سالم را به تمام اجزا بدن می رساند، و کار انتقال اکسیژن به بافت های مختلف بدن را بر عهده دارد. قطع به یقین، اگر اختلالی در عملکرد قلب رخ دهد، اکسیژن و خون کافی به مغز نرسیده و اختلالاتی از قبیل آلزایمر و مشکلات ذهنی را در پی خواهد داشت. افرادی که دچار دیابت و چاقی هستند باید بیشتر از دیگران مراقب سلامت قلبشان باشند چرا که آلزایمر زودتر از بقیه به سراغشان خواهد آمد و شاید بعد ها نتوانند به راحتی روند درمان آلزایمر را طی کنند. تحرک کافی، مصرف مایعات زیاد و البته دوری از دخانیات شما را در این راستا یاری می رساند.

 • هشدار های لثه ای را جدی بگیرید.

بسیاری از افراد با مشاهده خونریزی در لثه ها بی تفاوت از این مساله عبور می کنند اما نمی دانند این عارضه ممکن است سر آغازی برای ابتلا به بیماری آلزایمر باشد و نوعی هشدار دهنده محسوب شود. سلامت لثه ها در گرو سلامت قلب است و زمانی که سلامت قلب تضمین نشود امکان ابتلا به آلزایمر افزایش پیدا می کند. پس اگر مشکلات دهان و دندان در شما پدیدار شده است به سرعت اقدامات لازم را برای درمان خود انجام دهید.

چگونه می توانید به سادگی از پیری مغزتان جلوگیری کنید؟

 • با قدرت دست بدهید :

  با قدرت دست دادن نه تنها نشانه قدرت شماست بلکه حاکی از آن دارد که خطر ابتلا به آلزایمر در آینده شما را تهدید نخواهد کرد. برای سنجیدن قدرت دست هایتان می توانید از یک دمبل کمک گرفته و با آن شروع به ورزش دادن دست هایتان کنید. اگر قادر به طی کردن مسیر 25 متری با این دمبل ها نبودید یعنی باید تمرینات قدرتی را در پیش بگیرید. 
 • درمان آلزایمر

 • از شوک دادن به مغزتان غافل نشوید :

  بی شک سورپرایز شدن یکی از تجربه هایی است که به صورت آنی فرد را در شوک فرو خواهد برد. برخی سورپرایز شدن را دوست دارند و برخی خیر، اما باید بگوییم که اکثر افراد از سورپرایز شدن لذت می برند، این مساله می تواند تا حد زیادی مانع از تخریب پروتئین های خاص در مغز باشد که بی شک خطر ابتلا به آلزایمر را در فرد کاهش می دهد. به چالش کشیدن مغز هم راه کار دیگری است که با کمک گرفتن از جدول سودوکو و دیگر بازی های ذهنی امکان پذیر خواهد بود.

 • مصرف سبزیجات را فراموش نکنید :

  خوردن سبزیجاتی که حاوی مقادیر زیادی فولات و ویتامین ب هستند به تقویت مغز کمک کرده و خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش می دهد. دیگر مواد غذایی همچون ماهی، قهوه و زردچوبه نیز سرشار از مواد مغذی هستند که شما را در این امر یاری رسانده تا در آینده نیازی به درمان آلزایمر نداشته باشید.

درمان آلزایمر


7 مرحله بیماری آلزایمر تا زوال شدید

 • مرحله اول؛ بدون اختلال: این مرحله را مرحله آغازین گویند و در آن بیماری آلزایمر قابل تشخیص نخواهد بود.
 • مرحله دوم؛ زوال بسیار خفیف: در این مرحله فراموشی در حد بسیار خفیف نمایان می شود و ممکن است فرد چیز های کوچک را به فراموشی بسپارد. البته لازم به ذکر است که کاهش حافظه در اثر افزایش سن ارتباطی با آلزایمر ندارد و نباید این دو را با هم اشتباه بگیرید.
 • مرحله سوم؛ زوال خفیف: فرد در این مرحله با مشکلاتی بیشتر از مرحله قبلی روبرو خواهد شد که از جمله آن ها گم کردن لغات در حین صحبت کردن، عدم به خاطر آوردن نام افراد جدید، عدم توانایی در برنامه ریزی است. افرادی که در این مرحله قرار دارند وسایل شخصی خود را به کرات گم می کنند.
 • مرحله چهارم؛ زوال متوسط: علائم بیماری آلزایمر در این مرحله کاملا مشاهده می شود.مشکلاتی که در مرحله چهارم گریبان گیر افراد می شود شامل موارد زیر است:

- مشکل داشتن در انجام محاسبات ساده
- به خاطر نیاوردن خاطرات شخصی
- بروز اختلال در حافظه کوتاه مدت

 • مرحله پنجم؛ زوال نسبتاً شدی: در این مرحله زوال نسبتا شدید است و فرد برای انجام کار های روزمره به کمک احتیاج دارد موارد زیر از جمله تجربیاتی است که بیماران با آن مواجه خواهند بود. 

به خاطر داشته باشید که کنترل و درمان آلزایمر چندان دور از ذهن نیست پس نا امید نشوید و در ادامه با ما همراه باشید.

علائمی که در مرحله پنجم بروز می دهند شامل موارد زیر است:

- سردرگمی و گیجی شدید

- به خاطر نیاوردن مسائل جزئی حتی شماره تلفن


درمان آلزایمر


- عدم توانایی در پوشیدن لباس و....

 • مرحله ششم؛ زوال شدید

در این مرحله بیمار به مراقب بیشتری نیاز داشته و باید تحت مراقب های حرفه ای قرار گیرد.

 • مرحله هفتم؛ زوال بسیار شدید

آخرین مرحله آلزایمر زوال شدید است. در این مرحله با یک بیمار لاعلاج روبرو هستیم که چند قدمی با مرگ فاصله دارد. در این مرحله بیمار توانایی خود را برای واکنش به محرک های محیطی از دست می دهد.

اما سوالی که ذهن همه اشخاص را به خود درگیر می کند این است که آیا درمان آلزایمر امکان پذیر است؟ چه راهکار طبیعی و بدون عوارضی برای درمان آلزایمر وجود دارد؟


درمان آلزایمر

سازمان غذا و داروی آمریکا، دو نوع دارو را که شامل مهار کننده های کولین استراز و ممانتین هستند، برای درمان آلزایمر در سالمندان یا جوانان، تایید کرده است. این داروها می توانند علائم شناختی ناشی از بیماری، مانند از دست دادن حافظه، پریشانی و مشکلات موجود در زمینه تفکر و منطق را کاهش داده و درمان کنند. 

با پیشرفت بیماری آلزایمر، سلول های مغزی می میرند و اتصالات بین آنها از دست می رود. این موضوع، علائم شناختی این عارضه را بدتر و بدتر می کند. با اینکه تاکنون درمان کامل آلزایمر یافت نشده و روش ها و داروهای شایع، نمی توانند جلوی آسیب آلزایمر به سلول های مغزی را بگیرند، اما کاهش یا تثبیت علائم ناشی از این بیماری برای مدت زمان محدود، امکان پذیر است. این کار با اثرگذاری یک داروی قوی برای آلزایمر، که در رساندن پیام های میان سلول های عصبی مغز دخالت می کنند، صورت می گیرد. گاهی اوقات پزشکان، هر دو نوع داروی گفته شده را با هم، برای درمان آلزایمر تجویز می کنند. 
امنیت دارو های استفاده شده برای درمان آلزایمر

اولین و مهم ترین نکته ای که برای مصرف هرگونه دارو برای درمان آلزایمر باید در نظر داشته باشید، این است که پزشک متخصص باید از تمامی داروهایی که تاکنون توسط شما یا فرد بیمار مد نظرتان استفاده شده است، خبر داشته باشد. اهمیت این موضوع به دلیل احتمال تداخل دارو های خاصی با یکدیگر و بروز عوارض جانبی در بیمار است. 

درمان آلزایمر در سطوح اولیه تا متوسط بیماری

تمامی تجویزات دارویی که تاکنون برای درمان آلزایمر و علائم آن در سطوح اولیه تا متوسط به اثبات رسیده اند، در دسته ای از دارو ها به نام مهار کننده های کولین استراز قرار می گیرند. این گونه دارو ها برای درمان آلزایمر در افراد مسن و گروه های سنی دیگر و مهار علائم این بیماری که مرتبط با حافظه، تفکر، زبان، قضاوت و دیگر فرایند های فکری و استدلالی می باشد، استفاده می شوند. به علاوه، مهار کننده های کولین استراز:

• مانع از کار افتادن استیل کولین می شوند که یک پیام رسان شیمیایی مهم برای یادگیری و سپردن به حافظه است. این دارو ها، با نگه داشتن استیل کولین در سطح بالا، از ارتباطات میان سلول های عصبی پشتیبانی می کنند. 

• بدتر شدن علائم آلزایمر را به تاخیر انداخته یا روند آن را آهسته می کنند. البته اثربخشی این داروها بر روی افراد مختلف با هم تفاوت دارد. 

• افراد مختلف به خوبی این دسته از دارو ها را تحمل می کنند. در صورت بروز عوارض جانبی، این مشکلات شامل تهوع، استفراغ، کاهش اشتها و تکرر مدفوع هستند.

موثرترین داروهایی که برای درمان آلزایمر در سالمندان تجویز می شود؟

سه داروی مهار کننده کولین استراز، برای درمان آلزایمر در سالمندان و افراد مبتلا در سنین دیگر، به صورت رایج تجویز می شوند:

• دونپزیل

• ریواستیگمین

• گالانتامین

درمان آلزایمر


داروی قوی و 100% تاثیرگذار برای درمان آلزایمر در سطوح متوسط تا شدید :

ممانتین و ترکیب این دارو با دونپزل، توسط سازمان غذا و دارو برای درمان آلزایمر شدید و آلزایمر متوسط، مورد تایید قرار گرفته اند. ممانتین برای درمان آلزایمر در افراد مسن و جوانان و بهبود حافظه، توجه، منطق، زبان و توانایی انجام وظایف ساده در آنها، تجویز می شود. این دارو ممکن است به تنهایی و یا همراه با دیگر دارو ها برای درمان آلزایمر استفاده شود. شواهدی وجود دارند که نشان می دهند افراد مبتلا به آلزایمر شدید و متوسط، که از مهار کننده های کولین استراز استفاده می کنند، احتمالا از گرفتن ممانتین هم بهره خواهند برد. همچنین دارویی که از ترکیب ممانتین و مهار کننده های کولین استراز برای درمان آلزایمر درست شده نیز موجود است.

جدید ترین و بهترین روش های درمان آلزایمر !

دارو های تازه ای که به تازگی مورد مطالعه قرار گرفته اند، ممکن است قادر باشند که بیماری آلزایمر را پیش از بروز علائم شدید آن، درمان کنند. محققان مشغول کار بر روی دو تحقیق هستند که در آنها، افرادی که ریسک بروز بیماری آلزایمر در آنها بالاست، پیش از بروز علائم این عارضه، تحت درمان قرار می گیرند.
این دارو های جدید، ژن APOE4  را هدف قرار می دهند. متخصصان باور دارند که این ژن، یکی از عوامل اساسی ایجاد کننده بیماری آلزایمر است. به این دلیل که درمان کامل آلزایمر در سطوح متوسط تا شدید به طور قطعی امکان پذیر نیست، دانشمندان به دنبال راهی هستند که با این بیماری مغزی، پیش از بروز علائم آن مقابله کنند.

محققان در تلاش هستند تا میزان اثربخشی دو نوع داروی مهار کننده آلزایمر را بر روی افرادی که در سنین 60 تا 75 سال بوده و حامل ژن APOE4  هستند، تست کنند. 

از سوی دیگر، در پروژه ای که توسط محققان دانشگاه کمبریج و سوئد در حال انجام است، یک فرمول دارویی تازه برای درمان آلزایمر و هدف گیری ذرات سمی موجود در مغز، که مسبب بیماری هستند، مورد مطالعه قرار گرفته است.

اگر این پروژه پیشرفت مثبتی داشته باشد، تست های بالینی بر روی این دارو، که از جدیدترین روش درمان آلزایمر به شمار می رود، در سال 2020 قابل انجام خواهد بود و این یک قدم مهم برای درمان آلزایمر در سالمندان محسوب می شود . 


درمان آلزایمر


مقابله با علائم آلزایمر با ایجاد یک محیط امن 

تطبیق محیط زندگی با نیاز های فرد مبتلا، یک بخش مهم از هر رویکردی برای درمان آلزایمر به شمار می رود. در پیش بردن روند درمان آلزایمر در سالمندان و دیگر گروه های سنی، برقراری و تقویت عادت های روتین و به حداقل رساندن وظایفی که به حافظه نیاز دارند، می توانند زندگی را بسیار ساده تر کنند. شما می توانید قدم های زیر را برای حفاظت از شخص مبتلا و مراقبت از عملکرد های او بردارید:

 • کلید ها، کیف پول، گوشی های موبایل و دیگر موارد مهم را در یک جای مشخص نگهداری کنید تا گم نشوند. 
 • دارو ها را در یک مکان امن قرار دهید. از یک چک لیست روزانه برای پیگیری دوز دارو های مصرفی استفاده کنید. 
 • موارد مالی را طوری برنامه ریزی کنید که از یک روند پرداخت و ذخیره خودکار پیروی کنند. 
 • گوشی موبایل شخص مبتلا به آلزایمر را مجهز به قابلیت مکان یابی کنید تا در هر لحظه امکان پیدا کردن شخص بیمار را داشته باشید. تمامی شماره های مهم را بر روی گوشی موبایل فرد مبتلا به آلزایمر ذخیره نمایید. 
 • تا حد امکان مطمئن شوید که قرار ملاقات های مهم، همیشه در یک روز و یک ساعت برگزار می شوند. 
 • از یک تقویم یا تخته وایت برد برای پیگیری کار های روزانه استفاده کرده و عادت کنید که موارد تکمیل شده را تیک بزنید. 
 • اسباب اضافی و وسایل زائد را از خانه خارج کنید. 
 • نرده های محکمی را در کنار پله ها و درون حمام نصب کنید. 
 • مطمئن شوید که کفش ها و دمپایی های موجود در خانه به قدر کافی راحت و محکم هستند. 
 • تعداد آینه ها را به حداقل برسانید. افراد مبتلا به آلزایمر ممکن است تصاویر گیج کننده یا ترسناکی را در آینه ببینند. 
 • همیشه چک کنید که فرد مبتلا به آلزایمر کارت شناسایی به همراه داشته باشد یا گردن بند مخصوص را انداخته باشد. درمان کامل آلزایمر از چه روشی انجام می گیرد ؟

تاثیر ژل رویال بر درمان آلزایمر

ژل رویال مهم ترین فرآورده زنبور عسل و تنها غذای ملکه است که خواص بی شماری دارد. یکی از اصلی ترین مواد تشکیل دهنده ژل رویال استیل کولین است؛ این ماده که به نوعی اولین انتقال دهنده عصبی است برای تقویت حافظه است و مسئولیت انتقال پیام های عصبی میان سلول ها را بر عهده دارد که در نتیجه عملکرد مغز را بهبود بخشیده و به تقویت و البته درمان کامل آلزایمر کمک شایانی می کند.


درمان آلزایمر


اگرچه بسیاری از اهالی طب اذعان دارند که درمان کامل آلزایمر امکان پذیر نیست، اما ژل رویال به این باور ها پشت کرده و خواص زیادی در این راستا به بیماران عرضه داشته است.

اگر بخواهیم دلایل بروز آلزایمر را از لحاظ پاتولوژی بررسی کنیم باید بگوییم که علت بروز این عارضه، حضور دسته ای از سلول های عصبی مرده و در حال مرگ هستند که فیبر ها و بافت مغز را درگیر کرده و سبب ایجاد اختلال در خطوط ارتباطی در مغز می شوند که سبب می شوند استیل کولین موجود در مغز از بین برود.

این امر موجب اختلال در گفتار، ایجاد اضطراب و تحریک پذیری در فرد می شود. در درمان های سنتی و باستانی در جهت درمان آلزایمر در درجه اول به دنبال افزایش سطح استیل کولین در مغز بیماران مبتلا به آلزایمر هستند. برای درمان کامل آلزایمر با ژل رویال به طور طبیعی می توان این ماده را در بافت های عصبی مغز افزایش داده و بر خلاف دارو های شیمیایی هیچ گونه عوارضی را در پی نخواهد داشت.


درمان آلزایمر


درمان آلزایمر به کمک بره موم

بره موم یکی دیگر از محصولات زنبور عسل است که اکثر افراد به خواص بیشمار آن واقف هستند. یکی از خواص بره موم در زمینه بیماری فراموشی و البته درمان کامل آلزایمر است. این ماده سلول های آسیب دیده و ضعیف شده مغز را ترمیم نموده و به تقویت آن ها می پردازد. خاصیت آنتی اکسیدانی بره موم، سیستم عصبی مغز و رشته های انتقال دهنده پیغام ها را تقویت می کند که در این صورت حافظه افراد، روال عادی را طی کرده و کمتر دچار آسیب می شوند.

مصرف روزانه مقداری عسل بره موم یا کپسول بره موم البته با مشورت پزشک، می تواند شما را در مقابل این بیماری ایمن کند و در افراد مبتلا موجب درمان آلزایمر می گردد. تاثیر بره موم در درمان کامل آلزایمر فوق العاده است. 


درمان آلزایمر


گرده گل و درمان آلزایمر

گرده گل فرآورده دیگری است که توسط زنبور عسل تولید شده و غذای زنبور های جوان است که البته یکی از کامل ترین خوراکی های طبیعی به شمار می رود. این ماده از آن جهت کامل ترین خوراکی طبیعی محسوب می شود که سرشار از مواد مغذی است که بدن انسان به آن احتیاج دارد. گرده گل حاوی مقادیر زیادی پروتئین، اسید آمینه های آزاد و ویتامین های بی شماریست که همه برای سلامت بدن ضرورت دارند و موجب تقویت سیستم عصبی می گردند. گرده گل را می توان بلافاصله پس از جمع آوری مصرف نمود و از خواص آن بهره برد. 

گرده گل به عنوان دارویی موثر دامنه وسیعی از بیماری ها را درمان می کند؛ یکی از این بیماری ها آلزیمر است که امروزه افراد زیادی با آن دست و پنجه نرم می کنند. گرده گل برای درمان کامل آلزایمر می تواند به کمکتان بیاید و راهکاری موثر باشد. برای بهره بردن از خواص گرده گل در راستای درمان آلزایمر بهتر است این فرآورده زنبوری را با مواد غذای دیگر مانند سالاد و انواع غذا ها میل کنید.

با تداوم استفاده در طولانی مدت البته تحت نظر پزشک می توانید از بروز این عارضه جلوگیری کرده و در نهایت اگر به بیماری فراموشی مبتلا هستید می توانید بر آن غلبه کنید. تنها راه اثربخشی این دارو های طبیعی، صبوری و استفاده طولانی مدت می باشد؛ در این صورت است که می توانید بدون عارضه و در سلامت کامل به درمان آلزایمر بپردازید.

درمان آلزایمر

آیا انواع بیماری آلزایمر را می شناسید ؟

بیماری آلزایمر به دو گروه اصلی خانوادگی یاFAD و پراکنده یا SAD تقسیم می شود.

بیماری آلزایمر نوع خانوادگی یا FAD :

نوع خانوادگی یا FAD بیماری آلزایمر به آلزایمر زودهنگام یا زودرس نیز معروف است. این آلزایمر در نتیجه یک جهش خاص(تغییرات نادرست و اشتباه ناخواسته در ژن های موجود در DNA ) در ژن APP و دو نوع ژن خاص دیگر که به PSEN1 وPESN2 معروف هستند ایجاد می شود. این جهش ایجاد شده در نهایت باعث افزایش عملکردی می شود که تولید آمیلوئید بتا را سرعت می بخشد.
در ژورنال سال ۲۰۱۲ که در دانشگاه پزشکی سوربن فرانسه منتشر شد مشخص شد ژنAPP روی کرموزوم  ۲۱ آدمی قرار دارد و افرادی که سندروم داون(یک نوع عقب افتادگی ذهنی) دارند نیز تغییراتی مشابه با آلزایمر را در سنین جوانی از خود نشان می دهند.

درمان آلزایمر

بیماری آلزایمر نوع پراکنده SAD :

بیماری آلزایمر نوع پراکنده که به آلزایمر دیررس یا دیرهنگام یا LOAD نیز معروف است شایع ترین نوع این بیماری است و حدود ۸۹ تا ۹۶ درصد از بیماران این نوع آلزایمر را دارند. این آلزایمر به علت اختلال در عملکرد های پاکسازی و تعادل آمیلوئید بتا در سطح بافت مغز ایجاد می شود.

پاکسازی این ماده توسط نوعی از آنزیم های خاص پروتئولیتیک انجام می شود که با اختلال در عملکرد آن ها پاکسازی نیز دچار اختلال می شود. در این نوع از بیماری سن فاکتور اصلی شناخته می شود یعنی افزایش سن عامل اصلی ایجاد آلزایمر نوع پراکنده یا SAD می باشد.

البته می توان گفت تمام قضیه به همین جا خلاصه نمی شود زیرا هریک از این مولکول ها و آنزیم ها مکانیسم و عملکرد های خاصی را  انجام می دهند و زمینه ایجاد این فراموشی را فراهم می آورند.

درمان آلزایمر

تخریب سیناپس های عصبی ؛ عامل اصلی و مهم از دست دادن ناگهانی حافظه

 بدون در نظر گرفتن جایگاه شغلی افراد در جامعه و میزان استفاده هر کدام از مغز و حافظه ی خود تعداد بسیار کمی از زوال حافظه در اثر افزایش سن در امان خواهند بود اما آلزایمر نوعی نقص در این عملکرد است به گونه ای که این نقص در افراد مسن طبیعی دیده نمی شود.

درمان آلزایمر


طبق پژوهش دکتر جانسون امروز با استفاده از تکنولوژی و میکروسکوپ های الکترونی کاهش قابل توجهی از تعداد سیناپس ها یا همان محل اتصال نورون ها یا سلول های مغزی در نواحی قشر مخ و هیپوکامپ بیماران آلزایمری مشاهده شده است این بدین معنی است که بیماران آلزایمری نمی توانند اطلاعات جدیدی به حافظه خود بسپارند اما می‌توانند اطلاعات گذشته را به یاد بیاورند یعنی مشاهده می‌شود که فرد آلزایمری کار یک دقیقه پیش خود را به یاد نمی آورد اما دائم از گذشته صحبت می کند.

بیماری آلزایمر بیماری ای نیست که درمان نشود اما روند درمان بسیار طولانی خواهد داشت و ممکن است فرد یا خانواده فرد مبتلا به آلزایمر از روند درمان آلزایمر خسته شده و آن را رها سازند.

تشخیص احتمال آلزایمر چگونه انجام می گیرد ؟


هیچ سنجش محکم و قطعی برای تشخیص صددرصدی بیماری آلزایمر وجود ندارد اما روش‌ های کمکی برای تشخیص احتمال آن وجود دارد.

۱.  اندازه گیری مایع مغزی نخاعی یاCSF  برای تشخیص میزان آمیلوئید بتا
۲. روش تصویربرداری MRI برای بررسی اندازه و حجم مغز
۳. روش تصویربرداری fMRI یا MRI عملکردی برای بررسی عملکرد مناطق مختلف مغز
۴. روش تصویربرداری PET که یکی از آنها هم اکنون در مشهد وجود دارد.برای بررسی پلاک های آمیلوئید بتا و میزان و عملکرد گلوکز در مغز، به این صورت که به مریض FDG یا فلورو دئوکسی گلوکز می‌دهند که یک نوع گلوکز نشان دار شده رادیواکتیو است و مریض آن را مصرف می‌کند و بعد هر کدام از قسمتهای مغز عملکرد خود را دارد و بر اساس آن یک مقدار گلوکز را برداشت می کند و ما در PET این عملکرد را با فرد طبیعی مقایسه می کنیم و احتمال آلزایمر را با توجه به کاهش عملکرد و کاهش برداشت این گلوکز بررسی می‌کنیم.
۵. سی تی اسکن که در آن ماده حاجب یا کنتراست را به صورت وریدی تزریق می کنند و ماده وارد بافت مغز شده و می تواند تومورها یا عواملی که روند آلزایمر را تشدید می کنند،مشخص کند.
اما هیچکدام تشخیص قطعی ایجاد نمی‌کنند و پزشکان معمولا ترکیبی از آنها را برای بررسی دقیق‌تر درخواست می‌کنند تا بتوانند برای درمان آلزایمر اقدامات لازم را انجام دهند .

درمان آلزایمر


مهم ترین نشانه های آلزایمر چه هستند ؟

در این بیماری اوایل فرد دچار گیجی یا فراموشی خفیف می شود به گونه‌ ای که حافظه کوتاه مدت او به درستی کار نمی کند اما هر چه زمان می گذرد حافظه او کمتر و کمتر شده و خاطرات بیشتری به خصوص خاطرات اخیر را از یاد می برد.

خود بیمار این علائم را حس نمی‌کند و این اطرافیان او هستند که متوجه تغییرات او می شوند اما مشکلاتی که در بیماری آلزایمر به وجود می آید شامل چند دسته زیر است:
۱. حافظه و فراموشی ممتد : فراموشی برای همگان وجود دارد اما در آلزایمر این فراموشی دائم و شدید است به گونه ای که نه تنها فرد چیزی را که فراموش کرده به یاد نمی آورد بلکه روز به روز چیزهای بیشتری نیز فراموش می کنند و معمولا رفتاری عجیب نشان می‌دهند برای مثال سوالات خود را دائم تکرار می کنند.

درمان آلزایمر


۲. ناتوانی در پیدا کردن جهت مورد نظر خود
۳. اختلال و اشتباه در تصمیم‌گیری مانند فراموش کردن پدال ترمز در هنگام رانندگی یا غذای روی گاز
۴. افسردگی :  افراد مبتلا به آلزایمر نمی توانند به درستی با محیط اطراف ارتباط برقرار کنند لذا دچار انزوا شخصیت می‌شوند.

درمان آلزایمر


۵. پرخاشگری
۶. توهم
۷. گیجی و دائم دنبال چیزی بودن


موثرترین راه های درمان آلزایمر کدام است ؟

با تمام موارد ذکر شده  افراد مبتلا به آلزایمر همچنان وجود دارد و روز به روز به تعداد آنها افزوده می شود و تمام آنها به دنبال راه های درمانی برای این مشکل خود هستند و به راه‌های مختلف سعی دارند تا حد این فراموشی را درمان یا از شدت آن بکاهند.


راه های درمان آلزایمر به سه گروه تقسیم می شوند:
١.درمان های دارویی
٢. درمان های گیاهی و طبیعی
٣. درمان های مکمل 


 • درمان دارویی :

این راه درمان آلزایمر شامل استفاده از داروهای شیمیایی که در تحقیقات گوناگون حاصل شده اند می باشد این دارو ها را به دو دسته تقسیم می شوند که هر کدام اثر مختلفی بر روند درمان فرد می گذارند .


١. مهارکننده های کولین استراز:
این دارو ها به طور کلی مقدار و سطح استیل کولین (نوع میانجی عصبی است که باعث انتقال پیام به این نورونها در سیستم عصبی می شود) را در بیماران آلزایمر را افزایش می‌دهند زیرا سطح آن در بیماران آلزایمری به شدت کاهش می‌یابد.
٢. ممانتین :
این دارو بر شبکه سیستم عصبی اثر میگذارد و سطح ماده ای به نام گلوتامات را تنظیم می‌کند. گلوتامات یک پیام رسان در سیستم عصبی است که نقش مهمی در حافظه و یادگیری افراد دارد.

درمان آلزایمر


 مهار کننده های کولین استراز شامل سه نوع دارو هستندکه با نام های دونپزیل، ریواستیگمین و گالانتامین به بازار عرضه می شوند. دونپزیل می تواند نشانه های آلزایمر را کاهش دهد زیرا از تجزیه و شکسته شدن استیل کولین جلوگیری می کند.
ریواستیگمین نیز نوعی دونپزیل است اما عملکرد آن به این گونه است که با ایجاد ترکیبات و ساختار خاصی از استیل کولین محافظت می کند.
گالانتامین که کار بهتری نسبت به دو نوع دیگر دارد سطح استیل کولین را افزایش می دهد و می تواند بسیاری از نشانه های آلزایمر را کاهش دهد.


اما با تمام این موارد این داروهای شیمیایی بوده و هر کدام تاثیرات جانبی دیگری بر سیستم های دیگر بدن دارند که از جمله آن ها می‌توان به مشکلات گوارشی، یبوست، سرگیجه، کاهش وزن و از همه مهم تر به علت سمی بودن به بیماری های کلیوی و نارسایی کلیوی اشاره کرد.
لازم به ذکر است افراد آلزایمری علاوه بر این داروها باید از داروهای دیگری نیز به عنوان مکمل در کنار این دارو برای کاهش پرخاشگری و افسردگی مانند داروهای سرترالین و سیتالوپرام و سرتونین استفاده کنند که عوارض جانبی را دو چندان می کند.
این داروها جزء درمانهای مکمل قرار می گیرند و باید همراه درمان های دارویی انجام گیرند.


 • درمان گیاهی و طبیعی :


درمان آلزایمر با مواد طبیعی و گیاهی شاید بتوان گفت بهترین روش درمانی برای این بیماری است و اثرات باور نکردنی در بهبود این بیماری دارد و همچنین علاوه بر درمان نه تنها عوارض جانبی ندارد بلکه خواص دیگری برای حل مشکلات دیگری مانند برخی بیماری ها که همراه پیری و آلزایمر می آیند نیز دارد.
در سال ۲۰۰۹ میلادی سازمان سلامت ملی آمریکا و سازمان غذا و داروی آمریکا FDA اعلام کردند که بهترین روش برای درمان آلزایمر ، استفاده از مواد طبیعی  مانند ویتامین ها و مواد موجود در گیاهان یا منابع طبیعی موجود در طبیعت می باشند.


درمان آلزایمر10 ماده جادویی و خارق العاده برای پیشگیری و درمان آلزایمر:

۱. امگا ۳

امگا ۳ که  به مقدار فراوان در روغن ماهی وجود دارند می‌توانند به احتمال زیاد از کاهش حافظه جلوگیری کند. این ماده علاوه بر این، مقدار کلسترول های بد خون یا LDL را کاهش می دهد یعنی علاوه بر درمان آلزایمر در پیشگیری و درمان چربی خون نیز موثر است.


۲.ویتامین E

 این ماده می‌تواند ناتوانی ناشی از آلزایمر را برای کارهای روزانه کاهش دهد اما هیچ کس نباید خودسرانه آن را مصرف کند و باید حتما زیر نظر پزشک مصرف شود زیرا احتمال مرگ را به صورت ناگهانی افزایش می‌دهد.

درمان آلزایمر

۳.کنجد و روغن کنجد

 این روغن می تواند به صورت موثر  علائم آلزایمر را کاهش دهد و بیشتر نقش آن در از بین بردن افسردگی ناشی از آلزایمر است.

آیورودا که یک مرکز پزشکی متعلق به هند است و تحقیقات گوناگون در زمینه پزشکی انجام می دهد نقش این روغن را در درمان آلزایمر مورد تایید قرار داده است.

درمان آلزایمر

۴. سبزیجات با برگ های سبز تیره مانند خانواده کلم و اسفناج و غیره

در سال ۱۹۹۵ تحقیقی در هلند در یکی از دانشگاه های پزشکی روی ۳۵۰ بیمار آلزایمری و ۱۵۰ بیمار که زمینه ابتدا به آلزایمر را داشتند انجام شد و به چند نفر از هر گروه در وعده‌های غذایی این سبزیجات داده شد تا مصرف کنند.

درمان آلزایمر

این آزمایش که هشت سال به طول انجامید و نتایج آن در سال ۲۰۰۳ منتشر شد نشان داد که ۱۵۳ نفر از ۳۵۰ نفر بیمار آلزایمری بهبود  فوق العاده ای از بیماری را نشان می دادند و ۲۵ درصد از ۱۵۰ نفر که زمینه بیماری را داشتند در طی هشت سال هیچ گونه علائمی از فراموشی نشان ندادند در حالی که آن افرادی که این سبزیجات را مصرف نکرده بودند علائمی را از خود نشان دادند.

۵. دارچین

این ادویه قهوه ای رنگ نقش عجیبی در جلوگیری از ابتلا به آلزایمر دارد.

 در تحقیقی که اخیراً منتشر شده است نشان می‌دهد که پزشکان دریافته اند که CEPPT موجود در دارچین می تواند راه حلی برای پیشگیری و یا درمان آلزایمر باشد.

درمان آلزایمر

۶.  روغن نارگیل

به گزارش منتشر شده شرکت جهانی سلامت هفتمین علت مرگ و میر در آمریکا آلزایمر است و در مقاله ای که در سال ۲۰۱۱منتشر شد نشان می دهد افرادی که روغن نارگیل مصرف کرده‌اند به طور خارق العاده بعد از دو هفته آثار بهبودی را مشاهده کردند و این چیزی بود که پزشکان را به تعجب واداشته است.

درمان آلزایمر

۷. چای سبز

 این چای که از نوشیدنی‌های پرطرفدار در گذشته تاکنون است نقش مهمی در جلوگیری و درمان آلزایمر دارد.

در تحقیقی در ژورنال Phytomedicine اثر این چای بر سلامت بر حافظه بسیار مهم دانسته است.

درمان آلزایمر

۸. کندور

این دانه گیاهی با طعم تلخ خواصی باورنکردنی دارد و یکی از خواص آن که مورد تحقیق قرار گرفته شده است اثر آن بر حافظه است به همین دلیل می تواند در درمان آلزایمر نقش موثری داشته باشد .

حتی حضرت علی علیه السلام نیز به اثر فوق‌العاده این ماده بر تقویت حافظه اشاره کرده است.

۹. کشمش

 کشمش سرشار از فیبر و آهن است که برای درمان و جلوگیری از بسیاری از بیماری ها مانند سنگ کلیه و درمان آلزایمر مفید است و مواد داخل آن با اثر گذاری بر عوامل اصلی ایجاد کننده ی  آلزایمر در مغز مانند تولید کننده های آمیلوئید بتا تا حدی از ابتلا به آن جلوگیری می کنند.

درمان آلزایمر


۱۰. عسل

 این معجون طبیعی به دست آمده از طبیعت دارای هزاران خاصیت باور نکردنی در درمان بسیاری از بیماری‌ها است از گذشته دور به عنوان درمان خاص توسط پزشکان تجویز می شده است.

عسل طبیعی بهترین ماده برای جلوگیری و درمان آلزایمر است به گونه ای که از تمامی موارد بالا در درمان آلزایمر قوی تر می باشد.


درمان آلزایمر

بدن انسان دارای مکانیسم های خاصی است که در آن به علت موارد خاصی مانند استرس و تشعشعات زمینه و ... رادیکال‌های آزاد مانند رادیکال‌های آزاد اکسیژن ساخته می شود (رادیکال های آزاد دارای الکترون جفت نشده هستند و به شدت واکنش پذیرند به هر ماده‌ای که بتوانند متصل و عملکرد آن را مختل می‌کنند) این رادیکال ها در مغز نیز تولید می شوند و بیشتر محل درگیری آن ها هیپوکامپ به محل هایی است که در حافظه و یادگیری نقش دارند.


عسل طبیعی حاوی نوعی آنتی اکسیدان ( آنتی اکسیدان‌ها موادی هستند که به رادیکال‌های آزاد متصل و از عملکرد آن ها جلوگیری می‌کنند ) است که با اتصال به این رادیکال‌های آزاد عملکرد آنها را مختل کرده و از بروز آلزایمر جلوگیری می کند.

اما طبق تحقیقات انجام شده برای عملکرد واقعی عسل باید آن را افراد به صورت روزانه مصرف نمایند و باید توجه کنند که روند درمان آلزایمر بسیار کند است و کم کم صورت می گیرد.


عسل علاوه بر درمان آلزایمر بسیاری خواص دیگر نیز دارد و پزشکان معتقدند که مصرف زیاد آن به علت وجود آنتی اکسیدان ها از بروز سرطان جلوگیری می کند.

یکی دیگر از فوائد عسل جلوگیری از بیماری پارکینسون است.  عسل همچنین دارای دو ماده ژل رویال و موم است که ژل رویال دارای خواص بسیاری است. یکی از مواد تشکیل دهنده ژل رویال استیل کولین است  که ماده ای می باشد که در آلزایمر مقدار آن به شدت کاهش می‌یابد اما ژل رویال عسل این انتقال دهنده ی عصبی را برای بدن تامین می کند و در درمان آلزایمر در حال حاضر مهمترین نقش را دارد.

 درمان آلزایمر


 یکی از بهترین راه های دور ماندن از آلزایمر پیشگیری از ابتلا به آن است، افراد می‌توانند به راحتی با رژیم غذایی  سالم و مصرف مواد مغذی ذکر شده از جمله عسل طبیعی و ورزش مداوم خود را از ابتلا به آن ایمن کنند.


درمان آلزایمر با گل سرخ ( روش 100% تاثیر گذار برای درمان آلزایمر )

گل سرخ یکی از داروهای پیشنهادی دانشمندان برای درمان علائم آلزایمر است. این دارو تا چندین سال پیش فقط به عنوان داروی پیشنهادی و موثر شناخته می شد، زیرا محققان اطلاعاتی درستی از نحوه عملکرد آن در بدن که باعث بهبود آلزایمر می شود، در اختیار نداشتند؛ اما اخیرا دانشمندان دلیل این اثر بخشی را کشف کرده و با اطمینان بیان می کنند امکان درمان آلزایمر با گل سرخ وجود دارد.

درمان آلزایمر با گل سرخ


تحقیقات گوناگونی روی اثر بخشی این گل بر درمان بیماری های مختلف از جمله آلزایمر انجام شده است و نتایج گوناگونی به دنبال داشته است، اما با این حال 80 درصد این تحقیقات درمان آلزایمر با گل سرخ را موثر می دانند.
تحقیقی که در دانشگاه اصفهان روی گل سرخ برای درمان آلزایمر انجام شد، نشان می دهد عملکرد این گل به این گونه است که موادی چون آمیلوئیدهای بتای تجمع یافته در بافت مغز را پاکسازی و پالایش می کند، در نتیجه از ایجاد اختلالاتی که منجر به آلزایمر در مغز می شود جلوگیری به عمل می آورد.

درمان آلزایمر با گل سرخ


اما عده ای از دانشمندان همچنان معتقدند که درمان آلزایمر با گل سرخ تاثیری روی فرد ندارد و تنها کاری که انجام می دهد، میزان افسردگی فرد را کاهش می دهد و از آن جایی که افسردگی یکی از علائم در آلزایمر است، در نتیجه احساس می شود فرد بهبود یافته است.

این ایده بعد از اعلام نتایج آزمایش  اثربخشی پودر گل سرخ بر روی آلزایمر تا حدی کم رنگ شد، اما همچنن عده ای این عقیده را قبول دارند.
تحقیق روی اثربخشی درمان آلزایمر با گل سرخ در چندین کشور دیگر نیز انجام شده است و محققان بیان کرده اند که اثر بخشی گل سرخ بر روی درمان آلزایمر امری غیرقابل انکار است.


آیا خواص درمانی گل سرخ را می دانید ؟!

گل سرخ، گیاهی با طبع سرد است که اکثرا در مناطق معتدل، به فراوانی می روید. این گل افزون بر داشتن بوی خوش، در درمان بیماری ها و نیز تقویت بدن نقش موثری ایفا می کند.

امروزه، گلاب گل سرخ نیز در مراکز فروش عرقیات گیاهی به وفور یافت می شود. خواص متععد گل سرخ، موجب مصرف زیاد آن، در میان مردم شده است. برخی از این خواص عبارتند از :

درمان آلزایمر با گل سرخ


1.  آرام بخش: گل سرخ، گیاهی آرام بخش بوده و نقش مهمی در تسکین اعصاب و آرام بخشی دارد.
2. درمان افسردگی: یکی دیگر از فواید مهم گل سرخ، نقش آن در درمان افسردگی می باشد و از همین لحاظ، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این گل حاوی فلاونوئیدها و آنتی اکسیدان ها و انواع مختلفی از ویتامین ها می باشد که با اثرگذاری بر روی مغز، باعث کاهش افسردگی فرد می شود، به گونه ای که مصرف پیوسته آن، تا 92 درصد از موارد افسردگی را درمان می کند.
3. تنظیم قاعدگی در زنان: یکی دیگر از فواید این گل، تنظیم فرایند قاعدگی است، به طوری که با تاثیر گذاری بر سیستم هورمونی بدن جنس مونث، سیکل های ترشحی هورمونی بدن او را تنظیم کرده و در نتیجه، سبب تنظیم قاعدگی او می شود.
4.  سم زدایی بدن: گل سرخ، همان گونه که ذکر شد، حاوی آنتی اکسیدان ها است که علاوه بر خنثی کردن رادیکال های آزاد، سم زدایی بدن را نیز انجام می دهند.
5.  درمان آلزایمر با گل سرخ : یکی از مهمترین و موثرترین نقش های دارویی و درمانی گل سرخ، اثر خارق العاده آن، بر روند بهبود و درمان آلزایمر می باشد. این گل حاوی فلاونوئیدها است که نقش مهمی را در درمان یا کاهش اثرات حاصل از بیماری آلزایمر بر عهده دارند.
6.  پاکسازی کبد و در نتیجه بهبود کبد چرب: همانطور که گفته شد، یکی از وظایف گل سرخ، سم زدایی از بدن است که به طور معمول، این کار بر عهده کبد می باشد؛ بنابراین، گل سرخ با تسریع روند سم زدایی، نقش مهمی را در پاکسازی کبد و کمک به آن، انجام می دهد.
7.  تقویت قلب
8.  درمان آکنه
9.  درمان بی خوابی

آیا درمان آلزایمر با گل سرخ در مراحل پیشرفته امکان پذیر است ؟!

زمانی که از محققان پروزه تحقیقی درمان آلزایمر با گل سرخ سوال شد که آیا این دارو در موارد پیشرفته هم جواب گو است؟ جواب دادند:
مراحل پیشرفته آلزایمر را نمی توان به تنهایی با گل سرخ بهبود بخشید لذا باید هم زمانی که فرد از داروهای شیمیایی موجود در بازار برای کاهش علائم خود استفاده می کند، به صورت مکمل، گل سرخ را نیز مصرف کند تا روند کاهش علائم و شدت بیماری او سریع تر به پیش برود.

درمان آلزایمر با گل سرخ


درمان آلزایمر با گل سرخ چه عوارضی ممکن است داشته باشد ؟

یکی از پزشکان طب سنتی در پاسخ به این سوال خبرنگار که می پرسد: آیا درمان آلزایمر با گل سرخ ممکن است عوارضی برای فرد داشته باشد؟ می گوید:
گل سرخ کاملا گیاهی است و تاکنون هیچ شواهدی از عوارض آن در بیماران مختلف مشاهده نشده است با این حال ممکن است در بعضی از افراد لینت مزاجی ایجاد کند و باید به این نکته نیز توجه کنیم که برخی از افراد به گل های مختلف آلرژی یا حساسیت دارند و ممکن است مصرف آن، باعث ایجاد حساسیت خفیف در فرد بشود اما غیر از این موارد اثر سو دیگری در درمان آلزایمر با گل سرخ مشاهده نشده است.


آیا می دانید نحوه درمان آلزایمر با گل سرخ چگونه انجام می شود ؟

گل سرخ به شیوه های مختلفی در بین مردم مصرف می شود؛ به گونه ای که بعضی از دمنوش آن و بعضی از پودر خشک آن استفاده می کنند؛ ولی رایج ترین نحوه درمان آلزایمر با گل سرخ ، به صورت پودر خشک و یا کپسول های گل سرخ می باشد.

کپسول های این گل باید توسط پزشکان تجویز شود و باید از مصرف خودسرانه آن توسط فرد مبتلا به آلزایمر خودداری شود.

پودر گل سرخ را هر فردی می تواند به راحتی در منزل تهیه کند، به این صورت که باید گل در سایه و در ظرف بزرگی به مدت چند روز خشک شود.

پودر آن نیز باید به صورت یک قاشق چای خوری با هر وعده غذا (هر8 ساعت یک بار) مصرف شود؛ یا می توان به جای مصرف تنهای پودر گل سرخ، از مخلوطی از پودر گل سرخ، دارچین و زعفران استفاده نمود که بسیار موثرتر خواهد بود و به تقویت بدن نیز کمک شایانی می کند. این ترکیب نیز باید به صورت یک قاشق چای خوری با هر وعده غذا ( هر8  ساعت یک بار) مصرف شود.

درمان آلزایمر با گل سرخ


همچنین یکی از مواردی که پزشکان طب سنتی بسیار توصیه می کنند ، درمان آلزایمر با گل سرخ و عسل و خوردن آن هر8 ساعت است. از آن جایی که خود عسل از مهمترین داروهای طبیعی درمان آلزایمر می باشد، ترکیب این دو، معجونی فوق العاده را برای شما فراهم می آورد که می توانید در مدت کوتاهی اثربخشی آن را در درمان بیماری آلزایمر مشاهده کنید.

گل سرخ و تأثیر آن در پیشگیری از آلزایمر !!!

اصلی که امروزه در علم پزشکی بسیار مورد توجه است، توجه به پیشگیری از بیماری ها به جای درمان آن است. در همین راستا پزشکان به شدت معتقدند که اگر افراد موادی چون عسل و گل سرخ را در بین خوراکی های خود بگنجانند، می توانند به شدت خطر ابتلا به آلزایمر را در خود و در پیری کاهش دهند.


پزشکان طب سنتی توصیه می کنند استفاده از دمنوش گل سرخ به همراه چای سبز یا ترکیب گل سرخ و عسل می تواند، احتمال ابتلا به آلزایمر را به شکل شگفت انگیزی در افراد کاهش دهد؛ یعنی فرد می تواند به راحتی با مصرف گل سرخ در هفته در جوانی، خود را در برابر درگیر شدن به فراموشی آلزایمر در پیری بیمه کند.محصولات مرتبط

عسل آویشن 500گرمی

عسل آویشن 500گرمی

قیمت :535,000 ریال
عسل ریحان 500گرمی

عسل ریحان 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
گرده گل 100

گرده گل 100گرمی

قیمت :240,000 ریال
عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :385,000 ریال

مقالات مرتبط

 • درمان آلزایمر
  آغاز بیماری آلزایمر نشانه هایی دارد اما متاسفانه جدی گرفته نمی شود. این نشانه ها به عنوان نشانه هایی برای شروع بیماری آلزایمر شناسایی می شود. 
  ادامه مطلب
 • درمان آلزایمر
  آلزایمر یک بیماری خاموش به حساب می آید. علائم اولیه و آغاز این بیماری باید جدی گرفته شود. علائمی که عموما به سادگی از کنارش عبور می کنیم نشان دهنده بیماری بسیار سختی است که آلزایمر نام دارد.
  ادامه مطلب
 • نظرات (10)

      بد           خوب
  فروشگاه شهدینه گلها