درمان سرطان دستگاه گوارش

شاید بسیار بعید به نظر برسد که امروزه کسی ادعا کند در مورد بیماری سرطان مطلبی نشنیده است؛ چرا که به عنوان یکی از شایع ترین بیماری های قرن حاضر، سالانه میلیون ها نفر را با مشکل مواجه می کند. روند اصلی این بیماری به بیان بسیار ساده، عبارتست از گسترش سلول هایی خاص تا جایی که سایر سلول ها و حتی بافت های اطراف را دچار مشکل کند.

بدون در نظر گرفتن دلایل اینکه چطور سلولی تبدیل به سلول سرطانی می شود، باید بیشتر به نحوه ی گسترش و اقدام مناسب قبل از رسیدن به مراحل خطرناک توجه داشت. از جمله ی این سلول ها، سول های اندام گوارشی هستند و به همین دلیل یافتن راه هایی مانند درمان سرطان دستگاه گوارش و یا درمان سرطان معده، جزو مواردی است که بسیاری از مردم پیرامون آن پرس و جو می کنند.

در واقع منشا اصلی تبدیل برخی سلول ها به سلول سرطانی نامشخص و متفاوت است؛ اما به طور کلی می توان گفت که سلول های بدن همه ی افراد، از نظر ژنتیکی مستعد تبدیل شدن به سلول سرطانی هستند؛ در حالی که این استعداد با برخی عوامل محیطی بروز می کند. تغذیه های ناسالم، نوشیدنی های الکلی و گازدار با مواد و رنگ های افزودنی، هوای ناسالم در محیط های شهری و صنعتی و همچنین سبک اشتباه زندگی مانند تنظیم نبودن زمان خواب با ساعت طبیعی بدن و یا عدم تحرک و .... می توانند در تحریک سلول های مستعد کمک کنند تا به سلول های سرطانی تبدیل شوند.

در صورت این اتفاق، زمان زیادی به طول خواهد انجامید تا یک سلول به گروهی از سلول های سرطانی یا تومور تبدیل گردد؛ ولی پس از آن، افزایش حجم تومور و تاثیر آن بر بافت های اطراف، در مدت زمان نسبتا کوتاه و با سرعت بیشتری به پیش خواهد رفت.

درمان سرطان دستگاه گوارش

به همین دلیل، قبل از نیاز فوری به درمان سرطان دستگاه گوارش در مراحل خطرناک، دو عامل ممکن است بسیار موثرتر و کارآمد تر باشد.

درمان سرطان دستگاه گوارش
اساسی ترین موردی که برای درمان سرطان دستگاه گوارش باید انجام گیرد رعایت پرهیزات غذایی و مصرف غذاهای سالم می باشد.


یکی از این عوامل یا راهکارها که برای بسیاری دیگر از انواع بیماری ها و سرطان ها نیز به شدت توصیه می شود، پیشگیری است. در واقع پیشگیری به معنای انجام کارهایی است که زمینه را برای تبدیل شدن سلول به سلول سرطانی کاهش داده و یا به کلی از بین می برد. مصرف میوه ها و سبزیجات تازه، تحرک و ورزش منظم، مصرف غذاهای خانگی و پخته شده و نوشیدنی های سالم، موارد کلی هستند که رعایت آنها می تواند شانس بروز سرطان را تا حد قابل توجهی کاهش دهد. به ویژه پیش از درمان سرطان دستگاه گوارش، رعایت اصول و ملزومات سلامتی در رژیم خوراکی ها و نوشیدنی ها، اثر مطلوبی در پیشگیری از بروز این بیماری خواهد داشت.

عامل موثر دوم، پیگیری مراحل درمانی در اولین زمان ممکن پس از مشکوک شدن نسبت به علائم سرطان است. به عبارت دیگر، درمان در مراحل ابتدایی بروز سرطان می تواند تا حد زیادی روند درمانی را آسان تر و کسب نتیجه ی لازم را سریع تر کند.

یکی از شایع ترین سرطان ها به ویژه در کشور ایران که جزو سرطان های گوارشی محسوب می گردد، سرطان معده است. همچنین سرطان مری، سرطان روده بزرگ و سرطان لوزالمعده نیز از انواع دیگر همین دسته از بیماری های سرطانی می باشند؛ لذا ممکن است نشانه های مشترکی داشته باشند و هوشیاری و دقت به تغییرات مربوط به گوارش، در درمان سرطان گوارشی که از تومورهای هر عضو مربوط نشات گرفته، تسهیل کننده است.

از جمله مهم ترین این نشانه ها را می توان اشکال در بلع، برگشت غذا در دهان پس از مصرف، مشاهده خون در مدفوع و یا کاهش وزن و کم خونی های غیر قابل توجیه و ناگهانی دانست. ضعف و خستگی نیز یکی دیگر از علائم شایع بسیاری از این بیماری هاست. به این ترتیب با مشاهده و تداوم این علائم، می بایست بدون اتلاف وقت به پزشک متخصص مراجعه کرده و نسبت به آزمایش و اطمینان از دلایل آنها حساس بود.

البته مشاهده و احساس هر یک از نشانه های بیان شده، در بیماران مختلف و همچنین با توجه به انواع سرطان های مختلف، متفاوت است. می توان گفت که موضوع مشترک میان تمامی انواع انها، روش های نسبتا یکسان پیشگیری و کنترل است.

درمان سرطان دستگاه گوارش

به عنوان نمونه، بهره مندی از خوراکی های سالم و مناسب در رژیم غذایی، می تواند از بسیاری از این سرطان ها پیشگیری کرده و در صورت ابتلا در مراحل ابتدایی، سرعت پیشروی آن را آرام تر کند. یکی از این راه ها که در پیشگیری و درمان سرطان دستگاه گوارش نقش بسزایی دارد، استفاده از محصولات زنبور عسل، از جمله عسل طبیعی و بره موم است.

البته برای درمان سرطان گوارش با بره موم و یا عسل طبیعی، مراجعه و استفاده از دستورات طبیب متخصص اصولی ترین روش می باشد؛ ولی بد نیست بدانیم این خوراکی ها بدلیل داشتن آنزیم های گوناگون در آسان کردن و بهبود هضم غذا، به اندام گوارشی کمک شایانی کرده و در صورت نیاز به درمان سرطان دستگاه گوارش، می توانند تا حد قابل توجهی مانع پیشرفت سریع بیماری و رشد تومور بدخیم گردند.

برای درمان سرطان دستگاه گوارش علاوه بر پرهیزات غذایی شما می توانید از طب سنتی و داروهای گیاهی استفاده نمایید. دارویی که در این زمینه طب سنتی برای درمان سرطان پیشنهاد می کند بره موم است. همان گونه که در مقالات قبل گفته شده این ماده باید پس از فرآوری به روش های سالم و استاندارد های بهداشتی، استفاده شود. ساختار آن به گونه ای است که باعث بهبود التهاب و تورم می شود. این ماده در ابتدا سرطان را کنترل کرده و سپس باعث درمان آن خواهد شد.

در حقیقت بره موم یا موم سیاه و همچنین عسل، برای درمان بسیاری از بیماری های گوارشی غیر از سرطان نیز مفید بوده و در متون طب سنتی به کرات توصیه شده است. نباید فراموش کنیم که عسل طبیعی با عسل تقلبی (که حاصل از پخت آب شکر است) متفاوت بوده و باید از مصرف شهد گلها توسط زنبور تولید شده باشد.

برای این که از طبیعی بودن عسل و فرآوری بهداشتی بره موم اطمینان داشته باشید سعی کنید آن ها از مجموعه های معتبر و برندهای خوش نام تهیه نمایید تا با مصرف منظم آن سرطان را درمان کنید.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :440,000 ریال
عسل بره موم 500 گرمی

عسل بره موم 500 گرمی

قیمت :825,000 ریال
پودر ژل رویال 15گرمی

پودر ژل رویال 15گرمی

قیمت :1,800,000 ریال
کپسول بره موم

کپسول بره موم

قیمت :680,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ