عسل تک گیاه بهار نارنج

در سراسر کشور ما و در هر منطقه، بنا به شرایط آب و هوایی و نوع خاک، گیاهان مختلفی رشد می کنند. زمانی که کندو های زنبور عسل را در دشتی با 70 تا 80 درصد پوشش گیاهی خاص قرار می دهند، زنبور عسل بیشتر از شهد همان گیاه برای تهیه عسل استفاده می کند اما این امر بدین معنا نیست که زنبور روی گیاهان دیگر نمی نشیند. به آن دسته عسل هایی که 70 درصد شهد آن، از گیاه خاصی مانند بهار نارنج تهیه شده باشد، عسل تک گیاه گویند.

شیراز و بابل را شهر بهار نارنج خطاب می کنند چرا که این درخت معطر و زیبا در این مناطق رشد خوبی دارد و زنبور های عسل نیز به این درخت و شکوفه های خوش عطر آن علاقه نشان می دهند به همین دلیل است که زنبور های عسل به سراغ شکوفه های بهار نارنج می روند، از گرده و شهد آن تغذیه کرده و عسل تک گل بهار نارنج را تولید می کنند.

عسل تک گیاه بهار نارنج

درخت نارنج درختی بزرگ و معطر است که برگ ها و حتی میوه آن، بوی خیلی خوش آیندی دارد. این درخت در زمره معطر ترین درختان مرکبات قرار دارد و از این لحاظ در مرتبه اول جای گرفته است. زمانی که در فصل بهار به شیراز سفر کنید، بوی خوش بهار نارنج از جای جای این شهر زیبا به مشامتان میرسد و روح و جسم آدمی را سرشار از حس تازگی و طراوت می کند. شکوفه بهار نارنج مصارف متعددی دارد و بیشتر در حوزه عطرسازی و تولید عرقیات از آن استفاده می کنند.

خاصیت های فراوانی که این گیاه دارد، از طریق زنبور عسل به عسل تک گیاه بهار نارنج نیز منتقل شده و می توانید از خواص متعدد این گیاه در کنار خواص بیشمار عسل طبیعی بهره مند شوید.

از قدیم الایام نارنج را به عنوان مکمل در کنار غذا ها استفاده می کردند. میوه درخت نارنج به آن جهت که بسیار ترش است، سبب تحریک معده و هضم سریع تر غذا می شود. از دم کرده این میوه ترش نیز برای کاهش استرس، سردرد و تپش قلب نیز استفاده می کنند.

از میوه نارنج روغن به خصوصی گرفته می شود که به کشور های دیگر صادر شده و از آن برای کاهش ضربان و تپش قلب و کاهش دلهره استفاده می کنند. همچنین مصرف آن سبب تشویق و تحریک خواب و آرامش دستگاه گوارش برای عملیات هضم غذا می شود.

مهم ترین خاصیت بهار نارنج تاثیر آن بر روی سیستم عصبی بدن است. بهار نارنج آرامش بخش بوده و ضد هیجان است و سر درد های میگرنی را نیز بهبود می بخشد.

اگر مشکل کم خوابی دارید و یا اینکه نمی توانید در آرامش به خواب بروید، بهار نارنج این مشکل را برای شما برطرف می کند و می توانید با مصرف آن به خوابی آرام و دلنشین فرو بروید.

از جمله خاصیت های مهم این عسل طبیعی که  پس از خرید و مصرف عسل بهار نارنج شامل حالتان می شود، می توان به موارد زیر نیز اشاره داشت:

عسل بهار نارنج به دلیل اینکه از درخت بهار نارنج تهیه می شود، سرشار از ویتامین C بوده و برای کسانی که کمبود ویتامین C را دارند، بسیار مفید است.

مهم ترین خاصیت عسل بهار نارنج تاثیر مستقیم آن بر روی سیستم عصبی است. با مصرف این عسل از استرس و تشنج دور می شوید و به آرامش خواهید رسید.

این عسل زرد رنگ، رقیق و بسیار خوش عطر و بو است وباعث تقویت قلب ، درمان بی خوابی ، تقویت اعصاب و آرامش روان می شود.

عسل بهار نارنج تاثیر به سزایی بر روند درمان فشار خون دارد. لازم به ذکر است که مصرف این عسل برای افراد با فشار خون بالا باید به صورت مداوم و طولانی مدت باشد تا بتوانند تاثیر آن را در درمان فشار خون خود مشاهده کنند.

عسل تک گیاه بهار نارنج

• سرشار از ویتامین C و آنتی اکسیدان

• مقوی مغز و اعصاب

• تقویت کننده حافظه

• انرژی زا و نشاط آور

• پیشگیری از انواع سرطان

• بهبود سرطان دستگاه گوارش

• ضد میکروب، باکتری، قارچ و عفونت

• پیشگیری از انواع بیماری های عفونی

• تصفیه کننده خون

• کاهش کلسترول

• اشتها آور

مصرف عسل تک گیاه بهار نارنج در بزرگسالان و افراد کم سن و سال متفاوت است به طوری که مصرف عسل بهار نارنج در افراد بزرگسال روزانه 50 تا 70 گرم و در افراد کم سن و سال تر مصرف روزانه 20 تا 30 گرم توصیه شده است.

این عسل می توانید در وعده صبحانه میل کنید و یا اینکه مقداری از آن را در آب ولرم حل کرده و کمی آب لیموی تازه به آن اضافه کنید، این شربت گوارا و خوش عطر را نوش جان کنید. شربت طبیعی عسل بهار نارنج از بهترین نوشیدنی ها به شمار می رود که علاوه بر این که خاصیت ضد سرطانی دارد، خاصیت ضد عفونی کنندگی را هم شامل می شود.


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل آویشن 500گرمی

عسل آویشن 500گرمی

قیمت :800,000 ریال
عسل بادام 500گرمی

عسل بادام 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل جاشیر 500گرمی

عسل جاشیر 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل جعفری

عسل جعفری

قیمت :500,000 ریال
عسل رازیانه

عسل رازیانه

قیمت :680,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ

 

فروشگاه شهدینه گلها