درمان آسم : نشانه های خاص بیماری آسم + روش های درمان آن

امتیاز : از 0 نظر

درمان آسم درمانی غیر قابل دسترس نیست و به راحتی و با رعایت چند نکته قابل انجام است. این بیماری این روزها در جهان بسیار شایع است به ویژه در کشورهایی که آلودگی هوا هر روزه بیشتر می شود؛ آمار بیماری آسم نیز افزایش خواهد یافت. درمان شیمیایی و همچنین درمان گیاهی آسم در صورتی که به موقع به فرد بیماری برسد، بیماری را درمان و از پیشرفت آن جلوگیری می کند.
درمان آسم سریع

چرا درمان آسم در کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است؟

یکی از مشکلات مهم بیماری آسم، شیوع آن در بین کودکان است. این بیماری متاسفانه جان بسیاری از کودکان که بدن آن ها توانایی لازم برای مقابله با این بیماری را ندارد را می گیرد. به همین دلیل توجه به بیماری آسم کودکان باید بیشتر از بزرگان باشد؛ چرا که آسم ساده تر می تواند کودکان را از پای در بیاورد. برای درمان آسم در کودکان نیز راهکار های متعددی وجود دارد و می توان به درمان این بیماری مزمن امیدوار بود.

متاسفانه علم نوین هنوز نتوانسته راهکار های کاملا عملی برای درمان آسم ارائه دهد. تمامی راهکار ها به نوعی پیشگیری از پیشرفت این بیماری است. البته مشخصا جلوگیری مناسب از پیشرفت بیماری آسم خود می تواند مقدمه ای برای درمان آسم به شمار رود؛ اما به دلیل ناشناخته بودن سیر تکامل و همچنین میزان آسیب هایی که ممکن است این بیماری به بافت های مختلف بدن بزند، دارویی برای درمان آن تولید نشده است.

درمان آسم موثر

البته علم و طب سنتی از دیرباز با چنین بیماری دست و پنجه نرم می کرده و به همین علت سابقه بیشتری در درمان آسم دارد و دارو های آسم زیادی نیز در این راستا برای بیماران تجویز می شود. البته گفته شده است که درمان آسم با استفاده از طب سنتی امکان پذیر است. ولی این موضوع به صورت علمی به اثبات نرسیده اما اثرات مثبت آن بر روی آسم به خوبی دیده می شود. طب سنتی راهکار های متعددی برای درمان آسم ارائه می دهد که هر کدام از آن ها بر اساس تشخیص طب سنتی ممکن است برای نوعی از این بیماری موثر باشد.

آسم چیست؟درمان آسم به چه معناست؟

آسم یک بیماری التهابی مختص دستگاه تنفسی است. بیمارانی که به آسم مبتلا می شوند عموما با تنگی نفس مواجه هستند که نشان از التهاب در سیستم تنفسی به ویژه ریه ها است. این بیماری التهابی همانطور که اشاره شد، در کودکان بسیار شایع و خطرناک است. بیماری التهابی تنفسی یا همان آسم با درگیر کردن قسمت های مختلف این دستگاه و بعد از آن تحت تاثیر قرار دادن بافت های مختلف بدن، کل بدن را درگیر می کند. درمان آسم به این معناست که تمامی مشکلات التهابی ایجاد شده بر اثر این بیماری برطرف شود. عموما درمان این بیماری به صورت کامل انجام نشده و بیشتر می توان گفت که آسم بهبود می یابد.

براساس شدت، بیماری آسم به چند دسته تقسیم می شود؟

آسم بر اساس شدت، دسته بندی می شود. شدت آسم در درمان حمله آسم نیز بسیار موثر است و طبیعتا آسم هایی با شدت کمتر، روند درمان ساده تری را طی خواهند کرد. بر این اساس آسم به سه نوع آسم خفیف، آسم متوسط و آسم شدید تقسیم بندی می شوند که هر کدام از آن ها ویژگی ها و مشکلات خاص خود را دارند. 

درمان آسم خانگی

آسم خفیف و چگونگی درمان آسم خفیف

حمله آسم خفیف به این صورت است که حمله به صورت کامل به بدن فرد صورت می گیرد اما شدت آن بسیار کم است. درمان هایی که برای این نوع حمله در نظر گرفته می شود، باعث فروکش کردن آن شده اما خس خس سینه تا 2 روز همچنان در بدن فرد باقی می ماند. 

در کودکانی که این نوع آسم ایجاد می شود، مشکلی ندارند و می توانند به سادگی به مدرسه بروند و حتی به ورزش های مختلف بپردازند؛ اما ممکن است چند روزی در ماه را درگیر این بیماری و حمله آسم صورت گرفته باشند. 

درمان آسم خفیف نسبت به دیگر آسم ها به ویژه در درمان با طب سنتی، ساده تر انجام می شود. به ویژه کودکان مبتلا به آسم در روند درمان آسم خفیف بیشتر از دیگر نوع ها سربلند هستند و با امیدواری روند درمان را سپری می کنند.

• آسم متوسط 

در آسم متوسط، شاهد حملات بیشتری  نسبت به نوع خفیف آسم هستیم و در نتیجه می توان گفت که کمی شرایط سخت تر می شود. سرفه ها و خس خس سینه بیشتر خواهد بود و ورزش کردن به سختی انجام می شود. درمان آسم در این نوع از آسم کمی سخت تر بوده و با مشکلاتی همراه است. علاوه بر این ویژگی بد این نوع آسم نسبت به آسم خفیف این است که حمله آسم ممکن است در خواب اتفاق بیافتد و خواب فرد را به هم بزند.

کودکان مبتلا به آسم متوسط عموما مشکلاتی برای باور کردن محدودیت ها دارند و خیلی زود از درمان آسم نا امید می شوند. البته بسیاری از کودکان نیز به روش های درمانی به ویژه روش های طب سنتی جواب مثبت می دهند. 

درمان آسم در ایران

آسم شدید

در این نوع آسم عموما نیاز به بستری متعدد فرد بیمار در بیمارستان است. حملات بسیار شدید و درمان آسم کمی سخت به نظر می رسد. تحت مراقبت بودن از برخی نظرات، بسیار خوب و از برخی جنبه ها اذیت کننده است. به ویژه برای کودکان که دوست ندارند برای درمان آسم بستری شوند.

تنگی نفس مداوم از علائم این بیماری است. متاسفانه کودکان مبتلا به آسم شدید، مشکلات زیادی برای رفتن به مدرسه دارند و به همین علت دوست دارند روند درمان آسم خیلی سریعتر انجام شود.

مهم ترین عوامل موثر در ابتلا به آسم کدامند؟

همانطور که می دانید، درمان آسم به طور دقیق در علم نوین مشخص نشده است، علتی هم برای اینکه چرا افراد با شرایط سنی مختلف به این بیماری مبتلا می شوند و برخی مبتلا نمی شوند پیدا نشده است اما به طور حتم دو عامل مهم ژنتیک و عوامل محیطی در این امر دخیل هستند. اما باید بدانید که قرار گرفتن در معرض موادی که ایجاد آلرژی می کنند و همچنین محرک های ویروسی می تواند احتمال ابتلا به آسم را افزایش دهد. البته ناگفته نماند که این محرک ها در همه افراد یکسان نیست. محرک هایی که می تواند افراد را به این بیماری مبتلا کند شامل موارد زیر هستند:

 • عفونت های ناشی از سرماخوردگی
 • آسم ناشی از ورزش 
 • قرار گرفتن در معرض هوای سرد
 • آلودگی هوا و قرار گرفتن در معرض مداوم دود سیگار و دخانیات 
 • ریز گرد ها و مواد موجود در هوا، بذر قارچ ها 
 • استرس شدید
 • رفلاکس معده
 • دارو هایی مانند آسپیرین، ایبوپروفن و ناپروکسن
 • مواد نگهدارنده ی برخی غذاها و نوشیدنی ها

درمان آسم بدون هزینه

از کجا بدانیم به آسم مبتلا شده ایم؟

حال که به موارد به وجود آورده آسم و تشدید کننده آن در فرد مبتلا پرداختیم، به سراغ علائم این بیماری می رویم. از کجا بدانیم در حال ابتلا به بیماری آسم هستیم؟

بیماری آسم در همه افراد یکسان نیست و ممکن است در برخی از افراد مبتلا علائمی که در ادامه برای شما خواهیم گفت، فقط در زمان های خاص مانند زمانی که بسیار هیجان زده می شوند پدید آید. حال به علائم این بیماری می پردازیم تا در صورت مشاهده این علائم به درمان آسم اقدام کنید:

 •  درد در ناحیه قفسه سینه
 • تنفس صدا دار ( این نشانه بیشتر در کودکان پدیدار می شود )
 • نفس تنگی
 •  اذیت شدن هنگام خواب به علت عدم تنفس صحیح
 •  سرفه های شدید و خس خس کردن سینه


افرادی که به این علائم فوق مبتلا هستند، در هنگام سرما خوردگی، علائمی مانند سرفه و خس خس سینه در آن ها افزایش خواهد یافت. اگر به عارضه های گفته شده در ادامه مبتلا هستید و هنوز روند درمان آسم را طی نکرده اید، ممکن است بیماری شما تشدید یابد.

 • علائم ذکر شده تشدید پیدا می کنند به طوری که روند تنفس با مشکلات بسیاری مواجه خواهد شد.
 • نفس کم می آورید و نیاز شما به استفاده از اسپری های تنفسی افزایش پیدا می کند.
درمان آسم بدون پزشک

چه زمانی علائم بیماری آسم بروز می کند؟

در برخی افراد نشانه های آسم در شرایط مختلف بروز پیدا می کنند:


 • آسم ورزشی:
زمانی که شما در حال ورزش خصوصا در هوای سرد هستید، علائم آسم پدیدار می شود که به آن آسم ورزشی گویند.

 • آسم شغلی:

اگر شما در شرایطی کار می کنید که در معرض آلودگی هایی مانند دود های شیمیایی و یا گاز های خطرناک و ریز گرد ها هستید آسم شما تشدید پیدا کرده و به آن آسم شغلی می گویند.

 • آسم آلرژیک:

اگر در شرایطی مانند آلودگی هوا، حیوانات خانگی، زباله، سوسک و غیره علائم آسم شما تشدید پیدا کرد، شما به آسم آلرژیک مبتلا هستید و باید از شرایطی که سبب تشدید بیماری می شود دوری کرده و روند درمان آسم را در پیش بگیرید.

درمان آسم در اصفهان

حمله آسم چیست ؟چه زمانی روند درمان آسم را آغاز کنیم؟

بیمارانی که به این آسم مبتلا هستند شرایط مختلف می تواند باعث حملات آسمی شود. اما حمله آسمی چیست؟ زمانی که سرفه های شدید و مکرر، مشکلات تنفسی که نفس کشیدن شما را مختل می کند و خس خس صدا به سراغ فرد می آید، دیواره های ریه فرد متورم شده و به سختی هوا را از خود عبور می دهد که در این صورت فرد به سختی می تواند نفس بکشد و اگر به موقع عملیات احیا و درمان آسم روی فرد صورت نگیرد می تواند به مرگ منجر شود.

با دانستن و مشاهده این علائم در خود می توانید از موارد تحریک کننده و تشدید کننده دوری کنید و با دنبال کردن توصیه های پزشک، روند درمان آسم را آغاز نمایید؛ اما چگونه؟؟

به شرطی که روند کنترل و درمان آسم را جدی بگیرید، این بیماری هیچ گونه ممانعتی در زندگی برای شما نخواهد داشت و بدون این که لطمه ای به زندگی روزانه و فعالیت های فیزیکی شما وارد کند می توانید به راحتی با آن زندگی کنید.


آیا بیماری آسم عصبی واقعا وجود دارد؟

درمان آسم عصبی ، معمولا با کنترل عواملی که موجب بروز استرس و اضطراب می شوند، انجام می گیرد. زمانی که حمله آسم به دلیل وجود استرس بروز کند، به آن آسم عصبی گفته می شود. آسم یک بیماری مزمن ریوی است که در آن، راه های هوایی متورم و باریک شده و با ترشحاتی پوشیده می شوند. این شرایط باعث می شوند که نفس کشیدن برای فرد مبتلا به آسم دشوار شود. 

فاکتور های متعددی از جمله استرس، می تواند باعث بروز حمله عصبی شود. با این مقاله همراه باشید تا با ارتباط میان استرس و این بیماری و درمان آسم بیشتر آشنا شوید. 


درمان آسم به سرعت


برای مشخص کردن نقش دقیق استرس و هورمون های آن در بروز آسم، تحقیقات و مطالعات در حال انجام هستند و به نظر می رسد که استرس باعث تحریک حمله آسم در بعضی افراد می شود. 

یک مطالعه نشان داده است که تجربه یک موقعیت بسیار استرس زا در زندگی، مانند مرگ یک عزیز، ریسک حمله آسم را در کودکان مبتلا به آسم، تقریبا دو برابر می کند. تحقیقات همچنین نشان داده اند که پاسخ بدن به استرس، سیستم ایمنی را تحریک کرده و باعث ترشح هورمون های خاصی می شود. این موضوع می تواند به بروز التهاب در راه های هوایی ریه ها منجر شده و باعث حمله آسم شود. 

ابتلا به آسم هم به خودی خود باعث استرس و اضطراب می شود. برخی از مطالعات نشان داده اند که ابتلا به آسم با احتمال بالاتر بروز اختلال هراس مرتبط است. بنابراین در درمان آسم باید به عوامل ایجاد کننده استرس در فرد هم توجه کرد. 

در درمان آسم عصبی به چه عواملی باید توجه کرد؟

علائم آسم عصبی، مشابه نشانه های انواع دیگر آسم ها هستند، تنها تفاوت آنها در اینجاست که به دلیل تجربه دوره ای استرس، بروز می یابند. علائم آن که در درمان آسم عصبی باید به آنها توجه کرد، شامل موارد زیر هستند:

 • با صدا نفس کشیدن
 • سرفه کردن
 • تنگی نفس
 • تند و سریع نفس کشیدن
 • تنگ شدن قفسه سینه

درمان آسم ویژه

چه تفاوتی میان آسم عصبی و حمله هراس وجود دارد؟

حمله هراس، وحشت زدگی یا پانیک اتک، دارای علائمی مشابه با آسم عصبی است و زمانی که اتفاق می افتد، تشخیص اینکه حمله هراس رخ داده است یا آسم عصبی، ساده نیست. بهرحال مهم است که تفاوت های میان این دو عارضه را بدانید.

اگر به آسم مبتلا هستید، با پزشک خود درباره داشتن یک پیک فلومتر در خانه مشورت کنید. این وسیله تعیین می کند که آیا تنگی نفس شما به دلیل حمله آسم است یا چیز دیگر. تشخیص به موقع حمله و درمان آسم بسیار مهم است چرا که در صورت عدم اقدام مناسب، حمله آسم می تواند بسیار خطرناک بوده و حتی زندگی فرد را تهدید کند.  

اگر دچار تنگی نفس یا دیگر علائم آسم هستید، سریعا نزد پزشک بروید. پزشک متخصص می تواند علت علائم شما را مشخص کرده و روش مناسبی را برای درمان آسم برای شما تجویز کند. 

چه عواملی باعث تحریک بیماری آسم عصبی می شود؟

بیماری آسم عصبی با هر چیزی که باعث بروز استرس شود، تحریک می شود مانند:

 • وجود فشار در محل کار
 • وجود مسائل دشوار در مدرسه و دانشگاه
 • تنش در روابط شخصی
 • مشکلات مالی
 • هر رخدادی که زندگی شما را به صورت چشم گیری تغییر دهد. 

در برخی از مواقع، شما قادر نیستید که محرک را شناسایی کنید. 

درمان آسم طبیعی


چگونه بیماری آسم عصبی تشخیص داده می شود؟

اگر دچار تنگی نفس هستید، بلافاصله باید به پزشک مراجعه کنید و او می تواند در تشخیص علت مشکل و درمان آسم به شما کمک کند. بیماری آسم با استفاده از روش های گوناگونی از جمله موارد زیر، تشخیص داده می شود:

 • اشعه ایکس از قفسه سینه
 • آزمایشات عفونت ریه و اندازه گیری پیک فلو
 • معاینه فیزیکی
 • بررسی سوابق پزشکی

جدیدترین روش درمان آسم چیست؟

زمانی که برای درمان آسم به پزشک مراجعه می کنید، پزشک برای شما دارو های به خصوصی را بنا به میزان پیشرفتگی آسم شما تجویز می کند، با مصرف مداوم این دارو ها و همچنین دوری از محرک هایی که بیماری شما را تشدید می کنند، می توانید روند درمان آسم را به راحتی طی کنید.

همان گونه که گفته شد، پزشک بسته به شدت بیماری شما دارو تجویز می کند و این بدین معناست که دارو های آسم همه افراد مبتلا به این بیماری یکسان نیست. برخی از افراد باید داروی استنشاقی مصرف کنند و برخی دیگر به صورت قرص.

دارو هایی که برای درمان آسم وجود دارند دو نمونه هستند، به برخی از آن ها سریع الاثر گویند و به برخی دیگر، دارو های کنترل کننده طولانی مدت که هر کدام بسته به تشخیص پزشک برای درمان آسم تجویز می شوند.

درمان آسم با پزشک

دارو های سریع الاثر برای مواقعی است که حمله آسمی به فرد مبتلا دست می دهد و با استفاده از این دارو ها این حملات قابل کنترل هستند. زمانی که شما تعداد دفعاتی که دچار حمله آسمی می شوید کمتر و علائم بیماری تان خفیف تر باشد، دارو های کنترل کننده طولانی مدت برای شما تجویز خواهد شد. با مصرف داروهایتان به صورت مداوم، به درمان آسم خود بپردازید و سلامتی را به ریه هایتان باز گردانید.

درمان آسم با دارو های گیاهی امکان پذیر است؟

درمان آسم با مواد طبیعی خصوصا شفابخشی به نام عسل، به راحتی امکان پذیر است. خداوند متعال شفا بخش های ویژه ای را در دل طبیعت قرار داده است تا ما از آن ها استفاده کرده و به درمان امراض روحی و جسمیمان بپردازیم. عسل طبیعی یکی از این درمانگر های طبیعی است که همه ما بر خواص این ماده واقف هستیم. حال می خواهیم به تاثیر عسل طبیعی بر درمان آسم بپردازیم و بگوییم چگونه با خرید و مصرف عسل می توانید به درمان آسم خود بپردازید.

درمان آسم با ورزش


درمان آسم با استفاده از بره موم !

کمک گرفتن از طبیعت برای درمان هر گونه بیماری یکی از راهکار هایی است که با اینکه ممکن است کمی طولانی مدت باشد، اما بی شک به نتیجه مطلوب خواهید رسید. فرآورده های زنبور عسل یکی از این مواد طبیعی است که برای درمان انواع بیماری به کمک انسان می آید. یکی از این فرآورده های مهم بره موم نام دارد؛

بره موم که به چسب زنبور عسل نیز شهرت دارد، یکی از مهم ترین و در عین حال مفید ترین محصولاتی است که زنبور عسل تولید می کند. تاثیر بره موم بر درمان آسم به اندازه ای است که روند بهبودی بیماری های تنفسی را تسریع می بخشد. بره موم در ابتدا از پیشرفت بیماری همچون آسم جلوگیری می کند و اجازه نمی دهد که این بیماری پیشرفته تر شود و در نهایت روند درمان آسم را پیش می گیرد تا شما به بهبودی کامل برسید.

جالب است بدانید بره موم خاصیت پیشگیری کنندگی نیز دارد! یعنی اگر شخصی در معرض آلودگی های محیطی است که منجر به آسم می شود و... می تواند از بره موم استفاده کند تا در آینده به بیماری آسم مبتلا نشود.

درمان آسم درخانه

روش های مختلفی برای ارائه بره موم وجود دارد اما باید بدانید که این محصول به تنهایی قابل مصرف نیست چرا که مولکول های آن سنگین بوده و برای معده قابل هضم نیستند به همین منظور با دو روش آبی و الکلی اقدام به شکستن مولکول های سنگین بره موم کرده اند. در روش الکلی بره موم به صورت 1- کپسول بره موم و 2- عسل بره موم ارائه می شود که با مشورت پزشک می توانید برای درمان آسم از این محصولات استفاده کنید.


درمان آسم با گرده گل

یکی دیگر از فرآورده های مفید زنبور عسل، گرده گل می باشد که بر خلاف بره موم می توان بدون انجام هیچ گونه عمل فرآوری سازی، آن را مصرف کرد. گرده گل خواص زیادی برای بدن انسان دارد که از جمله آن، درمان آسم است. گرده گل در ابتدا مانع از گسترش بیماری می شود و در نهایت روند درمان آسم را تسهیل می بخشد. این ماده اثر بخش توسط زنبور عسل از دل طبیعت جمع آوری می شود و زنبور داران با قرار دادن تله هایی در ورودی کندو ها، این محصول را جمع آوری می کنند.

برای اثر بخشی بهتر در درمان آسم به وسیله این محصول می توانید گرده گل را به همراه بره موم مصرف کنید چرا که این دو در کنار هم می توانند به یک ماده قوی برای درمان آسم تبدیل شوند. البته فراموش نکنید که میزان مصرف این محصول باید در مقدار معینی باشد و برای تعیین این مقدار می توانید از پزشک معالج خود مشورت بگیرید.

استفاده از گرده گل همانند دارو باید به طور مداوم و ادامه دار باشد تا بتوانید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید. این ماده سرشار از انواع مواد معدنی است که به تنهایی می تواند کمبود ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین کند و همچنین قادر است از بروز هر گونه بیماری جلوگیری کند.

لازم به ذکر است که این محصول عطر و طعم خاصی دارد و بهتراست در کنار مواد غذایی دیگر مصرف شود. بهترین ماده ای که می توان گرده گل را با آن استفاده کرد، شربت عسل است. برای این کار کافیست مقداری گرده گل را به شربت عسل اضافه کرده و نوش جان کنید. 

درمان آسم با گرده

ژل رویال و درمان آسم

یکی دیگر از فرآورده های زنبور عسل که نقش فوق العاده ای در درمان آسم ایفا می کند، ژل رویال نام دارد. این ماده که تماما در بدن زنبور عسل تولید می شود در بین ایرانیان با نام شاه انگبین نیز شناخته می شود. شاه انگبین یا همان ژل رویال یکی از بهترین مواد برای درمان انواع بیماری ها خصوصا درمان آسم است. هر چند که درمان آسم با ژل رویال به اثبات نرسیده است اما تجربیات حاکی از آن است که عده زیادی از افراد با کمک ژل رویال به درمان آسم خود پرداخته و به نتیجه مطلوب رسیده اند؛ با این حال بهتر است قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کرده و سپس اقدام به مصرف آن کنید.

درمان آسم با رویال

چندتوصیه کاربردی در روند درمان آسم

عمده افراد برای درمان آسم فقط به مصرف دارو اکتفا می کنند اما باید گفت که این کار به تنهایی جواب گو نخواهد بود! برای درمان آسم می بایستی برخی نکات مهم و اساسی را رعایت کنید تا به بهبودی کامل برسید. این نکات به شرح زیر هستند:

 • برای اینکه بتوانید روند درمان آسم خود را به طور کامل طی کرده و به بهبودی برسید باید از محرک های مختلف که سبب تشدید بیماری تان می شود دوری کنید. هواکش می تواند مانع از ریز گرد ها به محلی که شما هستید باشد و محیط را تسویه کند. گرده هایی که معمولا در هوا پراکنده هستند مربوط به گیاهانی مانند چمن، گل ها و درختان است که خود می تواند به تشدید بیماری شما کمک کند.
 • تهویه هوا به وسیله هواکش محیط را از هر گونه غبار و رطوبت اضافه پاک خواهد کرد. اما اگر قادر به تهیه و نصب هواکش نبودید بهتر است در فصولی که گرد و خاک و گرده گل های مختلف در هوا پراکنده است، در و پنجره های خود را بسته نگاه دارید.
 • برای اینکه گردو خاک و محرک های محیطی را کاهش دهید بهتر است تغییراتی در دکوراسیون منزل بدهید. عوض کردن روبالشتی و روتختی، تعویض فیلتر هواکش و استفاده از پارکت و کف پوش های دیگر به جای فرش می تواند تا حد زیادی باعث کاهش گرد و خاک و دیگر محرک های محیطی گردد.
 • رطوبت نیز می تواند یکی از محرک هایی باشد که از درمان آسم شما جلوگیری می کند، اگر محل زندگی شما در منطقه ای مرطوب قرار دارد بهتر است برای تهیه یک رطوبت گیر با پزشک خود مشورت کنید. قسمت های مرطوب خانه مانند حمام و دستشویی محل خوبی برای رشد قارچ ها هستند که روند درمان آسم شما را دچار اختلال می کنند. برای از بین بردن قارچ ها بهتر است این قسمت های خانه را تمیز نگه دارید و از رطوب بیش از حد جلوگیری کنید.
درمان آسم با صبوری

 • اگر حیوان خانگی دارید و با شوره حیوانات، علائم آسم شما تشدید پیدا می کند بهتر است از آن ها دوری کنید یا اینکه به طور مرتب به نظافت حیوان خانگی تان رسیدگی کنید و آن را به حمام ببرید، این کار می تواند تا حدود زیادی در کاهش شوره حیوانات موثر باشد.
 • بهتر است که خانه تان را حداقل هفته ای یک بار نظافت کنید تا مواردی که روند درمان آسم شما را مختل می کند بزدایید. البته ممکن است در این حین گرد و خاک شما را اذیت کند که  البته می توانید از ماسک استفاده کنید.
 • اگر شما در معرض هوای سرد قرار گرفتید و بیماریتان تشدید شد، باید با استفاده از دستمال یا ماسک، دهان و بینی خود را پوشانده و مانع از ورود هوای سرد به ریه هایتان شوید.


محصولات مرتبط

عسل آویشن 500گرمی

عسل آویشن 500گرمی

قیمت :535,000 ریال
 عسل اکالیپتوس 500گرمی

عسل اکالیپتوس 500گرمی

قیمت :415,000 ریال
عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :385,000 ریال
 کپسول بره موم

کپسول بره موم

قیمت :500,000 ریال

مقالات مرتبط

آسم عارضه ای است که در آن به طور ناگهانی مجاری تنفسی کوچک و ریه ها باریک می گردند، آسم به عنوان یک اختلال التهابی مزمن مجاری تنفسی است، که بر اثر مواد آلرژی زا
ادامه مطلب

نظرات (0)

    بد           خوب