گرده گل را به روش های زیر مصرف کنید

گرده گل یکی از جالب توجه ترین محصولات گیاهی برای کسانی است که به دنبال رژیم های خاص با مکمل های ارگانیک و یا دارو های طبیعی هستند. این ماده که گاهی آن را گرده زنبور می نامند، حاوی ذراتی است که سرشار از انواع خواص غذایی بی نظیر و شگفت انگیز هستند. باور این که مقدار زیادی از پروتئین و ویتامین و اسید های آمینه و ... در ذراتی به ابعاد گرده گل متمرکز شده باشند کمی مشکل است، با این حال بد نیست بدانیم که هر دانه از این گرده ها را می توان یک داروخانه تمام عیار کوچک دانست. اما دلیل این که این ذرات به این میزان دارای خواص درمانی و مهم برای سلامت انسان هستند چه می تواند باشد؟بد نیست بدانید که گرده های گل، همان گرد ها و دانه های انباشته شده بر روی پرچم های گلبرگ می باشند که برای تولید مثل گیاهان جا به جا می شوند و علاوه بر باد، زنبور های عسل برای حمل آن ها نقش مهمی بازی می کنند. گرده ها به پای زنبور چسبیده و روی گل های ماده می نشیند. بعضی از اوقات که زنبور ها این گرده ها را به کندو می آورند، می توان آن ها را جداگانه جمع آوری و سپس بسته بندی نمود. بسته های حاوی گرده گل شامل دانه های حبه ای شکل و ریز هستند که می بایست به صورت خشک شده در جایی به دور از سرما یا گرمای شدید نگهداری شوند.

گرده گل یک منبع بسیار خوب شفابخش و همچنین تقویتی است. برای کسانی که به دنبال استفاده از منابع طبیعی و غیر صنعتی و همچنین غیر شیمیایی دارویی می باشند، یکی از بهترین انتخاب ها گرده گل است. این دانه های کوچک معجزه آسا، در بر گیرنده ترکیباتی هستند که گیاهان برای استفاده خود در ابتدای مراحل رشد نیاز دارند. به همین دلیل منابعی غنی برای تغذیه حاوی مواد مفید به شمار می روند. مصرف گرده گل در سال های اخیر و با شناخت تعداد بیشتری از مردم نسبت به این ماده پر فایده، افزایش داشته است. علاوه بر خواص گرده گل، روش های ساده و آسان برای مصرف نیز در استقبال مردم ارز آن نقش دارد. گرده گل به صورت های گوناگونی قابل استفاده است که البته راحت ترین و معمولی ترین روش، عبارتست از حل کردن در آب.

در صورتی که تصمیم گرفتید مصرف گرده گل را در برنامه غذایی روزانه یا دوره ای خود بگنجانید، بهتر است ابتدا در مورد این ماده به خوبی آگاهی داشته باشید. نکته مهم این جاست که گرده گل و کلیه محصولات زنبور عسل را از فروشگاه و نمایندگی معتبر تهیه کنید. برند عرضه این محصولات باید شناخته شده باشد و در این زمینه تجربه و دانش لازم را برای تولید بهترین و با کیفیت ترین محصول به کار گیرد. 

متاسفانه به دلیل این که طرفداران بیشتری به دنبال استفاده از این نوع مواد مکمل و دارویی هستند، برخی از واسطه ها تلاش می کنند با ارائه جنسی بدون کیفیت لازم و یا مخلوط با ناخالصی و ...، صرفا به سودجویی بپردازند. در نتیجه می بایست در مورد ارائه دهنده ها و استاندارد های این محصولات اطلاع کافی داشته باشید.

مصرف گرده گل

گرده گل بجوید!

ساده ترین راه برای مصرف گرده گل، جویدن آن است. افرادی که این محصول را در رژیم غذایی خود دارند می توانند به همین روش روزانه مقدار کمی از گرده را به شکل خام یا محلول در مقداری آب میل کنند. به دلیل این که برخی احتمالا طعم گرده گل را دوست ندارند، می توانند آن را با عسل مخلوط کرده و بخورند. این کار علاوه بر خواص گرده گل، باعث بهره مند شدن از خواص عسل نیز می شود. به طور کلی بد نیست بدانید که محصولات مرتبط با زنبور عسل اعم از بره موم، گرده گل و ژله رویال را می توان در حالت مخلوط با عسل مصرف کرد.

برای مصرف گرده گل، می توان روزی بیست تا سی گرم از آن را استفاده کرد. با توجه به این که دوره های مصرف مواد ارگانیک باید طولانی و منظم باشند تا تاثیر اصلی خود را نشان بدهند، لازم است برنامه مشخص و منظمی در یک دوره مناسب برای مصرف گرده گل در نظر گرفته شود. همچنین با توجه به خواص ضد حساسیت این ماده، می توانید آن را در زمان هایی که آستانه ابتلا به آلرژی های فصلی است، مانند اوایل پاییز، اوایل زمستان و ابتدای بهار، در برنامه خود بگنجانید. پیشنهاد می شود دوره مصرف گرده گل حدود یک ماه کامل باشد. 


محصولات مرتبط با این مقاله

عسل بره موم 250 گرمی

عسل بره موم 250 گرمی

قیمت :440,000 ریال
پودر ژل رویال

پودر ژل رویال

قیمت :1,800,000 ریال
کپسول بره موم

کپسول بره موم

قیمت :680,000 ریال
کپسول ژل رویال و جینسینگ

کپسول ژل رویال و جینسینگ

قیمت :1,800,000 ریال
گرده گل 100گرمی

گرده گل 100گرمی

قیمت :260,000 ریال

مقالات مرتبط

پرسش و پاسخ