پکیج ها
ورود
برگزیده ها راهنمای خرید

یکی از مهمترین و دوست داشتنی ترین محصولاتی که توسط زنبور عسل تهیه می شود، گرده گل است. گرده گل خواص فوق العاده زیادی دارد و به همین علت در درمان بسیاری از بیماری ها از این ماده حیات بخش استفاده می شود. البته اینکه گرده گل از چه گل هایی به دست آمده باشد نیز خود یک موضوع تخصصی است که امروزه آنقدر ها به مسئله جداسازی آن دقتی نمی شود.

یکی از مهمترین و دوست داشتنی ترین محصولاتی که توسط زنبور عسل تهیه می شود،گرده گل است. گرده گل خواص فوق العاده زیادی دارد و به همین علت در درمان بسیاری از بیماری ها از این ماده حیات بخش استفاده می شود. البته اینکه گرده گل از چه گلهایی به دست آمده باشد نیز خود یک موضوع تخصصی است که امروزه آنقدر ها به مسئله جداسازی آن دقتی نمی شود.

یکی از مهمترین خواص گرده گل، درمان پروستات است. این خاصیت جزئی از سه خاصیت شناخته شده گرده گل در ایران محسوب شده و به همین علت کاربرد فراوانی دارد. کمترکسی وجود دارد که مشکل پروستات داشته باشد و نام گرده گل به گوشش نخورده باشد.استفاده از گرده گل در درمان پروستات، درمان را سرعت بخشیده و از پیشرفت این بیماری به شدت جلوگیری می کند.

بهتر است در اینجا کمی به پروستات و نقش آن در بدن انسان ها (آقایان) بپردازیم.پروستات یکی از اعضای ویژه در بدن مردان است. معمولاً به اندازه گردو بوده و پایین‌تراز مثانه در لگن قرار گرفته است. پروستات قسمت ابتدایی مجرای ادراری آقایان رااحاطه می‌کند. وظیفه اصلی این قسمت از بدن آقایان، پویایی سیستم باروری آقایان است و در صورت نبود پروستات عملا مرد نابارور می شود. پروستات مایعی ترشح می کند که این مایع می تواند سلول های جنسی مردان یا همان اسپرم ها را زنده و پویا نگه دارد. این مایع ماهیت قلیایی داشته و سرشار از مواد مغذی است که برای فعال باقی ماندن اسپرم ها، لازم است.

درمان پروستات

گرده زنبور عسل منبع طبیعی ماده چرب شناخته شده به عنوان بتا-سیتوسترول است.دکتر استفان استروم و ویلیام فالون در مقاله ای که در مجله Extension Magazine منتشر شده است،به وجود این ماده در گرده گل اشاره کرده و توانسته اند نتایج خوبی برای درمان پروستات با گرده گل بدست بیاورند.

بتا-سیتوسترول یک ترکیب محبوب گیاهی است که در ماده های مختلفی وجود دارد و ازگذشته تا به امروز توسط پزشکان معتبر اروپایی برای درمان پروستات مورد استفادهقرار می گیرد. بتا سیتوستولین علائم هیپرپلازی خوش خیم پروستات مانند میزان جریان ادرار و ادرار باقی مانده را بهبود می بخشد. این دو مورد هر دو به طور مستقیم و غیرمستقیم باعث رشد سرطان پروستات می شوند. با مصرف گرده زنبور عسل، شما همچنین برخی از مزایای این ترکیب طبیعی و اقدامات محافظتی آن را در پروستات دریافت خواهید کرد.

یکی از دلایل اصلی اینکه استفاده از گرده گل می تواند در درمان پروستات تاثیرگذار باشد این است که این ماده یک ضد التهاب بسیار قوی است. گرده گل می تواندالتهاب های بسیار حاد را کاهش دهد. یکی از دلایل بروز بیماری پروستاتیت ، التهاب در این قسمت از بدن آقایان است و گرده گل با کاهش این تورم می تواند در درمان پروستات نقش بسزایی ایفا کند.

جالب است بدانید که گرده گل می تواند خطر ابتلا به سرطان پروستات را نیز کاهش دهد. افرادی که در خطر ابتلا به سرطان پروستات هستند با استفاده از گرده گل ازبروز این بیماری خطرناک جلوگیری می کنند. همچنین تحقیقات اخیر نشان می دهد که گرده گل با ایجاد یک لایه محافظتی بر روی پروستات، از پیشرفت سرطان جلوگیری کرده و دردرمان سرطان پروستات نیز نقش ایفا می کند.

درست است که برخی بیماری پروستات را بیماری افراد پیر می دانند اما آنچه که مشخص است هر بیماری که در پیری به وقوع می پیوندد، ناشی از رفتار یا نوعی از سبک زندگی در جوانی است. بهتر است در جوانی نوع تغذیه به گونه ای تنظیم شود تا در پیری دچاراین بیماری نشوید. البته ناگفته نماند که در دنیای امروز و با توجه به حجم بالای خوراکی های مضر و عدم فعالیت های بدنی، بیماری پروستات در جوانان نیز به وقوع میپیوندد. جوانان بسیاری هستند که برای درمان پروستات به مطب اورولوژیست ها مراجعه کرده و زندگی خود را مختل شده می بینند.

استفاده مشخص و منظم از گرده گل می تواند این اثرات را در افراد کاهش دهد.کاهش اثرات بیماری پروستات و سپس درمان پروستات از جمله مهمترین ویژگی های گرده گل است که در منابع معتبر علمی نیز به اثبات رسیده است. پس اگر به بیماری پروستات مبتلا شده اید و برای درمان پروستات با داروهای شیمیایی به مشکل برخورده اید،پیشنهاد می کنیم گرده گل با کیفیت و مرغوب تهیه کنید.

 

محصولات مرتبط

نظرات شما (۳ نظر )

نظر شما

کد امنیتی